Jméno pro dvojjazyčné dítě

victoriaita
14. zář 2016

Jsem na půl italka, můj přítel cech. Čekáme mimi a otázka jména začíná byt ozehava. Podotýkám ze dítě budeme vychovávat dvojjazyčne. V Karlově rodině se dědí jméno Karel z otce na syna...v případě kluka to ale nechceme. Karlů je už u nás fakt dost. Chtělo by to něco mezinárodního, ani není potřeba aby se to psalo úplně stejně ale aby to bylo podobne. Takže chlapeček jsem zatím vymyslela: Matyáš/Matteo - Filip/Filippo - moc se mi líbí Lorenzo ale česky je to Vavřinec 🙄😳 Tím fantazie u kluků konci.
Holka je jednodušší: Anastasia - Kristyna/Cristina - Emily - Mia - Veronika/Veronica

Napadá vás něco? Co jste daly vy? Pomooooc 🙈
Jo a příjmení je Steinbach.

annasmyckova
14. zář 2016

máme taky v rodině- maminka češka, tatínek z Německa -mají Maxmiliana a Olivii

petradova
14. zář 2016

Lukáš/Lucas Steinbach
Tomáš/Thomas Steinbach
Adam Steinbach
Oskar Steinbach
Oliver Steinbach
Petr/Pietro Steinbach
Pavel/Paolo Steinbach
Alexandr Steinbach

victoriaita
autor
14. zář 2016

Holky dík za tak rychly reakce. @anna do my excelovy tabulky zapisuju Maxmiliána i když popřemýšlím nad tvarem a variantami. Díky!!
@petradova taky dekuju ale žádné mi úplně nesedí. Jen ten Alexandr ...bohužel už takto máme synovce.

nita1984
14. zář 2016

Kamarádka má manžela Itala a jejich syn se jmenuje Remy. 😉

victoriaita
autor
14. zář 2016

@nita1984 Remy? To je zvláštní. Není to ani italsky ani cesky. No každopádně je to unikátní 🙂

pasvo
14. zář 2016

Taky vychovavame syna dvojjazyčně-z mé strany mamka italka,dala jsem mu jméno Mathias,v Itálii bez problémů(občas mu říkají Mattia) a u nás též bez potíží s vyslovností.teď čekáme druhé a pokud to bude holčička bude se jmenovat Beata,mamka bude spíš asi říkat Bea.Pro dalšího chlapce připadá v úvahu asi jen Alex,u nás i v Itálii docela známé...

mr_falko
14. zář 2016

a kde ho budete vychovavat? v CR? znama ve skolce mela Flavii holku a kluk byl Massimo

buldrik
14. zář 2016

Pro holcicku julia, sara, monika, kamila .. A vsechny tvoje navrhy
Pro kluka bych se vyvarovala jmen koncici na s nebo ss (predstav si hacek 🙂), bude se to blbe vyslovovat.
David, sebastian

buldrik
14. zář 2016

@victoriaita remy znam z rumunstiny, coz je pribuzny jazyk spanelstiny/italstiny, krasne jmeno

elu
14. zář 2016

Richard/Ricardo...pro českou babičku ríša, pro italskou rico, ricky 🙂

orchidis
14. zář 2016

@victoriaita Zajímavá otázka 🙂. Navíc máte naprosto typicky německé příjmení.
Osobně bych šla do jména EVA pro holku (všechny tři jazyky stejné, krásné, staré, biblické, mezinárodní), či do KRISTINY (v česku takto přípustná, má to tak asi 30% holčiček), ale v zahraničí jí to budou právě pro tu podobnost komolit (Christina, Cristina a tady zase KristÝna).

A u kluka asi fakt ten Tomas, Thomas, Tomáš. Co sama vím, nejvíc zlobí ty drobné nuance. Tomas, Thomas, Tomáš by měl být ok. Eva je dokonalá 🙂.

orchidis
14. zář 2016

jo a taky ten David, Davide 🙂

angel456
14. zář 2016

Holčička Charlotte, já mám doma Šarlotku Kunstovou, ale kdybch měla v rodině nějakého cizince, nebo kdyb jednou chtěla ona, může být Charlotte Kunst... což je super... a Charlottky znají všude... a sestřenka má s kanaďanem Alexe, Kryštofa a Nikolase....

orchidis
14. zář 2016

Jo a kamarádka to vyřešila tak, že dala jméno Tom a je to 🙂.

Zkrátka Eva nebo Tom a jste v pohodě forever 🙂.

alcar
14. zář 2016

Moje sestra zije v Kanade, svagr je Slovak. Taky chteli neco mezinarodniho, co pujde obmenovat v Kanade, u nas i na Slovensku. Neter je nakonec Katharina (na Slovensku Katarína a u nas proste Kačenka a Kanadani s Katharinou taky nemaji problem). 🙂

victoriaita
autor
14. zář 2016

@mr_falko budeme vychovavat v cr. Massimo je pekny (Max, massi, cesky maxik). Diky ;)

victoriaita
autor
14. zář 2016

@buldrik dekuju za Julii..to me nenapadlo. Peknyyy!

victoriaita
autor
14. zář 2016

@orchidis ...a jste v pohode forever. Ahahahhaha. Dik 😂

ladyhacek
14. zář 2016

@nita1984 mám známou a také mají remyho 🙂

mě se líbí ta Mia a Filip 🙂
Už to tu jinak padlo - Thomas nebo Charlota

mr_falko
14. zář 2016

@ladyhacek Miu mam doma, ale s Italii nemame nic spolecnyho .... 😀

sara84
14. zář 2016

Samuel? Jonathan?

victoriaita
autor
14. zář 2016

@mr_falko Mia neni italske jmeno. Je to zdrobelina jmena Maria. V ita neni zas tolik pouzivane. Me se moc libi! Italsky to sice znamena moje..proste zajmeno..to me trochu desi ale to jmeno je krasny. Prosim te a jak ji rikas? Co ten cesky zvyk vse zdrobnovat?

mr_falko
14. zář 2016

@victoriaita jj, ja vim 🙂 Maruska po babicce, tim jsme jim zavreli pusu 😀 Jako kdyz byla mensi, rikalo se ji Miuško, Miunko, Miušáku atd....já jsem se furt snazila rikat ji jen Mio, když zlobila tak Miuš 🙂 Bude ji 10 a to jmeno ji sedne jak prdel na hrnec...

chocolady
14. zář 2016

David, Antonio, Leonardo, Daniel, Marco, Barbara, Amelia, Veronica, Anna, Silva..🙂

lv
14. zář 2016

co Evelyn 🙂
Caroline
Marianna
Laura

taptap82
15. zář 2016

Tak my to zase máme americko-české. Máme zatím pár alternativ.

Kluk: Anthony (ale to se mi v čj moc nelíbí a ještě se tak jmenuje bratrancův syn) nebo Patrick.
Pro holku: Klara (psáno asi takhle česky) nebo Alexandra. Taky se nám líbí Maria.

Tak uvidíme no, ale neni to moc lehký. Najít jméno, co se líbí oběma a ještě je mezinárodní.