Kde se dá zjistit, kde má můj muž dluhy?

mirule007
1. únor 2015

Ahoj holky chci se zeptat kde , muž má nějaké dluhy určitě i exekuce ( vše z dob dávno přede mnou) chceme to začít (konečně po dlouhém přemlouvání) řešit domluvit se s nimi na nějakém splátkovém kalendáři atd. Ale jde mi to to že muž už přesně neví kde co má , kde se to dá zjistit ? Nevíte prosím ? Na soudu ? Děkuji vám za všechny rady 🙂

78marcela
1. únor 2015

@mirule007 existuje centrální registr exekuci. Ale nemám tušení, jestli tam se může zeptat a jestli mu to sdělí. Zkusit se to může. Nebo ať zajde na nějaký ex.úřad a tam oni určitě mají přístup do toho registru a mohli by říct. Já se tady zajímala o jednu nemovitost co byla v exekuci, chtěla jsem ji koupit, a volala jsem na ten úřad, co jsem našla v listu vlastnictví a tam mi to tak řekli, že bohužel nejsou jediní, že podle centrálního registru je exekuci víc, tak to nemůžou prodat. Takže bych to zkusila asi tak. Buď si najít na netu ten centrální registr, zavolala tam a zeptala se na postup nebo zašla na nějaký ten úřad. No a pokud muž neví kde co má, tak toho asi bude moc a za velký peníze, takže bych asi začala zjišťovat informace o oddlužení přes osobní bankrot.

mirule007
autor
1. únor 2015

@78marcela děkuji za info zas tak moc toho nebude protože mu už kdysi něco exekučně strhávali z platu a něco by mělo být už poplaceno každopádně přesně nevíme no. Ale i tak děkuji za info 🙂

78marcela
1. únor 2015

@mirule007 není zač. Když ono se může něco strhávat a platit, ale jaké jsou úroky a odměny exekutorů a jaké sumy se mohou i z malých částek stát, to člověk kolem sebe slyší dnes a denně. Každopádně je dobře, že se muž rozhodl s tím něco dělat, protože před tím člověk neuteče a když se s tím nic nedela tak to pak bývá ještě horší. Moc přeji štěstí a ať to všechno brzy vyřešíte a zvládnete.

irisie
1. únor 2015

@mirule007 nebylo by lepsi zkusit oddluzeni?

mirule007
autor
1. únor 2015

@irisie uvidíme co zjistíme ;)

eimmy
1. únor 2015

pardon za upřímnost, ale nebylo by lepší si s někým takovým nezačínat... akorát se zakopeš do dluhů s ním ... nač platit dluhy cizích, ty jsi z toho nic neměla a ted to budou léta odříkání...

berenika39
1. únor 2015

jestli dluží a kolik pokud byl osvč na daních, ve vztahu k fú - to se dá požádat o Potvrzení o bezdlužnosti.
pokud to byly půjčky, úvěry atd - tak jediné, co je ofic a můžeš sama tak je cbcb.
http://www.cbcb.cz/

enidka
1. únor 2015

@mirule007 byla jsem v úplně stejné situaci u nás to nakonec dopadlo na to oddlužení,ideálně si najděte někoho kdo se tímto zabývá,oni Vám už poradí kde se dá co dohledat a i co se s tím dá dělat. A pozor exekutor ačkoliv platíte si jednou může přijít pro vše,když se té druhé straně bude zdát,že splácíte pomalu :-/ Nám se třeba stala situace,že sice exekuce z platu odcházela,zaměstnavatel to strhával,ale exekutorovi nic nedošlo (nějako zapomněli účetní doložit papír ),takže pak najednou šel po nás,že se to nesplácí dost rychle a my mysleli,že se to normálně platí.

mirule007
autor
2. únor 2015

@enidka dobře vědět ;) děkuji

mirule007
autor
2. únor 2015

@eimmy dík za názor,ale určitě nesouhlasím jen protože má dluhy tak si s ním nezačínat , to je dle mě špatný názor, to že má dluhy neznamená že je špatný člověk ! a krom toho já se nikam nezahrabu nevím proč bych měla mé dluhy to nejsou, ano žijem spolu máme spolu dítě, ale to neznamená že automaticky jeho dluhy jsou i moje. Můj chlap je dobrý člověk, a že byl v mládí hloupý a nadělal si dluhy není sice žádná výhra, ale je hlavní že to chce nějak řešit a né ne na vypr... A osobně si myslím že v dnešní době je takových lidí hodně ale jsou ti co to chcou řešit a ti co ne 🙂 jo a ještě mě napadá vím o nich je spoustu páru kde měl jeden nějaký finanční vroubek a druhému to neřekl pak se případně vzali a pak nastal problém.... toť moje upřímnost 😉