Kdo porodil mrtvé miminko ve III. trimestru?

sarkakosinova
7. lis 2016

Holky které jste prošly porodem mrtvého miminka jak jste se s tím srovnávaly? A kdy se začaly snažit o další mimi? Popř.kdy se zadařilo. Mě tato ztráta postihla 2.11 porodila jsem syna Vojtíška moc to bolí ale určitě potřebuju další miminko abych tu prázdnotu vyplnila....alespoň teď to tak cítím...

tery_s
7. lis 2016

@sarkakosinova moc mě to mrzí, takhle ke konci co se stalo, že malého nezachranili? ☹ musí to být neskutečně těžké a bolestivé hlavně psychicky. Ať se dá tělo brzo do pořádku, co ke konci roku nějaká dovolená místo trávit svátky mezi příbuznými a vidět a slyšet útěchy. Hodně síly a ať vás provází štěstí na další cestě za miminkem

dzogobela
7. lis 2016

Moje kokegyne takhle porodila 3 tydny pred TP... Mela ho stejne jako ja... Omotana snura kolem hlavicky, uz se nedalo nic delat ☹ Nastoupila znovu do prace na zkraceny uvazek, aby prisla na jine myslenky... Hned, jak ji to doktori dovoli, chce se snazit o mimco. Je to podle me nejlepsi zpusob i kdyz si to nedovedu predstavit....
Je mi to moc lito, drz se a.hodne stesti dal.

xmele004
7. lis 2016

Je to hrozne!! Drz se!!! Ja prisla o miminko v 5.mesici :( uz je to 4 mesice...cas pomaha, ale ne tak, jak jsem si myslela...nejvic pomohl navrat do prace a nove snazeni. Drzim palce!!!

sukiv
7. lis 2016

Ahoj holky, taky jsme přišli ve 20.tt o chlapečka... bohužel už je to rok a půl a stále se nedaří znovu otěhotnět. S tou ztrátou jsem se vyrovnala díky manželovi celkem rychle, ale asi jsem se hodně upnula na další těhotenství a teď to nejde a nejde... přeji všem hodně sil!

xmele004
7. lis 2016

@sukiv taky mam strach..opravdu je to v hlave, ale te neporucis :(

tesarovani
8. lis 2016

My pred trema rokama prisli ve 33.tt o Matyska, bylo to hrozny. Znovu jsem otehotnela po peti mesicich a mame Verunku. Mne teda dalsi tehotenstvi hodne pomohlo, i kdyz to bylo psychicky narocny. Musela jsem se s tim vyrovnat sama, ale neprestala jsem na neho myslet, akorat uz to neni tak nesnesitelne bolestivy. Taky to zvladnes, neboj.

sarkakosinova
autor
8. lis 2016

Holky moc děkuji za podporu bylo to naše první miminko a je to ještě moc čerstvé ale manžel i rodina je mi oporou.... určitě nikdy na Vojtiska nezapomenem ale taky vim že další miminko by mi pomohlo tu bolest zvládnout lépe proto se těším až dostaneme zelenou a budeme se moct pokusit o další. ......

bonulinka
8. lis 2016

@sarkakosinova Přeji hodně sil a ať je brzy lépe. Stalo se to mojí známé. V 8. měsíci přestala cítit pohyby, chlapeček byl mrtvý. Po šestinedělí se vrátila zpátky do práce, přestože to pro ní muselo být hodně těžké, ale říkala, že doma by se zbláznila. Nějakou dobu chodila k psycholožce, určitě i to jí pomohlo. Znova otěhotněla po roce, dřív se nedařilo, a narodila se jí zdravá holčička.

pamodo
19. lis 2016

Je mi to strašně moc líto a vím přesně co ted prožíváš.Já ted prožívám to samé.....29.10.2016 mi v bříšku umřel náš milovaný chlapeček Dominiček byla jsem ve 39tt a musela ho porodit.Bylo to naše vymodlené miminko na které jsem se strašně moc těšili a já ted nevím jak mám žít dál.......mám strašné prázdno.Všichni radí,že pomůže další miminko i já bych si ho moc přála,ale ten strach je obrovský.V porodnici mi řekli,že se snažit můžeme tak za 3-4 měsíce ale uvidíme ,co bude na kontrole po šestinedělí.Snad budeme opět brzo štastné...
@sarkakosinova

sarkakosinova
autor
20. lis 2016

@pamodo ježíš tohle by se teda stavat nemělo uz vůbec co se stalo? Ano ta prázdnota se nedá popsat a nikdy nezmizí pořád to bude naše první miminko a na tom nikdo nic nezmění ale me opravdu tahne touha po miminku a ta me drží nanohou bude to neskutečný strach ale vím ze teď už to vyjde prostě to tak cítím..... nevím jak jsi na tom ty to musíš sama pokud se na to necitis tak počkej nikdo ti noc vyčítat nemůže strach je veliký. .......

pamodo
20. lis 2016

U nás to byla špatně fungující placenta, která miminko špatně vyživovala . Jenomže malej vůbec nezaostával byl jen o týden menší a to nikdo neřešil.A pak najednou týden před porodem přestala fungovat úplně , nejhorší je že den předtím jsme byli v porodnici na KTG a vše bylo v pořádku a nikdo nic nepoznal. To jsme zjistili až z pitvy.Byla nešťastná náhoda, že to ten týden placenta ještě nevydržela nebo, že na to nikdo nepřišel dříve a neodrodil mě o 1 den dřiv.Další miminko si opravdu moc přeju a hned jak to půjde tak na něm začneme "pracovat" i když se strachy asi zblázním,ale to miminko za to stojí.Přeju ti at se miminko povede co nejdříve a jste zase štastní.Budu moc ráda když někdy napíšeš jak se ti daři a co je nového....

bibi2667
20. lis 2016

Holky drzim vam palce. Kamaradka pred par lety takto tesne pred terminem prisla o chlapecka, prvorozeneho. Plakala tehdy, ze ma vsechno, co ma maminka mit, jen to miminko ne. Ted ma tri krasne deti. Budiz vam jeji osud povzbuzenim a nadeji 🙂

lucinka58
20. lis 2016

Holky, tohle se mě čte hrozně.... Moc mě mrzí Vaše ztráty a moc Vám přeju zdravé miminko v náručí!!!!!

plavacek134
20. lis 2016

Nám se to stalo letos začátkem ledna v den kontroly všechno v pořádku a v nemocnici nenatočil malému srdíčko stalo se to ve 37 týdnu a je pořád bolest a prázdnota. Chtěla bych nějaké mimco a ono to nějak nejde.

sarkakosinova
autor
21. lis 2016

@pamodo to je strašné v 21 století s nejmodernější technikou se snad da poznat ze je něco s placentou ne? To je fakt hrůza......taky začneme jak dostaneme zelenou teď už nám to vyjde!!!!!! Když bys chtěla písni sz klidně pokecáme. ......

jituso
21. lis 2016

V první řadě upřímnou soustrast ♥ Já porodila mrtvého syna ve 31tt letos v květnu (příčina nezjištěna byl naprosto zdravý). Byl naše druhé miminko, takže kvůli dcerce sem se dala do pořádku tak nějak skoro hned (i když to samozřejmě pořád strašně bolí a bolet bude ještě dlouho). Vybrečela sem se v porodnici a vypovídala se spoluležící na pokoji.
O miminko sme se začali snažit hned po šestinedělí. Sice mě můj doktor řekl ať počkáme 3-6měsíců, ale třeba v porodnici mě všichni doktoři řekli ať počkáme šestinedělí, jeden cyklus a pak můžeme a já sem cítila, že sem připravená příjmout další miminko. Maxim umřel a narodil se v květnu a já otěhotněla na přelomu července-srpna. Teďka sem v 19tt a miminko se narodí na konci dubna. Posílám šíleně moc síli a přeju další miminko co nejdřív 🙂 ♥♥♥♥♥

motan
21. lis 2016

Ahoj holky, úplně mě mrazí a vrací se mi 3 roky nazpátek, kdy jsme ve 25. týdnu přišli o Rozárku ... Moc to bolelo a někde uvnitř to umím potlačit, ale když čtu vaše příběhy, oživuje se mi to. My jsme potom zhruba rok nato otěhotněli znovu, ale zase jsme o miminko přišli ve 20 týdnu a protože jsme za sebou měli i neúspěšná IVF a já byla fakt hrozně uvnitř zlomená, našli jsme si náhradní matku a dnes je tady s námi 9 měsíční chlapeček, který nás uvnitř uzdravil a máme pro co žít, je to nádhera. Vydržte holky, my jsme šli cestou, která trvala 9 let a mě je 44 let, takže nejsem nejmladší a už jsem se opravdu bála, že miminko nikdy nebudeme mít... Držím vám pěsti !!! 😵

sarkakosinova
autor
21. lis 2016

@jituso tvůj příběh jsem četla byl to vytoužený chlapeček vid? Tvůj příběh jsem měla celé těhotenství v hlavě a říkala si jak je to hrozné a ze se nam to nemůže stát a ejhle..... k miminku moooc gratuluji snad se tak brzy zadari i nám moc bychom si to přáli. .....

jituso
21. lis 2016

@sarkakosinova jojo vysněný chlapeček. Taky sem si to říkala, že já sem zdravá, miminko taky, tak se nic zlého nemůže stát. Další těhotenství je jenom o hlavě - pokud se s tím žena a muž srovnají, přijmout to, tak tomu nic nebrání. Budu na vás moc myslet 💖

sarkakosinova
autor
21. lis 2016

@jituso tak myslím si ze na to ze to nejsou ani tři týdny tak psychicky to uz jde těšíme se na konec šestinedělí a na tvorbu noveho broučka takže to je pro nás hnací motor ....... děkujeme

jituso
21. lis 2016

@sarkakosinova to je moc dobře, určitě se vám to brzo povede 😘

pamodo
23. lis 2016

@bibi2667 děkuju za povzbuzení ,že to nakonec všechno taky dobře dopadne a bude lépe.

cacenka_d
23. lis 2016

@sarkakosinova Kamaradka mela druhou dceru najednou mrtvou (pupecni snura 2x kolem krku a uzel) musela ji porodit nekdy v lete a ted je znovu a uspesne tehotna, vsechno v nejlepsim poradku, pomuze to alespon jako povzbuzeni? Nicmene na podruhe (napotreti) tvrdili, ze nic nevidi a chteli ji hnad na sal na vycisteni, bojovala a za 2 dny uz bylo videt, nenechte se zastrasit doktory kdyby nekdo prudil, pokud vy citite, ze to tak ma byt, tak to tak ma byt 🙂

pamodo
23. lis 2016

@plavacek134 uvidíš že se brzo povede a zase bude dobře.A naši andílci budou všechny své sourozence opatrovat.

kockopes2724
23. lis 2016

@pamodo mě se první dcera narodila s váhou 2350g taky mě řekli, že placenta jí špatně vyživovala, naštěstí vše dobře dopadlo.Bylo to i na mě znát každý mě řikal jak mám hrozně malé bříško, podle dr. ale bylo vše v pořádku.

cacenka_d
23. lis 2016

@kockopes2724 Mela jsem to same, jen nase mela 2,1 kg a mela asi od 20 tt pozadu brisko s vyvojem, az po 2 letech jsem se dozvedela, ze stacilo nasadit kapacky a bylo by to lepsi, nepochopila jsem proc jsme je nedostali, kor kdyz mi rozhaneli od 30 tt porod :/

pamodo
23. lis 2016

@sarkakosinova Jo to jsem si říkala taky že máme 21 století a že jsem zdravá a malej taky a navíc co by se mohlo stát v tak pokročilým stadiu tt??Mám ještě plno otázek tak čekám až půjdu na kontrolu po šestinedělí snad dostanu odpovědi.Ráda napíšu a snad si co nejdříve budeme psát o tom jak nám rostou bříška. 🙂

kockopes2724
23. lis 2016

@cacenka_d no je to mizérie, že i v dnešní době se tohle stává a nejen v porodnictví, bohužel ☹

pamodo
23. lis 2016

@kockopes2724 Já měla taky menší bříško ale doktor mi řekl že je to v pořádku.Malej když se narodil vážil 2680g a měřil 49cm.Takže +- normální porodní váha......když se na to příjde tak se dávají kapačky a dokud miminko přibírá tak se hlídá a až přestane přibírat tak se vyvolá porod.Hledala jsem si o tom náké informace a špatně vyživující placenta jde odhalit včas.Je moc dobře že jsou i případy kdy to dopadne štastně.Hlavně at je malá zdravá.

dzogobela
23. lis 2016

@kockopes2724 ja mela taky male brisko... I doktorka v porodnici to rikala. A mala mela 2,96 kg a 47 cm, takze uplne v poho 🙂