Jsem těhotná. Potřebuji výmluvy, proč nekouřím

beandy
14. čer 2013

Ahojky, koukala jsem že tu ještě žádná taková diskuze není. Holky napadá vás něco, jak zakamuflovat proč si nezapálíte? S přítelem se snažíme o miminko a bohužel všichni to ví. Měla jsem dnes 3 slab. pozitiv. testy a nechci nic riskovat, jen nevim na co se vymluvit.. 😒 Tady výmluvy stylu jakože beru antibiotika a jiný věci nepomáhaj. 😀

terinda
14. čer 2013

A proč výmluvy?
Prostě řekni, že s tím chceš seknout, chceš šetřit, není to zdravý apod. 😉 Plno lidí přestává kouřit kvůli zdraví 🙂
Hodně štěstí 😉

beandy
autor
14. čer 2013

@terinda No to je mi právě jasný, že mi to asi nikdo neuvěří. 😒 😀

marketajuppova
14. čer 2013

@beandy Ja uz se pres mesic vymlouvam kamoskam na cviceni a na inliny.... Prace, oslavy a kdesi cosi... Taky jsem byla objednana na kerku, kterou jsem rusila... Vsichni pak chteli kerku videt - tak onemocnela pro zmenu taterka. No hrozny toto 😀

terinda
14. čer 2013

@beandy Nooo, tak to máš dobrou pověst 😀

Ba ne, prostě zatloukej, jestli to ještě nechceš prozradit 😉
Já se teda nesvěřovala moc ani se snž 😅

luckamb
14. čer 2013

@beandy jo, tak to řeším to samé... a navíc mám jít příští pátek kamarádce na svatbu a tam bude mrkay známých co vědí že nekouřím, jen když jsem těhotná 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucinacka
14. čer 2013

Tak vzhledem k tomu, že to všichni ví, bych řekla, že z důvodu, že se snažíte o miminko jsi se rozhodla přestat už teď, aby mělo tělo čas se vyčistit od škodlivin🙂

beandy
autor
14. čer 2013

@marketajuppova
@terinda No hlavně abych se do těch lží pak nezamotala.. 😀 Určitě nic říkat nechci, ještě to není potvrzený. Jen mě zajímá,jestli se z toho nějaká kuřačka tady "vykecala" proč si nezapálí. 🙂

evitaa
14. čer 2013

Je všeobecně známé, že s kouřením by se mělo přestat min. rok před těhotenstvím, ne-li dva. Když se přestane až při pozitivním testu, všechny škodlivé látky jsou v těle a vylučují se do plodu. A to nemluvím o "absťáku".

beandy
autor
14. čer 2013

@lucinacka Jooo to by šlo. 😀

beandy
autor
14. čer 2013

@luckamb Tak to bude zajímavý. 😀

marketajuppova
14. čer 2013

@evitaa To asi @beandy cist nechtela. Vec se ma tak, ze neprestala a ted co s tim. Ale jak pise @lucinacka Rekla bych, ze se budete snazit a ze se chces procistit. Takhle skoncila jedna kolegyne v praci taky 🙂 A nikomu to neprislo divny. A uz vubec nikoho nenapadlo, ze by uz byla tehu 🙂

terinda
14. čer 2013

@evitaa no, to ale moc neodpovídá na otázku zakladatelky. Navíc je to už zbytečné rýpnutí. 😕
Ono je obecně známé, že kouření škodí zdraví, ale je rozhodně dobře, když těhotná na začátku přestane kouřit, než když hulí těhule s pupkem 😉

@beandy Já jsem kamuflovala pití alkoholu. Nechala jsem si trochu nalít a jak to šlo, tak to za mě chlap nenápadně vypil 😀 Ale to s kouřením asi nepůjde 😉

terinda
14. čer 2013

Ještě mě napadla sázka s někým 😉

bemo
14. čer 2013

Ahoj protože řeším podobný problém, tak se přidám, jestli mohu.
Dlouhou dobu jsme žili na znojemsku a nikdy jsme s manželem nepohrdli sklenkou vína a já jsem navíc vášnivá kafařka a dělala jsem si hodně silné kávy. Teď jsem to shodila na to že se chci začít stravovat zdravěji a tím pádem zrušit alkohol a kafe.
Zatím mi to docela dobře všichni žerou, tak uvidíme jak dlouho 😀
Ale je pravda že když řeknu že nechci to či ono, tak se každý tak podezíravě podívá že je to otázka času kdo se kdy zeptá první 🙂

lucyhavirov
14. čer 2013

Řekni že chceš prostě přestat a žít zdravě a dej si sklenku vína to tebo i miminu nic neuděla a nějak to uhraješ,ale je pravda že pokud jsi kouřila do této chvíle tak naopak lekaři říkají že přestat najednou muže škodit...no je to na tobě.

andy80
14. čer 2013

Snažíme se o miminko, nedaří se, tak jsem přestala kouřit a pít, abych vyčistila tělo, než se zadaří miminko. Jaképak výmluvy. Přestat kouřit může přeci každý ne?

nininka23
14. čer 2013

@beandy udelej to jak ja dnes, rekni, ze ti neni moc dobre a pak si nazvracej do kabelky... 🙄

acla88
14. čer 2013

no já jsem kamarádům a rodině řekla dopředu, že v pondělí přestávám kouřit, že to byla sázka s partnerem kdo to vydrží déle...

beandy
autor
14. čer 2013

@evitaa Absťák mít určitě nebudu, cigarety mi teď smrdí a nemám na ně chuť. Co se týče odvykání to nebude problém, ale není pravda že se tělo čistí rok, ale cca. 10 let než se všeho zbaví. To už fakt nestihnu. 😖
@terinda Děkuju 🙂 On to chlap ještě neví, takže za mě pít ještě nemůže. 😀 Jsem teprve na začátku, měla jsem pozitivní test a tak ještě čekám jak se to vyvine. Snad dobře. 🙂
@bemo Kafe naštěstí nepiju, nesnáším ho 🙂 Ale tak to s tou zdravou stravou by šlo, je pravda že se teď chci stravovat zdravěji. 🙂

beandy
autor
14. čer 2013

@nininka23 No na to, že jsem v 5tt tak mi bylo dost zle, nemůžu nic cítit, hned se mi obrací kufr. ☹ Chuděrko.. ☹

beandy
autor
14. čer 2013

@acla88 Jeeee no to by můj chlap musel chudák přestat taky, to by nepřežil.. 😀 🙂

janina3110
14. čer 2013

@beandy Já, než otěhotněla tak jsem kouřila (nekouřila 5 cigaret za den, někdy víc pokud se něco slavilo) No, ve chvíli kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem si nedala už ani jednu. Lidi nabízeli, nicméně jsem těhotenství tutlala co to jen šlo. Né, že bych nebyla pyšná, že budu mít mimčo, ale proto, že jsem to nechtěla zakřiknout. Tak jsem říkávala, že se snažím přestat, že jsem to omezila na minimum, že si dávám jen ke kafču. Pak jsem říkala, že se týden držím, pak že měsíc a pak, že nekouřím 5 měsíců skoro :D No, do 6 měsíce na mě nebylo skoro nic vidět (tuniky, volné oblečení) takže pak to poznal známej a věděli to všici :D

acla88
15. čer 2013

@beandy 😀 ten můj nepřestal..řekla jsem že to je sázka o mou čest, že mi nevěřil, že to dám 🙂 - nikdo se zatím nedivil

beandy
autor
15. čer 2013

@acla88 Joo to je dobrá výmluva. 😀

beandy
autor
15. čer 2013

@janina3110 Ty brďo, to jsi to tutlala dost dlouho. 😀 No já bych nechtěla aspoň do toho 3 měsíce aby to někdo věděl.. 😒

janina3110
15. čer 2013

@beandy Já to měla z jinýho důvodu, některý lidi byli zlý a nepřející

edeltraut
15. čer 2013

Já jsem to sváděla na diety 🙂 sice ne kouření, ale bylo mi zle a nemohla jsem pořádně jíst 🙂 a v práci, když jsem nechtěla zvedat něco těžkého, tak jsem se vymlouvala na záda. Vzhledem k tomu, co máme doma mi to dost dlouho procházelo 😀

maximka33
15. čer 2013

@beandy ještě mě napadlo vymluvit se na nějakou alergii, že se léky neslučují s kouřením, ale to už takové malé lži.. chápu, že to nechceš dávat hned najevo. my to taky řekli až v 10tt a být to na mě, tak bychom počkali do konce prvního trimestru. u druhého dítěte jsem ale od začátku na rizikovce, tak to ani nešlo moc utajit.naštěstí vše e v pořádku. a co kdybys řekla, že si šetříš zdraví a šetříš na něco? na dovču? cigarety jsou pěkně drahé 😀

beandy
autor
16. čer 2013

@maximka33 Jooo to je dobrej nápad s tou dovolenou. 🙂 Ale my se budem za měsíc a půl stěhovat, takže spíš že si budem dovybavovat byt nebo tak něco. 🙂

bemo
23. čer 2013

Ahoj holky, tak jak se vám daří? Co příznaky, máte něco? Mě je tradičně zle od rána do večera, ale považuji za veliký úspěch že nezvracím, u předchozích těhotenstvích, jsem byla po nemocnicích a nebo u záchodové mísy.
Každé ráno mě navíc pořádně bolí prsa, ale jinak vše ok. Doufám že se máte všechny krásně a užíváte si sluníčka, i když je ho někdy až moc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru