Kdy by mělo být miminko otočené hlavičkou dolů?

eloana
11. dub 2010

Ahoj holky rada bych se zeptala zda nevite, kdy se tak mimco obvykle otaci. halvickou dolu? Minuly tyden jsem byla na utz ve 30tt a bylo mi receno,ze mimco neni jeste otocene....ale ze pry ma jeste cas.Tak doufam ,ze se otoci🙂

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
eloana
autor
11. dub 2010

Ahoj pajcula diky🙂 u male jsem vubec nevedela zda je otocena -nic nerikali.ted na to upozornil,ale nic k tomu nerikal jen,ze jeste ma cas.Tak uvidime🙂

kett
11. dub 2010

Me doktorka ve 31tt vystrasila, ze je mala zadeckem a ze musim cvicit specialni cviky. Chvilku jsem to zkousela, ale nemela jsem z toho dobry pocit, a tak jsem to nechala na male, at si rozhodne. A ve 34tt uz byla hlavickou. Rozhodne 30tt je hrozne brzo na to, aby te nekdo strasil, casu haba kuk😉

eloana
autor
11. dub 2010

diky kett -me nastesti nestrasili,ale jak jsem koukala spoustu holek ma v tomto tydnu mimco otocene-tak jsem se chtela zeptat,kdyby to tak melo byt🙂

m.c.
11. dub 2010

no já mám mimčo pořád zadkem dolů, od UTZ ve 30tt, no v úterý jdu do porodky, tak uvidím jestli se otočilo, ale pochybuju 😒 . Doufám že sem přispěje ještě někdo komu se mimčo otočilo až před porodem, ať mám nějakou naději🙂. Ale ve 30tt je fakt ještě brzo na strašení že se neotočí.

eloana
autor
11. dub 2010

Ahoj m.c. muzu se zeptat-jak to pak hlidali? protoze toto byl u meho dr.posledni utz.
diky

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
m.c.
11. dub 2010

pajcula, ty jsi mě trochu uklidnila🙂.

eloana, mě Dr. potom objendával každých 14 dní, vždycky mi dělal UTZ jestli se neotočilo a do porodnice mě poslal dřív než u prvního mimča, poprvé jdu na kontrolu v úterý, to budu 36+3tt, a jdu na kontrolu po týdnu od kontroly u Dr. Pak ti můžu dát vědět co mi řekli v porodne.

eloana
autor
11. dub 2010

m.c. ok diky🙂 ono to ted je nejake ,nez jsem kdyz jsem cekala malou-na ty ozvy se chodilo posledni tyden pred porodem
ted to je snad drive

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
m.c.
13. dub 2010

Pajcula, jj, u nás je to přesně tak.

eloana, tak mimčo mám pořád blbě otočený, teď je odhadovaná hmotnost 3,2 kg, takže je to jasnej císař, pokud se mimčo neotočí, protože v termínu už by bylo na normání porod hodně velký a to je u KP rizikovější. U nás je hranice na porod KP udruhorodiček 3,6 kg. Prej porod KP jenom pokud se porod rozběhne sám a přijela bych do porodky a mimčo mělo půl zadku venku 😀 . Fakt vtipálek 😝 . Dr. mi říkal že zažil že se mimčo ženské otočilo při převozu na operační sál na císaře🙂, takže mi dává naději, i když moc místa už tam bejby nemá. Jinak je ale mimčo úplně OK, tak jsem ráda. Mám přijít na kontrolu za týden, CS mi neplánoval, je brzo, mimčo je pořád dost vysoko, uvidí se příští týden.

eloana
autor
14. dub 2010

Ahoj🙂 ja se ptala sestrenice zda v nich v porodnici se rodi KP nebo cisar -tak tam pry automaticky cisar .tak jsem zvedava.
Uvidime zda se malej umoudri🙂 tak drzim pesti

eloana
autor
21. dub 2010

Ahoj holky🙂 jeste jeden dotaz.Kdyz mi mimco skyta citim to v podbrisku je mozne ,ze uz je otocene??
snazim se vybavit -kdyz skytam ja co se mi hybe -no v podstate se mi hybe cele telo 😀

heliik
21. dub 2010

Ahojky, mě se malá otočila v bříšku na konci 7.měsíce. 😉

majatob
21. dub 2010

ahoj, ja mam asi rekordmany...prvni se otocil ve 38tt a mala asi 7 hodin pred porodem ve 40tt 😉

m.c.
21. dub 2010

majatob, takže ještě mám naději, jo🙂? Naše mimčo teda zatím furt sedí na zadku 😒. Příští úterý mi bude Dr. plánovat císaře 😝

majatob
22. dub 2010

m.c., urcite..nadeje umira posledni, ne? 🙂 ja uz jsem mela taky naplanovanyho cisare a den pred tim mi v noci praskla voda a Bea byla uz napric, tak jsme jeli do porodnice, tam mi doktor rekl, ze to vidi na cisara hned, ale radsi se jeste mrkne na utz...no a nez jsem tam presla pres chodbu tak se dotocila 😀

m.c.
22. dub 2010

majatob, tak to by se mi taky líbilo🙂 🙂

eloana
autor
27. dub 2010

Ahoj holky tak hlasim stale poloha zadeckem dolu.Tak jsem zvedava

m.c.
27. dub 2010

eloana, já taky 😒 . V pondělí jdu na poslední kontrolu do porodky a na příští týden mi rovnou naplánují císaře. Dr. říkal že se bejby ještě ven nechystá, tak mu dáme poslední týden šanci na otočení🙂.

eloana
autor
27. dub 2010

m.c.tak drzim pesti- ja nevim me prijde,ze se uz vubec neotaci -je stale v jedne poloze hlavicka me neustale tlaci pod zebry 🙂

manrike
29. dub 2010

Ahoj holky, jsem ted v 31.tt a ta potvůrka malá se otočila zase zpátky hlavičkou nahoru. Měla hlavičku dole asi jen tři týdny. Tak doufám že si to ještě rozmyslí. Jinak mám klidový režim a jím magnezko. 😉

eloana
autor
29. dub 2010

manrike -sikovna🙂) tak treba se jeste otoci zpet. Me prijde,ze se malej vubec neotaci.Hlavicka me nestale tlaci do zeber 😉

apollo11
4. kvě 2010

Tak já už mám KP několik týdnů a dnes při kontrole prý už i méně plodové vody, což pravděpodobnost otočení snižuje.. jsem na zač. 35tt a jsem fakt zvědavá. Každopádně dr. mi nedoporučila manuální otočení právě kvůli té vodě 😕

apollo11
4. kvě 2010

..(stejně bych na něj nešla, dá se mi to dost drastický)

radula75
5. kvě 2010

Tak dnes jsme byli na uzv a jsme KP,snad se umoudří a otočí,ale moc tomu nevěřím...

eloana
autor
5. kvě 2010

ahoj holky ja taky citim hlavicku stale pod zebry.....
to manualni otoceni bych odmitla urcite -vypada to dost hrozne.

beruska1989
7. kvě 2010

ahojky holky, my byli v 31tt taky KP, a v 36 nebo 37 se nám mimčo otočilo. Bylo to u televizních novin, jsem to cítila a docela to i bolelo. a druhej den jsme jeli na utz a tam se to potvrdilo. Takže fakt klid. mě taky dr strašil že už v 31 tt tam má málo místa. Připravoval mě psychicky na císaře. Jinak říkal cvičit kočičí hřbety, pár jsem jich teda udělala, ale nepřeháněla jsem to. Zase jsem se bála abych ji tam nějak nemačkala. a taky to břicho vytáhnout nebyla žádná sranda. 😀

m.c.
9. kvě 2010

tak malá se neotočila, po pondělní poradně mě dr. poslal domů akorát pro věci, udělali mi všechna předoperační vyšetření a hned v úterý ráno mě kuchli. Měla jsem spinal, bylo to hrozně zvláštní cítit takový tahání, vědět že se ve vás někdo hrabe a nevědět co dělá 🙂. Ale aspoň už to mám za sebou 😉

eloana
autor
11. kvě 2010

m.c.gratuluji:)) me prijde,ze tam je malej jinak,ale zda otocenej netusim uvidim 18🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru