Jsem těhotná s partnerem nebo milencem? Poraďte

barbiina
19. říj 2011

Dobrý den,obracím se na vás s dotazem,ale předpokládám,že 100procentní odpoved nedostanu.Byla jsem příteli nevěrná a zjistila jsem že jsem těhotná.Poslední MS byla 1.9. sex s přítelem 12.9. 13.9. 16.9. a 17.9.byla nevěrná noc.Již 23.9.jsem odpoledne objevila slabou čárku a 24.9.byl test ráno pěkně pozitivní.Test byl s citlivostí 10,cyklus mám 30 dní.Proto si myslím,že aby mi vyšel pozitivní test již 6-7 dní po styku je hloupost.Kdybych otěhotněla toho 12-13 test by byl pozitivní po nějákých 11-12 dnech a to je snad reálné.Proto si myslím že dítě je přítele.Míním správně?Děkuji vám mockrát za odpověď.

lilliaan
19. říj 2011

@barbiina Jaaj holka, ty si si riadne zavarila 😝 Podla mojich informacii tehotenske testy dokazu odhalit tehotenstvo uz na 5. den. Mne raz taky predali v lekarni... Je velmi tazko povedat, kto je otcom miminka... Najlepsie urobis, ked pojdes na gynekologiu,, a tam ti tehotenstvo potvrdia a povedia ako dlho si tehotna. No kedze si 2 noci po sebe mala 2 muzov, je to veeelmi tazke 😒 sa drz, prajem vela stastia

morturi
19. říj 2011

Ty jsi s oběma spala bez ochrany? Tedy speciálně s tím druhým? Bez kondomu?

barbiina
autor
19. říj 2011

bohužel...alkohol...to není omluva vím..

brisalek
19. říj 2011

@barbiina to ti bohuzel povi jedine testy DNA az se male narodi. Zadny doktor neodlisi,jestli jsi otehotneha 12 nebo 17 natoz 16 nebo 17. Test muze byt uz 7 den pozitivni. Drzim palce apreju hodne stesti a sily ve svem co te ceka.

berenika39
19. říj 2011

Jediné, co je jisté je bohužel to, že to prostě nikdy nikdo nezjistí, kdy jsi otěhotněla, to prostě nejde. Až testy DNA. Pořádně si rozmysli, co chceš, neukvapuj se, počkej, jak se věci budou vyvíjet. Blbost to byla řádná, ale to jistě víš. At to nějak vyřešíte.

Těhu mohlo začít který koliv z těch dnů, kdy píšeš.

luckar
19. říj 2011

Záludná otázka, ale spíš bych se přikláněla k příteli..., ale nic není nemožné. Já měla slabě pozitivní druhou čárku až asi 14 den.

barbiina
autor
19. říj 2011

no jo ale mě se prostě nechce věřit že iž 6 po styku bych měla pozitivní test.Vždyť vajíčko nějákou dobu putuje,zahnízduje se,pak teprve vytváří hcg...

crca
19. říj 2011

@barbiina Tak to je fakt nášup 😅 Ale hlavně,fakt se neukvapuj,nevíš jak těhu dopadne,ale za mě bych se přikláněla taky k tvému příteli,takže buď v klidu 😉

kjajule
19. říj 2011

@barbiina Podle mě absouletně momentálně nejde nijak zjistit čí dítě to opravdu je... 😅 Předpokládat že 6dní po styku není možné mít pozitivní těhu test a 7 dní po styku ano...to je naprostá hloupost a vše momentálně budou jen doměnky a spekulace..
100% jistotu ti dá jen test DNA po narození dítěte...

andelka
19. říj 2011

Taky bych řekla že je přítelovo, pozitivní test 6-7den po styku je výjimka, bývá spíš 10-14den.
Na druhou stranu při cyklech 30dní by měla být ovulka kolem 16dne cyklu (tedy 16.9.) tak doufejme, že tentokrát přišla dřív. Jistotu ale stejně budeš mít až po porodu.

katcha21
19. říj 2011

@barbiina Souhlas s @kjajule.

veruska007
19. říj 2011

Jistotu opravdu mít nebudeš, dokud neuděláš testy DNA. Ovulka může jednou přijít jindy, než jsi zvyklá. S termínem // bych taky nepočítala - jednou jsem měla // až skoro ve 3. měsíci, jednou po týdnu, testy jsem použila stejné 😀 . No, podle výzkumů jsou ženy nejčastěji nevěrné právě v období ovulace, byly o tom na netu i nějaké články. Spíš řeš, co s tím teď - zamlčet nevěru, přiznat se, říct partnerům, že nevíš, čí to je... nebo nechat přítele u toho, že je jeho...?

tyrisa
19. říj 2011

@barbiina Je to kravina,jsi těhotná s přítelem. Oplodněné vajíčko putuje do dělohy 5-11dní,poté se implantuje a teprve pak se začne tvořit HCG,takže 5dní po oplodnění ještě cestuje a žádný test by ti neukázal pozitivní výsledek.Otěhotněla jsi dříve než 17 na stopro.....
Ještě k andelce.Je logické co píše,pokud by jsi ovulaci měla 16, tak stejně je mimi přítelovo.Spermie vydrží čekat ve vejcovodu až 5 dní a než by tam docestovaly ty nevěrné ze 17tého,už by vajíčko dávno přítelovy oplodnily.nenech se tady vystresovat,buď v klidu.Řídím se i podle toho kdy jsi našla pozitivní test. Myslím,že jsi otěhotněla mezi 13 a 16. 🙂

andelka
19. říj 2011

Jj, je pravděpodobnější, že ovulka byla kolem toho 16tého a přítelovy spermie tam na vajíčko čekaly, než že by byla později a vajíčko oplodnily ty druhé. Kdyby byla ovulka později, tak i pozitivní test bys měla později. Takže bych tak na 90% řekla, že miminko bude přítelovo.

romca13
19. říj 2011

také bych se přikláněla k variantě, že je přítelovo, ovšem je nesmysl tu uvádět, že je to 100% , to by byly případně až testy DNA

saronka
19. říj 2011

já myslím že 5DPO neobjevíš nic.. mrkni u mě.. do alba..testovala jsem 8DPO a slaboučká čárečka..tak se můžeš podívat jak mi to rostlo to HCG.

zuza01
19. říj 2011

Tak mě se taky nezdá, že by otcem měl být ten druhý a ne přítel. Ale můžeme ti tu napsat cokoli, hlodat tě to bude stejně.

tyrisa
19. říj 2011

@andelka Já ti nevím,řekla bych,že měla ovulaci dříve.Už jsi někoho viděla,aby měl pozitivní test ať už jen ducha 8DPO z odpolední moči?To je přece blbost.Ona testovala tak brzo,protože se bála a pozitivní test ji vyděsil naprosto.Ale kdyby si trošku prostudovala proces otěhotnění,tak by jí ten test musel uklidnit a věděla by,že otěhotněla dříve. Bohužel to ale nevěděla tak to napsala sem a tu ji všichni stresujou,jak si nemůže být jistá atd. Místo,aby se zamyslely nad tím co píše a logicky ji vyvrátily otěhotnění s tím............

tyrisa
19. říj 2011

Už radši nic nepíšu.Chytám nerva.pa

andelka
19. říj 2011

@tyrisa no taky bych řekla, když si porovnám kdy by ovulka teoreticky měla být (podle délky cyklu) a kdy našla //, tak vychází že prostě teď byla dříve než obvykle - chválabohu 😅
No, viděla jsem 7DPO, kamarádka. Ale třeba já 10DPO duch, 13DPO v obou případech už čárky. Před 10DPO je to vidět jen výjimečně. Já radši napsala 90%. protože 100% není skoro nikdy nic 😅 Ale vycházelo by to tak. Pro vlastní klid bych zkusila nějak nenápadně udělat po porodu testy. Ale určitě bych to teď neříkala ani jednomu ani druhému. Očividně šlo o jednorázovku (teda doufám) a s přítelem budou rodina (na 90%). A hlavně v těhu je potřeba klid.
Mně taky hned všechno logicky nedošlo, pobíhá mi tu malej 😀 ale souhlasím s tebou

brisalek
19. říj 2011

Ja teda nevim, ale ja jsem mela pozitivni ovu test 24.10.(takze ovu byla az 25 i podle bazalni teploty) s manzelem byl sex od 24 do 28.10 kazdy den (pred tim ne) a prvni duch na testu byl 2.11. tedy (kdyz vynecham toho 28) 6-9 den po oplodneni. 4.11 uz tam byly tlustice jak blazen okamzite a na testu s citlivosti 25. Posledni ms byla 8.10 a cykly mam tak 30-32 dnu. Takze test byl pozitivni uz tyden pred ms.
To je to krasne na prirode, ze si dela co chce a nejde nic predpokladat.
Souhlasim jen s tim at zatim moc neblazni, z tehu nemusi nic byt akdyz bude vse v poradku a tehu bude pokracovat jak ma, ma dost casu vyrovnat se "svedomi" usporadat si co chce a jak to chce a i podle velikosti mimi trochu potvrzovat to , ze je pravdepodobnejsi, ze je mimi pritelovo.

romca13
19. říj 2011

souhlasím s @brisalek --- pravděpodobnější je, že je přítelovo,ale nikdo tu němůže tvrdit, že je to 100% -

tyrisa
19. říj 2011

@andelka Já tu nechci být chytrá,než jsem tu něco napsala,prolezla jsem si webovky a ještě hledala.Navíc vajíčko je oplodnění schopné pouze 24hod. Jsem ráda,že se nad tím ještě někdo zamyslel,než vynesl soudy.Musím Ti ale říct,že kdybych si myslela,že ji oplodníl ten druhý,nenapsala bych tu nic.neměla bych žaludek na to ji to tady takhle vpálit.

romca13
19. říj 2011

@tyrisa teoreticky by to mělo smozřejmě být, přesně jak píšeš,, ale víš jak to občas bývá 🙂 já být zakladatelka této diskuse, tak i přesto, že bych si to takto odůvodnila, tak stejně by ve mě ten blbej červ hlodal 🙂

ufo8
19. říj 2011

Já si teda tak na 95% myslím, že je přítelovo. Ona taky ta spermie potřebuje nějaký čas, než k tomu vajíčku doputuje, podle mě tam není do hodiny nebo ještě ten den a pak taky to oplodněný vajíčko ještě se usazuje a taky někam putuje a to trvá a vzhledem k datu tvýho pozitivního testu bych takřka vsadila boty na ovulaci 12. až 14. den cyklu.
Já jsem si třeba dělala test u obou těhu 12. den a byl ještě negativní, ani duch.
A rozhodně bych držela pusinku zavřenou a neříkala nikomu nic... to by na 10000000% víc ublížilo než nečemu prospělo. Ono přinejhorším takových kukaččích dětí je, ale opravdu myslím, že to nebude tvůj případ.
a tak trochu pro odlehčení: snad ta nevěra nebyla s nějakým černochem 😒

tyrisa
19. říj 2011

@romca13 Určitě 🙂.Někde jsem četla.....ted tochu bokem.že mladou holku znásilnili tři chlapi po sobě.Ona otěhotněla.víš koho bylo to dítě? Toho prvního.Jeho sperma tam bylo prostě dřív.Mě k tomu vede i to,že s přítelem spala několikrát po sobě a ten nejposlednější styk byl 17tého a ještě v noci.Samozřejmě se mohlo stát že ty miliony spermií od přítele by vajíčko neoplodnily 🙂

tyrisa
19. říj 2011

@ufo8 Bohužel spermie se dostane do vejcovodu cca 20-30min,oplodněné vajíčko putuje do dělohy asi týden.ale neuhnízdí se hned,chvíli volně plave v děloze,než se zanoří.Tak je to psáno

dana3262
19. říj 2011

To prece nemusi vubec fungovat takhle presne, ne? Ja mela vzdy MS pravidelnou (otehotnela jsem pri kojeni, takze mi druha MS vynechala, ale jinak vzdy po 28-29dnech) a posledni MS byla 28.12.2010, styk 18.1.2011 a pozitivni (a to silna carka) test byl 24.1., cili 6.den po oplodneni.

ufo8
19. říj 2011

@tyrisa může tam být do 20ti minut, ale taky na druhou stranu vydrží "přežívat" až 5 dní říkala mi jedna doktorka. Takže bych to neviděla vůbec tragicky

tyrisa
19. říj 2011

@ufo8 taky to nevidím tragicky,vím,že vydrží až 5dní,psala jsem to tu.......Když už nic,alespoň si holka pěkně počte 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru