Jméno pro druhé dítě. Co vypadá lépe?

fresshinka
2. kvě 2022

Dobrý den maminky,
s manželem jsme nakonec vybrali 2 jména a uplne to nechali být protože se nemůžeme rozhodnout 😅 a jelikož to nikomu z okolí nechceme prozradit tak vás jako objektivní publikum poprosím o radu 😅 mame příjmení Neuman, takže se cizí jména k nám hodí a líbí se nám. První syn je Nicolas (přání manžela byly iniciály N.N. a jméno bez R kvůli rackovani)
WILLIAM - pro tohle jméno jsem byla úplně od začátku, nelíbilo se mi žádné jiné, ale ted mi nepřijde tak zvučne jako to druhé jméno. Nicmene rodiče jsou "konzervy" a mohli by mu říkat český Viliku a tak 🙂
NATHANIEL - tady bychom zachovali i u druhého iniciály N.N., Přijde mi ke příjmení zvucnejsi, nicméně čekám, že všude u doktoru budu muset jméno hlaskovat, svátek má taky kolem datumu porodu což je trošku na prd
Tak co myslíte že vypadá lépe?
William Neuman X Nathaniel Neuman

gdpr
2. kvě 2022

Nathaniel ❤

anet_98
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
2. kvě 2022

Z těch 2 se mi víc líbí Nathaniel, když to řeknu nahlas, zní to vznešeně. Zkratka Nate je super. Nicméně, když se nemůžete shodnout, tak bych se zamyslela, jestli z těch 2 jmen je jedno skutečně to pravé, třeba na svůj top ještě čekáte😉

klokanka31
2. kvě 2022

@fresshinka Z těchto dvou Nathaniel, ale ten Nicolas by k tomu seděl nejlíp...

daasqua
2. kvě 2022

Taky si řekněte, jak mu budete říkat domácky, co vám víc sedne.
Jinak mě se taky víc líbí Nathaniel, i když těch je poslední dobou taky hodně. Já "za mládí" psala povídku, kde jsem jednoho Nathana měla (to bylo před 20 lety a takováto "cizokrajná" jména se u nás ještě nedávala). William už je moc ryze anglický, Nathaniel je víc universální, i do češtiny.

areh
2. kvě 2022

Jsem taky pro Nathaniela. My když jsme si nemohli vybrat, tak jsme losovali ze jmen 🙂

mimi1004
2. kvě 2022

@klokanka31 První syn se jmenuje Nicolas.

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@daasqua jj a anglicky.. me to prave evokuje jako sir Nicolas a sir William 🤩😅

felixfelicis
2. kvě 2022

Uprimne - William s ceskou vyslovnosti: ne, diky😬 Nathaniel zni pekne a hodi se k Nicolasovi.

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@klokanka31 Nicolas uz je první syn 🙂

veronicka89
2. kvě 2022

Dala bych

Nicolas a Nathan 🙂

vikinkav
2. kvě 2022

Uplne to vidim ve skolce, jak mu rikaji Natíku nebo Wilíku 😬 Nathaniel je krasne jmeno, ale bala bych se ze v Cesku s nemoci pro zdrobneliny to bude kazdy hrozne komolit 😞 Jinak podobneho razeni me napada jeste Christopher 😊

westie
2. kvě 2022

A jak myslis, ze budou prarodice rikat Nathanielovi? Naty, Natanku atd., coz ti z toho jmena nezbyde vubec nic:(
William mi prijde fajn, i ten Vilik jako prezdivka pro dite by se mi libila.
Jinak z moji zkusenosti - je super, kdyz jmeno ma pouzitelny tvar pro dite i pro dospeleho a oboje by melo byt prijemne na pouzivani pro vase okoli, protoze jinak k vam stejne najde cestu nejaky patvar, ktery se ale ostatnim dobre pouziva.

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@westie ano je to pravda, Nicolase jsem dávala treba proto že se mi líbilo jméno Nick ale nebylo to tak zněle.. Nicolas ani Nick mu neříkám nikdo 😅 pro všechny je to Nikki 😅 u Nathaniela předpokládám Naty, Natysek, Natanek.. u Williama Will, Willik

gracinka7
2. kvě 2022

@fresshinka Co jen Nathan?

klokanka31
2. kvě 2022

@mimi1004
@fresshinka No jo já blbě četla 😄

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@gracinka7 tam mi vadí že končí na N a příjmení taky začíná na N, není to tak znele

veeev
2. kvě 2022

@fresshinka Ja jdu uplne bokem, ale co treba Lucas? To mi i pasuje k Nicolasovi 😉

katule1990
2. kvě 2022

@fresshinka Pokud bych měla vybrat z těchto dvou, tak Nathaniel 🙂.

veruuu_kubesovic
2. kvě 2022

Nathaniel ❤️

gracinka7
2. kvě 2022

@fresshinka no vidíš, to mi nedošlo.

krisstina93
2. kvě 2022

Z tohohle výběru bych dala Nathaniela. William se mi k tomu vůbec nehodí.

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@veeev meli jsme ve výběru ale nakonec nám to nějak vůbec nesedlo 🤷‍♀️

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@gracinka7 jako nestrili se z toho, jen jsem četla že se to nena davat, že se to pak špatně vyslovuje ale v rodině je třeba Milan taky končící na N a nijak mi to neprijde 😅

fresshinka
autor
2. kvě 2022

@vikinkav Christopher se nám libil, nebo Chris.. tam jsme to zamítla, aby mu deti neříkala kryso 🤷‍♀️😅

kitycat
2. kvě 2022

no ja by som to mozno skorigovala na Nathan..ale ako aj Nathaniel (ako z Bilie) aj Nathan su dost take cudzojazicne..ten Nicolas je tiez uz taky tesne a to mamako rada zahranicne smrncovne mena..a synovia by mali rovnake inicialy v taboroch v skolke trosku zmatok..neuvazovali ste nad M.N? :D

andelicka
2. kvě 2022

Nathaniel je lepší🌼

sirinfirst
2. kvě 2022

Anglické jméno k německému příjmení má přijde dost šílené. Takže když bych měla vybrat z těch dvou, tak ho druhé, i když nelíbí se mi ani jedno, abych pravdu řekla.

vikinkav
2. kvě 2022

@fresshinka my mame Krystofa, takze tam to vylozene vybizi na krysu 😂 a rikame mu Christophere 😄

jaja01k
2. kvě 2022

Mně se víc líbí Nathaniel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru