K jakému termínu porodu se spíše přiklonit?

majkyj
20. čer 2014

Zdravím mamiky. 🙂

Chtěla jsem se zeptat, k jakému TP se mam spíše přiklonit? Pokud se vám lišil podle PM a podle UZ, počítali jste spíše s prvním nebo tím druhým? Podle PM vychází na 24.6. a podle UZ na 2.7. Jak jste to měli vy? Kdy vám se miminka narodilo? 🙂 už se nemůžu dočkat. 🙂

pigpeppa
20. čer 2014

Podle UTZ byla dcera o týden a něco mladší než podle MS, přesto lékaři pracovali jen s termínem dle MS a dva dny po tomto magickém datu mě hnali na vyvolání. 😒 Mimochodem, 24. června měla termín kamarádovo žena a rodila 27. května, takže můžeš klidně porodit třeba zítra. 🙂

majkyj
autor
20. čer 2014

takže taky "operovali" jen s tím starším.. 🙂 Mě právě říkaj, že mam počítat spíše s tím 2.7. ale že to může být kdykoliv.

helcenka
20. čer 2014

@majkyj - já měla termín jen jeden a to pokaždé jen podle MS. První se narodilo přesně na den termínu a druhé 4 dny po termínu.
Je to relativní s tím termínem podle UTZ, protože miminko může být prostě větší nebo menší podle genetických dispozic...

nuali
20. čer 2014

Já mám velký rozpětí, podle MS mám termín 10.10. a podle UZ až 3.11., nějak jsem tam asi vynechala nebo co, že mi to tak nevychází. No každopádně mi bylo řečeno, ať se řídím TP podle ultrazvuků, takže tím pozdějším 🙂

partyzanka91
20. čer 2014

Já to měla posunutý o týden. rodila jsem podle PM v týdnu 38 + 5 a podle UZ 39 + 5. Holčičku po narození vyhodnotili na stáří 39 + 3 takže to bylo blíž tomu termínu podle UZ - a ten je taky přesnější, podle PM to bývá spíš orientační odhad.

andelka
20. čer 2014

První...podle MS 6.5., podle ovulace 13.5. a podle UTZ ve 12tt 7.5. = narodil se 10.5.
Druhý..podle MS 20.3., podle ovulace 25.3., podle UTZ 19.3. = narodil se 17.3. (těsně, 15minut po půlnoci, takže porod začal 16.3.)
Takže u mě to bylo vždycky tak mezi a spíš se trefili podle utz ve 12tt.

palomitacheca
20. čer 2014

@majkyj u syna jsem měla termíny 9. a 10.prosince, narodil se 14. prosince. U dcery jsem měla termín podle MS 1.8. a podle NT screeningu 9.8., tenhle termín odpovídal i době početí a doktoři se k němu přikláněli víc. Dcera se narodila 9.8. 3 hodiny po zavedení vyvolávací tabletky do čípku. I bez vyvolání by asi byla brzy na světě, protože jsem podle doktora byla připravená k porodu 🙂

cibetkaa
20. čer 2014

Já jsem měla termín porodu podle UTZ 27.12. a podle MS 2.1. Byla jsem připravená spíš na ten dřívejší termín, ale dcera se narodila spontánně 3.1. Zhruba od ukončeného 38. týdne jsem počítala s tím, že už to může přijít kdykoli. Přeju rychlý a bezproblémový porod a zdravé a pohodové miminko 🙂

jija
20. čer 2014

Me sedel vzdycky termin podle prvniho UTZ kdy bilo srdicko, vedela jsem presne kdy jsem otehotnela a ja vsude ten termin prosazovala a pokazde jsem prenasela🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru