Kdy budu znát datum nástupu na mateřskou?

iv123
2. únor 2011

Chtěla jsem se zeptat, kdy přesně budu znát datum nástupu na mateřskou? V práci se mě na to ptají. Vím, že se jde 6 až 8 týdnů před předpokládaným termínem porodu. Asi se bere termín podle ultrazvuku než podle menstruace. Ale mě by zajímalo, jestli se tento termín v průběhu těhotenství mění. Nebo jestli se počítá s tím termínem podle velkého ultrazvuku v 1.trimestru. Jsem nyní ve 20.týdnu. Díky za odpovědi.

lenkabu
2. únor 2011

@iv123 mně to vždy vypočítala dr už při první návštěvě poradny a zapsala do průkazky

mishulle
2. únor 2011

mě dr. napsala rozmezí nástupu na mateřskou hned na první stránku těhu průkazky, když jsem ji dostala, pak jsme jen vyplnili, zda pudu 8 nebo 6 týdnů před, ale to sme řešili až v 30tt

innes
2. únor 2011

Myslím, že TP by měli brát podle utz v 1. trimestru a ty sama (pokud nejsi na rizikovce - to bys musela jít těch 6 týdnů před porodem) si můžeš vybrat, kdy v tom období 6-8 týdnů před TP na mateřskou nastoupíš 😉

katzi
2. únor 2011

dnes jsem se na to ptala svého gynekologa. Počítá se to 6 až 8 týdnů před termínem porodu, který se stanovil podle prvního velkého ultrazvuku.

crca
2. únor 2011

Já jsem to řešila s dr,až někdy kolem 30tt s tím,že asi půjdu 8 týdnů předem,čekala jsem dvojčátka,ale nějak jsme to nestihli a já šla až 6 týdnů 😀 Nic mě nebylo,vše bylo v pořádku,tak jsem šla"normálně 😀

lenanem
2. únor 2011

Iv 123, nástup na mateřskou dovolenou se stanovuje podle předpokládaného termínu porodu podle poslední menstruace. Tento termín je neměnný pokud by si tedy nerodila dříve než těch 6 - 8 týdnů před porodem. TErmín podle ultrazvuku se může změnit podle velikosti miminka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru