Jméno pro holčičku - Tessa. Co myslíte?

dendy1007
4. říj 2021

Ahoj, ma se nám narodit druhá dcera. Uvažujeme nad jménem Tessa, co myslíte? Máme cizí příjmení a nechci něco jako jessica apod. Ale ani typicky české by k tomu příjmení nešly. Padla i varianta Natalia, ale u te nam vadí velká četnost a nechci aby na ni někdo ve škole zavolal Natálka a otočilo se jich 5 :/ samozřejmě musíme brát v úvahu i to, že se jednou vda pravděpodobně za Čecha, takže stejně skončí u českého příjmení, ale Tessa- Tess se nám opravdu dost zalíbila

izz76
4. říj 2021

Když se vám to líbí, tak to dejte.. Mě osobně to jméno nezní hezky.

emamaira
4. říj 2021

Nejsem fanoušek cizích jmen, ale tohle je opravdu pěkné.

klokanka31
4. říj 2021

@dendy1007 Hlavní je aby se to líbilo vám. A mě to nepřijde tak strašný...

lennus
4. říj 2021

@dendy1007 Mně se líbí a líbí se mi cokoliv netradičního a dnes už je netradičních i cizích jmen dost, žijeme tedy v hl. městě, ale i na vesnici, odkud pocházím. Dejte to, co se vám líbí a na čem se shodnete 😉

felixfelicis
4. říj 2021

Je to pěkné jméno. Vadilo by mi ale, že by musela všude hlásit, jak se to píše. Vybrala bych asi něco víc "intuitivniho". U tvoji KZ někdo zmiňoval jméno Tara, to by bylo krásně.

klokanka31
4. říj 2021

@felixfelicis Tak by říkala Tessa s dvěma s 🙂 zas to není tak složité...

zelenaesmolda
4. říj 2021

@felixfelicis
nebyl Tara jeden kun v Dostizich?

dendy1007
autor
4. říj 2021

@felixfelicis Tara je taky pěkné jméno, jen se mi úplně nelíbí ty možné varianty oslovování "Tari" apod. ...No dnes se dává i jméno Nella se dvěma "L" takže to už bych moc nebrala jako překážku, ale dekuju za názor 😊

felixfelicis
4. říj 2021

@zelenaesmolda byl. Ale to generace dnešních děti bude těžko vědět.

ivybee
4. říj 2021

@zelenaesmolda Ano 😁🐎

felixfelicis
4. říj 2021

@klokanka31 Měla jsem několik kamarádek s komplikovaným příjmením (vzhledem k tomu, že komplikovaná jména v naše generaci jeste nebyla) a všechny to nesnasely. Pak vyvda ještě to divné příjmení a bude v háji úplně🙂

llenka1
4. říj 2021

@zelenaesmolda Tara je usadlost z romanu Sever proti Juhu :D

rejalin
4. říj 2021

Tessa je krásné jméno 😍 je netradiční, ale ne přehnané 🙂 a nepřijde mi nijak extra složité říkat, že je to se dvěma "s". Ja mám německé příjmení a to je teprve sranda to někde hláskovat, spousta lidí to ani na PC neumí napsat 😁

lennus
4. říj 2021

@rejalin Ani mi nemluv, vyvdala jsem slovenské, ale manželova rodina žije na j. Moravě, odkud pocházíme. Všichni mi ho komolí, i občas v mailu, když se podepíšu, přitom známí to nechápou, je tvrdé. Mám dvě příjmení a rodné je jedno z nejčastějších v ČR, takže buď říkám rodné, když nejde o něco ofiko nebo rovnou hláskuju včetně pro češtinu nezvyklou interpunkci 🤪🙈

chumlee71
4. říj 2021

@dendy1007 Tessa je hezký jméno. Kamarádi mají Taru a říkají jí Tarka a kamarádka se jmenuje Timea, to je taky pěkný jméno. Jen pro inspiraci 😉

chrystyanna
4. říj 2021

@lennus dámy já vás uklidnim , že nejen cizi příjmení neumíme
Mám typicky český psané Kristýna
A už x krát jsem musela hlasit.. Měkké tvrdě dlouhé
Neboť že mě dělají Polskou? Krystyna, Slovenskou Kristina nebo matlanici krystina..

rejalin
4. říj 2021

@lennus já už to u neofiko věcí vůbec neřeším a nechám je to psát, jak to slyší 😁 a to to ještě není nic tak strašného. Měla jsem kamaráda, který měl maďarské kořeny, takže příjmení šílené a k tomu ho ještě mamka pojmenovala podle nějakého hrdiny z maďarského románu, takže i to křestní stálo za to 😁 myslím, že je jediný v republice..

lennus
4. říj 2021

@rejalin 🤣 To se mu asi vážně pomstili. Mně vadilo ve své době i moje profláknuté jméno, proto jsem chtěla dát dětem české, když tu žijeme, ale ne top deset třeba. Mně se ale přirozeně ty časté tolik nelíbí, jak je slyším všude a furt.

darkwitch
4. říj 2021

@chrystyanna no jo když zrovna u Kristýny se není co divit, ze se lidi ptají. V práci jsme měli tři a každá se psala jinak 😀
@dendy1007 tady se mi asi víc líbí varianta Tess a příprav se ze kazdy se bude ptát, co je to za jméno a odkud...

ivetka7686
4. říj 2021

@dendy1007 co takhle Zoe nebo Abigail? Já teda osobně žiju v zahraničí a mám přítele cizince a náš chlapeček má taky cizí příjmení. A tyhle dvě jména se mi pro holčičku strašně líbí 😍

ivetka7686
4. říj 2021

@llenka1 a Tara je zpěvačka teď už bývalá z Nightwish 😅😍

lovemusicsun
4. říj 2021

Mě přijde Tessa celkem hezké. Líbila se mi ta Timea, když jsme čekali druhé dítě. Ale nakonec jsem se s ním nesžila a moc mi připomínalo šampon Timotey 😄 Tak máme Lucinku 😄

dendy1007
autor
4. říj 2021

@ivetka7686 Ta je Tarja 🙂

dendy1007
autor
4. říj 2021

@ivetka7686 Zoe se mi taky strašně líbí, jen se bojím te výslovnosti, že je budou říkat tak jak je psáno:D což zní hrozně

dendy1007
autor
4. říj 2021

@darkwitch myslím že dneska je těch "zvláštních " jmen tolik (Mia, noemi, zmiňované Tara, Timea pro kluka nathaniel apod...) že pochybuji, že dnes někdo řeší, co je to za jméno a odkud ...Ja jsem Denisa a když se začínalo s tímto jménem u nás, taky si myslím, že to znělo krapet vystredne na tu dobu a není to zdaleka české jméno, přesto u nás běžné 🙂

ivetka7686
4. říj 2021

@dendy1007 aha to jsem blbec 🤦🤣🤣🤣

ivetka7686
4. říj 2021

@dendy1007 no to je pravděpodobné že jí budou oslovovat tak jak se to píše 🤣🤣

dendy1007
autor
4. říj 2021

@ivetka7686 stane se 😀😀 hlavně že si rozumíme

gracinka7
4. říj 2021

@dendy1007 co třeba Meda, Lara, Luna, Zoe nebo Mattea?

orisek56
4. říj 2021

No, abych byla upřímná, to jméno se mi moc nelíbí. Kromě toho, že mě hned napadla jedna nejmenovaná značka zahraničního elektroauta, mám trošku problém to vnímat jako jméno, ale spíš jako nějaké označení neceho. Ale proti gustu žádný dišputát, pokud se vám líbí tak ho dejte. Ono za pár let bude v módě Bůh ví co, to nikdo neví. My máme také cizí příjmení ale udělala jsem kompromis, že jsem se spíše zaměřila na to, že jsem vybrala z dostupných jmen a zjistila si, jestli je berne, respektive jak je rozšířené v zahraničí a zjistila jsem, že třeba v zemi odkud vlastně je mužův původ to jméno je caste a jen jsem jim nechala pocestelou verzi, ale chape ji i rodina v zahraničí, takže to jméno je univerzální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru