Každé těhotenství jiné - nevolnosti, únava, chutě?

pisisvori
11. lis 2013

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli taky bylo každé vaše těhotenství jiné a jestli když bylo jiné , tak proto, že při každém bylo jiné pohlaví miminka nebo ne?
První těhotenství mi bylo trochu divně jen první týden pak už nic , první týdny jsem 2 kg zhubla a jen mi malinko rostli prsa, chutě jsem měla na pomerančový džus, mléko....pak na sladké a čekala jsem holčičku. U druhého jsem stenně tak zhubla a vůbec nic mi nebylo, ale skončilo potratem v 9tt. Teď je mi opravdu dost špatně motá se mi hlava, jsem unavená, je mi blbě od žaludku, ale nezvracím, nemám vůbecna nich chuť, prsa mám citlivé jak blázen a už o číslo vyrostly....jsem nafouklá aoteklá jak před MS, už mám 1,5kg navíc v 6tt. Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti. Díky

evulinkab
11. lis 2013

@pisisvori Tak já mela každé tehotenství jiné(tedy ješte mám, pač budu rodit až za dva mesice)🙂, první byl chlapeček a ted čekám holčičku...a přesne sedí to, co se obvykle píše.
Takže-U syna: Těměř mi nebylo zle, jen první tři mesice se mi nekdy nadavovalo u čištení zubů.Měla jsem chut na uzeniny, slané veci, chipsy, zeleninu...Absolutne jsem nemela chut na mléčné výrobky.Mnohem rychleji mi rostlo ochlupení na těle, i břicho mi zchlupatelo.-)A prsa mi hodne povyrostla hned zkraje.Jo a vonel mi benzín a všelijaké výpary z aut(a to se říká, že se čeká kluk)

Ted u dcery: Bylo mi mnohonásobně vic zle, zvracívala jsem do 16tt. Absolutne bych do pusy nestrčila žádnou uzeninu.Naopak ujíždím pořad na mléku, každý den si musim dát minimálne kakao nebo jogurt a pořad do sebe cpu ovoce, v léte broskve, merunky...ted mandarinky, mnam! A taky miluju sladké!..Ted se mi naopak zpomalil rust ochlupení i vlasů na tele, nemusim se temer holit🙂A prsa mi nevyrostly.Jen bolely zezačátku.

pisisvori
autor
11. lis 2013

@evulinkab díky... no já jsem s dcerou taky měla to mlíko a to ovoce(přestože ani jedno moc normálně nejím), ale vůbec mi nebylo špatně. Teď se mi z jogurtů dělá asi nejvíc špatně, ale zase je mi teda opravdu blbě, chuť nemám vůbec na nic, což u dcery nebylo vůbec.

leni78
11. lis 2013

Ja mam doma dva kluky a každé těhotenství bylo úplně jiné. První těhotenstvi pohoda a těžký porod, druhé těhotenství hrůza od začátku do konce a rychlý porod. Teď prožívám třetí těhotenství a teprve teď v 18 tydnu mi odeznivaji nevolnosti takze zatim taky děs. Pohlaví zatim nevim. Nějaké specifické chutě nemam. Nedávno jsem někde četla, že velké chutě jsou následkem toho, ze nam neco v organismu chybí. Podle toho, na co mame chuť. Jinak tedy při obou klucich jsem měla krásný obličej, zatímco teď mam opravdu s pletí trochu problém. Tak uvidíme, treba čekám holčičku. 🙂

dadushe
11. lis 2013

Moje první těhu bylo navlas stejné jako teď to druhé. Jediný rozdíl v chutích, s dcerou to bylo hlavně maso a kyselé, teď jsem "vegetarián" a frčím na sladkém a mléčném. Doktor potvrdil kluka 😎
@pisisvori

amabilis
11. lis 2013

@pisisvori Já dokážu říct jen to, že při každém těhotenství je mi mnohem hůř, než v tom předchozím. Stupňují se nevolnosti a únava a prostě to hůř nesu 🙂 Co čekáme teď, zatím nemám tušení a jsem docela zvědavá. Ale rozhodně mi u všech těhotenství vadilo pokaždé něco jiného.

alpakovo
11. lis 2013

první těhotenství naprosto supr, přírůstek byl jen 8kg a nebylo mi vůbec nic.... Druhé už je podstatně horší, sice sem zatím vůbec nepřibrala, ale nespím už od 4. měsíce, žáha mě pálí jak blázen a to mi ještě 4 měsíce chybí "doklepat" 😀 Suma sumárum, každé těhotenství naprosto jiné 😉

zzuzinda
11. lis 2013

Já měla každé jiné. V prvním jsem měla krásné vlasy, nehty, pleť, chlupatá jsem byla jako angorák, holit jsem se musela ob den, cpala jsem se uzeninama, sladké jsem nemohla ani vidět. Špatně mi bylo dost, ale dalo se to, vadila mi jízda MHD a smažená cibulka. Ve druhém bylo zvracení vystupňované, bylo mi zle hodně a dlouho, padaly mi vlasy, lámaly se nehty, pleť jsem měla horší než v pubertě, ale skoro jsem se nemusela holit, žádný chlup🙂 a ujížděla jsem na sladkém. Prvního máme kluka jako buka a druhou máme slečnu jako vyšitou🙂

odvarkova
11. lis 2013

já měla první dvě těhotenství hodně podobné, nebylo mi nic, naopak mi nikdy nebylo lépe, chutě na ryby, mléčné výrobky a aromatické sýry, přibírala jsem až moc, teď potřetí, na začátku mi bylo zle, vyčistit zuby byl pro mě nadlidský výkon, protože stačilo jen vidět ty štětinky a už mě to natahovalo, do těď jsem přibrala asi jen 1kg a chutě na ovoce, hlavně mandarinky a na zeleninu, hlavně rajčata a mrkev a přesto to bude třetí klučík, jedině, že by mu ještě upadl pindík, což si nemyslím, viděli jsme to krásně 😀

pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru