Jsou pohyby u 2. těhotenství časnější než u 1.?

georgine
12. črc 2007

ahoj maminky,

chtela jsem se zeptat jestli jsou pohyby u druhého tehotenství casnejsi nez u prvního.. Kdy jste je citily vy.. A jeste mám jeden dotaz je mozne ze kdyz lehce pritisknu dlan nebo 2 prsty na podbrisek vetsinou v leze pred spanim, muzu citit srdicko.. Jsem si docela jistá ze je to tak.. Protoze jsou to takové male impulsy ve frekvenci srdecniho tepu miminka.. A kdyz dám ten prst nebo ruku jinam uz to necitim, musim to misto najit..

Dekuji za názor. J. 🙂

mikca
12. črc 2007

ahoj georino, tak nejdřív s tím srdíčkem není to srdíčko tvého mimča, ale tvá břišní aorta 🙂 a z těmi pohyby, ani nevim kdy jsem je začala cítit poprvé(už si to nepamatuju), ale vím že u prvního jsem skoro nevěděla že tam malou mám jak byla klidná, ale u druhého, jsem o něm věděla aža až mydlil se tam až do konce, já si myslim že to není v v počtu těhotenství, ale záleží na mimču 😀

kristi
12. črc 2007

teda ja jeste podruhy tehu nejsem, ale myslim, ze asi je clovek citi driv a nebo si je vic schopen je uvedomit, pac uz vi, jaky to je, ze?

mikca
12. črc 2007

kristi to určitě v tom druhém tehu lépe rozeznáš co jsou větry a co jsou pohyby 😀 😀 😀

smrktovak
12. črc 2007

Já když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem první pohyby cítila až kolem 20t a při druhém už v 15t. Můj doktor říkal, že je to běžné protože břišní stěna už není tak pevná jako při prvním těhotenství a ještě k tomu už víš jak jsou pohyby cítit, tak je vnímáš dřív.

danahl
12. črc 2007

Ahoj georgine.Já myslím,že pohyby u druhéhop dítěte cítíš dříve já jsem je cítila kolen 16.týdne a tím srdíčkem miminka souhlasím s mikcou. 🙂

mamina
12. črc 2007

Čekám pátý a můžu směle říct,že jo-čím častější těhotenství,tím dřív jsou pohyby cítit.Prý je to tím,že je už trochu oslabená břišní stěna,je citlivější a taky už víte,jak jsou pohyby cítit.Snáz to poznáte-přece jen už máte svou zkušenost..Jo,taky se připravte na to,že při každém dalším těhotenství se bříško dřív a víc vyklene.Jsem v pátém týdnu a vypadám,že asi půjdu co nevidět rodit. 😀 (A to jsem přibrala jen 4 kg.)

georgine
autor
12. črc 2007

holk ydekuji za názor.. tak to jste me moc nepovzbudili s tou brisni aortou, ale já si myslela ze to nebude jenom tak..

mamino: to plne souhlasim ze to brisko rychleji roste a je vic videt.. já pribrala 2kg a jsem ve 14tt coz je taky trochu dost ale to se nedá ovlivnit..

u prvního tehu jsem citila pohyby tusim kolem 23tt no tak jsem zvedava kdy je ucitim ted.. a uz se na to mooooc tesim..

katuska85
23. bře 2010

Ahoj všem.Jdu pro radu.nebo spíš pro uklidnění 😀 Při prvním těhu jsem první pohyby cítila ve 20tt ale ted jsem už v 18tt a pohyby dá se říct nikde.Mouje doktorka řikala že mam ještě čas ale zdá se mi to divný ☹ zvlášť když čtu že některé z vás je mají už od 15tt jinak přibírám,bříško roste,jen ty pohyby nic...co si o tom myslíte holky?

evitek
23. bře 2010

Ahoj, tak já jsem si taky myslela, že u druhého to bude dřív,ale nic. A u třetího taky ne.Já pohyby začala cítit vždy až na přelomu 21 a 22 tt.Teď u třetího bych je asi mohla vnímat možná i o něco dřív, ale u těch dvou malých prcků jsem na to neměla vůbec klid. Rozhodně buď v klidu, už to nebude trvat dlouho a taky ucítíš kopance. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru