Kdo má právo nahlížet do těhotenského průkazu?

tezulka
13. pro 2013

Zdravím, moc by mě zajímalo, kdo má právo nahlížet do těhotenské průkazky?
Pracuji na letišti a každý den musím procházet kontrolou přes ostrahu letiště. Prakticky každý den po mně chtějí nahlížet do těhotenské průkazky, mají na to vůbec právo, neporušuje se tím zákon? Oni jsou zaměstnanci letiště, nejsou policie nic takového. Těhotenský průkaz považuji za zdravotní dokument, ve kterém jsou mé osobní údaje o mém zdravotním stavu. Nemám zrovna potřebu tyto údaje několikrát denně ukazovat po každé jiné a pro mě naprosto neznámé osobě..... :(
Pokud jste někdo aspoň trochu znalý v právu, dejte mi, prosím, vědět, děkuji moc.

mafeska
15. pro 2013

mně by to teda hodně vadilo a nejvíc to že mi načumujou nejen na můj zdravotní stav ale hlavně i na rodný číslo, to je to nejcitlivější co v tý průkazce je. tak hodně síly do boje a pevný nervy i když se obávám že s tím nic neuděláš pokud to mají ve svých předpisech. ☹

rory_g
15. pro 2013

Já si teda myslím, že na to právo nemají, oni by měli mít nějaký seznam, nebo se prostě podívat do PC, že zaměstnanec XY má kardiostimulátor, zaměstnankyně XX je těhotná a proto rámem neprochází. Když to zlehčím, ostraze v obchodě taky těhuprůkaz nebudu ukazovat. Ono je to na tom, jak moc se chceš "hádat", třeba ani na poště po Tobě nesmí chtít občanku, nejsi povinna se jim legitimovat, ale kdo by se hádal. S tou průkazkou Tě ale chápu, určitě bych se nedala, taky by mi nebylo příjemné, aby si tam nějací ... četli o počtu těhotenství, váze, rč...

lenkalenulka
15. pro 2013

Zeptala bych se u gynekolozky jestli se tim musis proukazat, krom briska( a to kazdy nema ) je to vlastne jediny dukaz toho ze jsi v tom 🙂 takze chapu i ty co ho po tobe chteji, ale s mudr bych si o tom promluvila jestli. Ti nevystavila papir kde budes mit napsany jen termin porodu, jmeno a ne ptraty apod. Ze ti to je neprijemne ze ti o toho cumi...a uvidis no..

yagga
16. pro 2013

@tezulka no mě tak napadlo,když ti odepsaly že máš předložit těhu průkaz,nic o tom,že by měly koukat do ní tam nebylo. Nechala bych si od doktora vystavit potvrzení a k tomu bych jim ukázala průkazku,ale nedala ji Z ruky. Nebo bych papírem přikryla data která nechceš aby viděli jméno a rodné číslo jim musí stačit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru