Jméno pro druhé dítě. Co vypadá lépe?

fresshinka
2. kvě 2022

Dobrý den maminky,
s manželem jsme nakonec vybrali 2 jména a uplne to nechali být protože se nemůžeme rozhodnout 😅 a jelikož to nikomu z okolí nechceme prozradit tak vás jako objektivní publikum poprosím o radu 😅 mame příjmení Neuman, takže se cizí jména k nám hodí a líbí se nám. První syn je Nicolas (přání manžela byly iniciály N.N. a jméno bez R kvůli rackovani)
WILLIAM - pro tohle jméno jsem byla úplně od začátku, nelíbilo se mi žádné jiné, ale ted mi nepřijde tak zvučne jako to druhé jméno. Nicmene rodiče jsou "konzervy" a mohli by mu říkat český Viliku a tak 🙂
NATHANIEL - tady bychom zachovali i u druhého iniciály N.N., Přijde mi ke příjmení zvucnejsi, nicméně čekám, že všude u doktoru budu muset jméno hlaskovat, svátek má taky kolem datumu porodu což je trošku na prd
Tak co myslíte že vypadá lépe?
William Neuman X Nathaniel Neuman

gingermom
2. kvě 2022

Za mě Nataniel, bez toho zbytečného h, které v české výslovnosti nemá důvod.

hope09
2. kvě 2022

@fresshinka Ohledně toho Christophera.. Máme syna Kryštofa a Krýšo mu neříká nikdo. Babička a teta měly sice chvíli takové tendence, ale velmi rychle jsme jim to zatrhli a byl klid 👍

berculka
2. kvě 2022

Z techhle Nathaniel, ale ja bych zvazovala Alexe. Ne Alexandr, jen Alex

beautifulsmile
3. kvě 2022

Z těchto dvou určitě William, máme ho v širší rodině, jedná se o velmi pěkné jméno. Říká se mu buď v základním tvaru, ( což si myslím nevadí ani u velmi malého dítěte) nebo Willy , to je také hezké.

lenka27
3. kvě 2022

Za mě Nathaniel

rebe
3. kvě 2022

Volila bych jméno od jiného písmenka, než má prvorozený, je to praktické, když má každé dítě "svoje" písmenko. Jak rostou a mají stále víc povinností, závazků a termínů, hodí se, že si do diáře píšu jen písmenko, kdy a co, a nemusím vypisovat jméno.

mischel117
3. kvě 2022

@veeev Lucase máme my🤭 dá se skloňovat ale ve škole máme super kluky,kteří se Lucaskovi smějí,že se píše Lucas 😒 jinak za mne William

ronyx
3. kvě 2022

@vikinkav jako mám Kristiana a v životě by mě nenapadlo přirovnání ke kryse 🙈😁😅
@fresshinka jinak z těch dvou rozhodně Nathan.

felixfelicis
3. kvě 2022

@rebe to mi prave prijde hezke, kdyz jsou obe deti stejne, a mam to v okoli nekolikrat. Jedna kamaradka ma dokonce celou rodinu se stejnymi inicialami: ona, manzel i 3 deti M. P. 😀

rebe
3. kvě 2022

@felixfelicis Je to hezké, to rozhodně. Já zase znám rodinu, kde mají dcery iniciálu po mamince a synové po tátovi. Ale přijde mi to děsně nepraktické, proto jsem to tu napsala jako úhel pohledu.

skurinka
3. kvě 2022

@fresshinka Sebastian Neumann to zni taky hezky.. Drzim pesti at vyberete to spravne 👍

pginka
3. kvě 2022

@fresshinka Nathaniel je pekne jméno a sedi i k příjmení,

zlataberta
3. kvě 2022

Nathaniel👍

zanett
3. kvě 2022

@mischel117 S tim je holt treba pocitat, zvlast, kdyz se zvoli netradicni jmeno. A co si budem povidat; Lucas proste v nasich koncinach netradicni je.

xxx3d
3. kvě 2022

za mě pocitově William, i když druhé jméno by splnilo stejné iniciály, přijde mi podobné již narozenému synovi, i proto bych byla pro první jméno William. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru