Kdy je miminko na mě napojené?

kacito
2. dub 2012

Ahojky holky...potřebuji se na něco zeptat a tak mě napadlo že vás 🙂 🙂 .. V kolikátem týdnu začíná být miminko na mě napojené..Tím myslím že už ho nevyživuje váček,ale přímo já...Nevím jestli mi rozumíte ale nevím jak to jink napsat... Dnes jsem se dozvěděla že jsem se v 7tt 🙂 což mě těší 🙂 ale doted jsem kouřila ta cca 5-6 denně... :/ tak prot se ptám... děkujiiii

kacito
autor
2. dub 2012

Jo a chci se zeptat..strašně ráda jim pprikové chipsy a colu..to asi nesmím že?? 😒

coufii
2. dub 2012

taky kouřim...z 20 denně jsem to stáhla na 5 denně max...oni to říkají i doktoři že 5 je max..a nejlíp postupně snižovat, ALE NENUTIT SE! 😠 pak to má prej vliv a psychiku dítěte..to samý jako by těhulka od 16tt neměla koukat na horory a lekat se.Prcek by pak mohl být hyperaktivní 😉

coufii
2. dub 2012

jo a colu s chipsama mám taky ráda..prostě jím co mi chutná ale dávám si pouzor na to kolik toho zbagruju... 😀 a doteď jsem přibrala jen třičtvrtě kila 😉

camelinka
2. dub 2012

taak holky, prestat kourit je jasnacka, prece nechcete aby se mrnous narodil malickatej a to ostatni s mirou 😉

coufii
2. dub 2012

noo jo..ono se to řekne...momentálně stejně n nic nemám chuť protože mě trápí žaludek.Tak skusim černej čaj 🙂

kacito
autor
3. dub 2012

@coufii děkuji 🙂 dovcela si mě uklidnila... nekuřákum se to řekne ..nooo..tak sem ráda že mi odpověděla aspoň jedna co to má podobné 🙂

coufii
3. dub 2012

@kacito 🙂 doktoři o tom akorát neradi mluví...podívej...kupa ženskejch těhotenství začala kouřit ještě ednou tolik...ale když se na to podíváš, že dva feťáci si poříděj dítě a je zdravý, když přitom dáma užívala omamný látky, halucinogenní látky atd... tak co bysme my si nemohly dát pár cigaret... 😉

camelinka
3. dub 2012

@coufii podivej kocko, spolihat se na to ze to SNAD bude zdravy, to mi prijde jako hazard se zdravim bezbrannyho clovicka 🙄 . nekurakum se to rekne, ja kourila a ne malo a prestala sem ze dne na den kdyz sem se dovedela ze jsem tehu, takze to sou jen vymluvy. Jen aby sis pak nemusela neco vycitat 😅

coufii
3. dub 2012

@camelinka to ja sice vim...ale kdyz si jich dam malo tak mi to uskodit nemuze...dam si jen kdyz uz am fakt chut...ale dokud mi doktor rika ze jsme oba zdavy tak v tom nevidim nejakej sileej problem...ale jakmile by se k necemu schylovalo tak to utnu hned...sice bych asi mela sileny depky ale uz bych to nejak zvladnout musela 😖

camelinka
3. dub 2012

@coufii kdyz myslis 😖

megy
3. dub 2012

@camelinka souhlas

@kacito jinak placenta funguje v zásobování od cca 12 tt, do té doby je miminko vyživováno žloutkovým váčkem - takový ten prstýnek, co ti určo ukazoval na ultrazvuku.
říkat ti o škodlivosti kouření na plod je zbytečné, jelikož stejně budeš dělat to, co sama uznáš za vhodné, jen doopravdy souhlasím s camelinkou a to do posledního písmenka.
a co se týká jídla v těhu - střídmost, vyváženost. Pokud je na něco chuť, tak střídmě si to dát, proč ne??

coufii
3. dub 2012

@camelinka no doktor mi rek ze mu to nemuzu sebrat...protoze kdybych tehotenstvi planovala tak usim prestat pul roku pred tim nez se zacneme snazit abych byla cista...jenze ja sem zjistila az v 8tt a to se prestavat nema...alespon takhle mi to rekl muj gynekolog 🙂

jop
3. dub 2012

@kacito ahojky, já jsem přestala kouřit pár let před těhotenstvím, kouřila jsem celkem málo asi jako ty - 5 denně, při tomto množství si podle mě člověk nevytvoří fyzickou závislost, je to celé o psychice. Přestala jsem kouřit ze dne na den, najdi si místo kouření jinou zábavu. Ano, snadno se to řekne, hůř udělá. Těhotenství je ale určitě nejlepší důvod, proč rychle přestat. Jo a nikdo ti tu neřekne, dokdy kouření škodí míň, kouření škodí vždy a to hodně. I když plod vyživuje "jenom" váček, i ten váček je tvoje tělo, tvoje buňky, tvoje tkáně, tvoje krev které jsou zatížené kouřením, ty negativní vlivy kouření se tomu váčku prostě nevyhýbají, ať se na to podíváš jakkoli, v těle neexistuje orgán, který by nebyl kouřením zasažen!
Já osobně kdybych snižovala dávky, tak asi nikdy nepřestanu... tak hodně štěstí a zkus se nevymlouvat na to, že to "nejde", protože to vždy jde, je to jen o přístupu 😉

megy
3. dub 2012

@coufii jakmile se k něčemu schyluje, tak už je většinou pozdě, taky by ti mohl ukázat dr. infarkty placenty, pak bys přestala ze dne na den, ale jak píšu tvá věc

diviska
3. dub 2012

@kacito já bych doporučovala se zbavit všeho co ti půjde 🙂 kouření, pití coly i chipsů. Když si občas zahřešíš, asi se to přežije, ale dala bych si to jako cíl 🙂 Jinak argument
@coufii mi trochu připomíná ten argument kuřáků jak kdosi kouřil 90 denně a umřel ve 100 letech na stáří 🙂 to se samozřejmě může stát, ale existuje jistá statistika

Jak říká @camelinka aby sis pak něco nevyčítala :(

berenika39
3. dub 2012

@coufii jenže teď už nekouříš sama, ale kouří i tvoje miminko....

@kacito neboj se, než se žena doví, že je těhu, je to zařízené tak, že miminko se zatím "živí" ze svého zdorje. Pokud to už ale víš, je jasný, že cokoliv, co by ho mohlo ohrozit, musí stranou. Neumím si představit ty výčitky...

jop
3. dub 2012

@coufii ehm, jestli ti tohle řekl gynekolog, tak je to fakt kretén.

ufo8
3. dub 2012

ono když se chce, tak jde všechno, když se nechce a vyhrává trocha té sobeckosti tak se nějaká výmluva vždycky najde....
takže hlavní otázka je, jestli chceš nebo ne. Držím pěsti, abys opravdu chtěla, alespoň na těch pár měsíců

camelinka
3. dub 2012

@megy
@diviska dekuju za souhlas, nechci tu byt za nejakou moralistku 😉

berenika39
3. dub 2012

@coufii gynekologa vyměň. nevěřím, že by tohle podporoval, spíš je to alibismus. Nevím, co si představuješ pod pojmem "kdyby se k něčemu schylovalo" , protože s kouřením hrozí předčasný porod, nízká porodní hmotnost a a absťák u novorozence. To nejde vzít zpátky....

megy
3. dub 2012

@camelinka já taky ne, ale viděla jsem bohužel miminka kuřaček a není to pěkný pohled:-/

berenika39
3. dub 2012

@camelinka to není o moralizování 😉 , to jsou prostě otázky zdraví, tam nějaké výmluvy bohužel nefungují ☹

coufii
3. dub 2012

@diviska to jo ale kdyz mi doktor rekl ze prestat ze de na den urcite nemam?ze bych o to maly diky tomu mohla prijit?...ano...priznavam...driv jsem strane moc pila, hulila travu, vykourila i 40 cigaret denne ale to byly moje psychicky problemy.Behem nasledujicich 3 let jsem se ze vseho dostala...sklenicku si dala jen s holkama na diskotece, sem tam si zapalila a ted uz mi zustalo 5 cigaret denne a to je muj ohromnej pokrok a jsem na to hrda, protoze jsem se z toho vseho dokazala vylizat uplne sama, bez pomoci rodiny a kamaradu. Kdybych nebyla v situaci v jaky sem byla, mozna bych jeste dnes nevedela co je to "dat si retko"

lussi
3. dub 2012

ahoj🙂
Tak já kouřila docela dost, nemohli jsme otěhotnět 5 let, tak jsem s tím sekla a pak se zadařilo, teď si zapálím příležitostně, tzn. když se jde někam na nějkou akci, tak si dám třeba k vínku, ale s mírou. Po dobu těhotenství a kojení jsem si nezapálila ani jednu a nikdy bych to neudělala a to jsem měla sakra chuť 😉 Ani teď nekouřím v přítomnosti malého, ikdyž jsme venku, myslím, že ke kočárkům a dětem cigára prostě nepatří.

camelinka
3. dub 2012

@megy jojo ja taky,jenze tohle se celkove strasne podcenuje 😔 😔 😔
@berenika39 jak sem psala,uz i kvuli takovymhle "doktorum" se koureni v tehu strasne podcenuje, ale kdyz uz se pak neco stane,tak uz je pozde ☹ . a zmarit lidsky zivot kvuli sve sobeckosti a alibismu..... 🙄

miranda77
3. dub 2012

@coufii no jsem nekuřák, takže žádná osobní zkušenost, ale pokud je matka na nikotinu závislá, může být velký problém ze dne na den přestat (i pro tělo to může znamenat velký šok a to v těhu asi není nejlepší 😲) ... lepší omezovat, omezovat, omezovat .... rozhodně to má vliv na miminko! Po porodu může vypadat zdravě, ale problémy se mohou objevit později a rozhodně takové dítko bude mít větší sklon k omamným látkám v pubertě, možná psychické problémy, problémy s učením ... přijmete odpovědnost i za toto?

denousek
3. dub 2012

no to je zase tééémaa...

bud vám na mimčách záleží nebo budete jen sedeta tiše DOUFAT ze mimčo bude zdrave...a vymluva ,,vám nekuřákum se to řekne ,, co to jako je?jde o vaše deti nám jeto fuk 🙂
to si musíš sama srovnat v hlave co je pro tebe prioritou... vydrzis to!vsechno jde kdyz se chce a tvuj dr je peknej 😠 😠 😠 kdyz te v tom jeste podpoří...

ale klidne kuř ptz dr rekl ze muzes 5 denně ale pak neplač až ti najednou řeknou že s mimčem neco jde ale říkám ti že se pak budeš být do palice...

coufii
3. dub 2012

a to vsechno hnusny jsem zahodila jen proto ze jsem potkala meho nynejsiho pritele se kterym za oul roku budeme mit miminko a chceme se vzit.Zivot me opravdu naucil...

megy
3. dub 2012

@coufii k tvému dr. no comment 😒

diviska
3. dub 2012

@coufii samozřejmě je super, že si to hodně omezila, ale myslím, že i pět denně je prostě hodně. A hlavně si se na tom, jak jsem pochopila zasekla. Bylo by fajn se prostě snažit nekouřit vůbec, a to ne jen v těhotenství, ale i při kojení a před dětmi atd..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru