Jsem těhotná 10 týdnů. V jakém jsem měsíci?

monahr
2. kvě 2012

ahoj holky 🙂 jsem tu poprve na teto strance 🙂
potrebovala by jsem poradit s takovou otazkou.Jsem v 10 tydnu jsem poprve tehotna a neumim si spravne vypocitat v jakem jsem mesici tehotenstvi.
Nekde jsem cetla na netu,ze se mam orientovat podle posledni menstruace je tomu tak?dekuju za odpoved 🙂

vendulka
2. kvě 2012

ve 3 měsíci

kacikaci
2. kvě 2012

každý měsíc má 4 týdny - což znamená že 1. měsíc jsou první 4 tt, do 8 tt je to druhý měsíc, do 12 tt je to třetí měsíc..a tak dále..teď jsi ve třetím měsíci

camelinka
2. kvě 2012

ahoj podivej se sem treba http://tehotenstvi.academy.sk/index.php 🙂

anitram18
2. kvě 2012
luciemeli
2. kvě 2012

ve 3 měsíci 😀

ivca_doubek
2. kvě 2012

@kacikaci - máš téměř pravdu, ale tímhle výpočtem by těhotenství mělo 10 měsíců 😀 (protože trvá 40 týdnů). Já měla termín pokaždé skoro posledního, takže pro mě platilo nový měsíc v kalendáři = nový měsíc v těhotenství

romca13
2. kvě 2012

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, a to v týdnech. Těhotenství trvá 40 týdnů - tedy 10 lunárních (čtyřtýdenních) měsíců (což odpovídá 9ti měsícům kalendářním) Podle toho v jakém jsi týdnu a dnu si jednoduše dle tabulky, kterou sem dala anitram spočítáš, v jakém jsi měsíci a kdy ti začíná měsíc nový 🙂

garfie
2. kvě 2012

@ivca_doubek ale ono to tak v podstatě je-viz.romca13 a lunární a kalendářní měsíc. Třeba Japonci mají těhotenství desetiměsíční 🙂

deniska2
2. kvě 2012

potrebujem pomoc holky prosím som velmi nespokojna moja posledna meštruacija bola 30.3. a ovulku som mala 19.3. lenže ja som sa milovala 14.4 15.4. a poslední sex bol 17.4. to boli poldne dni. V pondelok som bola u doktorky a vravela som jej že mam pozitívne testy a pani doktorka mi brala aj krv a boli pozitivne ale řikala že mam nizku hladinu hcg takže mam príst na druhí tížden teraz v pondelok a urobi mi hcg ale ona mi urobila aj ultrazvuk a nevidela tam nič vobec nič a niekt mi tu píše že ja som 4 tíždni a 5 dni je to hlupost lebo doktorka by mi tam už neco vydela určite som nespokojna hladala mi tam pošve žlte teliesko ale nič nevydela čo myslite je to skoro ja som možna 12 dni tehotna no dnes je len 13 dnííí ☹ ☹ ☹

slundo
2. kvě 2012

No ani se Ti nedivím, že v tom máš zmatek, ale bere se to podle těch lunárních. Ale taky se často uvádí týden těhotenství, víc to řekne. Jinak ne vždycky se musí délka těhu řídit poslední menstruací, někdy se to určuje i podle UZ . Měla jsem nepravidelný cyklus a trval dýl než 28 dní a tak mimčo bylo podle UZ o týden mladší. A skutečně ten UZ odhad odpovídal i datumu posledního milování, které vedlo k početí 🙂 Do průkazky pak dr. vyplní oba údaje- týden těhotenství dle PM a podle UZ.

jennyska
30. črc 2013

Ahoj maminky,

máte-li jakékoli zážitky, zkušenosti, vzpomínky na první trimestr a nebo na konkrétní týden těhotenství, prosím, vložte je do naší knihovničky modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme 🙂

Své příspěvky můžete vkládat zde: https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-...

Přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

leontynka21
28. srp 2016

Ahojky holky jsem tady nova jen bych chtela poprosit o radu lisi se my termin o tyden dle ult.3.11. U dr.10.11.mesicky byly 2.2. Milovani 12.2.tak jen jestli otehotneni vychazi na unor😑kdyz jsou v nemocnici o tyden napred.Moc dekuji predem za odpovedi.

leontynka21
16. zář 2016

Ahojky holky tim ze me dr.v tom delaj asi hokej porad v tech poctech plavu.Mesicky byly 2.2. Kdy byla v pravdepodobnost otehotneni?Ke styku doslo 12.2.Moc dekuji.

anifec185
26. dub 2017

Ahoj jsem v desátém týdnu tzv teda ve třetím měsíci 🙂 Ale chtěla jsem se zeptat jestli je normální ,že je mi špatně klidně celý den ,v noci se pořádně nevyspím ,pořádně nic nesním ,spíš jen zvracím vodu .A když něco teda sním tak to stejně vyzvracím :/ A mám i bolesti v podbříšku .Děkuju

vanea
26. dub 2017

@anifec185 Ano, víc než normální;) mně v 10tt teprve začaly nevolnosti, trvaly asi měsíc, zvracela jsem klidně 10x denně, celý den mi bylo zle. Teď už je to jen nárazové =) bolesti v podbřišku jsou taky normální, roztahuje se děloha..Řešit jen silné křeče a špinění.. Jinak jestli v osbě neudržíš opravdu nic a hodně hubneš, tak to určitě řekni doktorovi, kdyžtak by tě poslal na kapačky, nebo bys dostala nějaký čípek nebo něco. Tak se to dá taky řešit. Ať je brzy dobře !🙂

anifec185
26. dub 2017

@vanea Nehubnu ,spíš bych řekla že přibírám a nevím z čeho . :D miminko tak asi moc neroste

vanea
26. dub 2017

@anifec185 myslím si, že jsi zavodněná, to bývá=) tuk to určitě nebude :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru