Kdy je miminko na mě napojené?

kacito
2. dub 2012

Ahojky holky...potřebuji se na něco zeptat a tak mě napadlo že vás 🙂 🙂 .. V kolikátem týdnu začíná být miminko na mě napojené..Tím myslím že už ho nevyživuje váček,ale přímo já...Nevím jestli mi rozumíte ale nevím jak to jink napsat... Dnes jsem se dozvěděla že jsem se v 7tt 🙂 což mě těší 🙂 ale doted jsem kouřila ta cca 5-6 denně... :/ tak prot se ptám... děkujiiii

jop
3. dub 2012

@coufii podle toho, co popisuješ, tak na sebe můžeš být vážně hrdá, nemyslím to ironicky. Ale už jsi v 16tt, postupně jsi cigárka omezovala, takže proč nepřestat úplně? Teď už o miminko určitě nepřijdeš, teď už mu jen bezdůvodně škodíš, tak to prostě je, i když se to neposlouchá dobře. Mimčo může mít zdravotní následky po celý život a ty se na něho celý život budeš koukat a litovat toho, což je podle mě největší peklo, daleko větší, než přestat kouřit.

coufii
3. dub 2012

Ja seu hajit nechci...ale je to hodne o psychice...Chce se mi z toho brecet kdyz vidim jake na me mate nazory.Ale kdybyste byli v me situaci,asi byste zmenily nazor.Ao zijem u mych rodicu ale taky to neni nejruzovejsi.Skolu hotovou nemam...jeste me ceeka posledni rok...a pritel ma navic po hodne tezkem uraze elektrickym proudem, tak me tu za to neodsuzute kdyz nevite jak to mam doma...

coufii
3. dub 2012

@megy ano, nerikam ze muj dotor je genius ale ja stejne jinou moznost nemam...dojizdeni by se mi prodrazilo a druhy gynekolog je naprosto skvely, jenze nema volne misto

diviska
3. dub 2012

@coufii nikdo tě neodsuzuje! Přesně jak píše @jop a i já sem ti to psala, je fajn, že si to hodně omezila, jen by to chtělo úplně. Zkus si najít jinou "závislost" třeba cucej lízátko, stejně je kouření hodně o psychice a lízátko ti taky zaměstná ruce jako kouření.. 🙂

camelinka
3. dub 2012

@coufii ale my te prece neodsuzujeme,ocividne sis prozila svoje a ses sikula ze si se z toho dokazala vyhrabat. Musis si to jen srovnat v hlave, ony ty nasledky opravdu muzou byt docela vazny a urcite si to nechces davat cely zivot za vinu. Vsechno jde, jen maly deti se musi nosit 😉

coufii
3. dub 2012

@diviska to jo....ale vubec nemam na lizatka a cucavy bonbony chut...ale uz jsme premysleli o elektronicke cigarete...coz si myslim ze by se nejak dalo...

berenika39
3. dub 2012

@coufii opravdu nikdo neodsuzuje tebe, neznáme tě, žiješ si svůj život a je dobře, že už je spokojenější a máš před sebou nové vyhlídky. řeč je tu o kouření v těhu, a tam je to jasné, omezit a přestat. Jde o to, že žádné varovné signály prostě neexistují, jako že by to doktor řekl: paní, miminku se nedaří dobře, měla byste přestat s cigaretama. prostě je rovnou průser.

camelinka
3. dub 2012

@coufii no to el cigaro je sice fajn, ze do sebe netahas vsechny ty jedy a spaliny,ale nikotin tam je a stejne z mrnouse budes delat zavislaka 😔 😔

berenika39
3. dub 2012

@coufii mm si elektronickou cigaretu koupil a přestal s ní kouřit. úplně. zkus. krom jiného to šetří i peníze, můžeš si tolik, kolik dáváš za cigarety každý měsíc dávat někam stranou a pak za to koupit prďácký kočárek🙂

megy
3. dub 2012

@coufii ano, zažila jsi toho asi hodně, já taky- Já se netajím tím, že jsem se léčila s depresemi a úzkostma také díky rodině, brala jsem prášky a jakmile jsem zjistila těhu, tak jsem vysadila prášky ze dne na den a věř, že je to mnohem horší než nějaké cigarety ale 5 cigaret přece není už tolik, abys to nemohla vyhodit do popelnice a nekouřit.
a s tím dr., já nevím, ale pokud bych sama nebyla spokojená, tak bych rozhodně od něj odešla, důvěra je hodně důležitá 🙂 a že se to prodraží?? no vyhoď cigarety a bude se to rentovat 😉 nemyslím to zle, jen přece nechceš, aby tě pak moralizovali lidi na ulici, když tě uvidí s cigaretou, nebo pak v nemocnici na kontrolách 🙂

diviska
3. dub 2012

@coufii to byl jen nápad 🙂 prostě cokoliv..já bohužel znám děti kuřáků co na tom jsou dost blbě, celé dětství těžké astma atd. a to jejich maminky taky hodně omezily.. o el. cigaretě jsem slyšela,ale nevím jaký přesně to má systém..

asimetria
3. dub 2012

@coufii @kacito holky, musím říct, že před váma smekám, doopravdy! Jste moc šikovný, že jste zvládly kvůli mimču množství tak omezit. Je pravda, že je samozřejmě pro mimčo nejlepší nekouřit, ale mnohem horší je prožívat odvykací kůru během těhotenství. To je pro mimčo mnohem víc stresující. Stejně jako je "rozumná" dávka kofeinu, alkoholu atd. tak myslím že minimální množství cigaret se dá tolerovat. Mám manžela dr. a tchyni dokonce pediatra a ta má na kouření resp. omezování v těhu také tento názor, je to podloženo i studiemi. Samozřejmě to není návod ke kouření, ale jen pro tvůj klid, pokud prostě nemůžeš přestat kouřit, tak si nějaké naprosto minimální množství prostě dej a tečka. A tady taky platí - kdo nezažil nepochopí.
V závěru chci i pro všechny ostatní dodat, že já osobně mám ke kouření odpor a nikdy jsem nekouřila, ale kuřáky respektuji.

megy
3. dub 2012

@asimetria já souhlasím s tím, že pokud je někdo hodně závislý na nikotinu, tak přeci jen odvykací stav je mnohem horší

coufii
3. dub 2012

jina mam taky ovsem i jine zaliby 😉 jezdim na koni, staram se oo nej a tak dale a tam ani a cigarety moc cas neni....Teda, ted uz samozrejme nejezdim ale obcas se na toho myho tuldu jdu podivat a donesu kazdymu koniikoj nejaky dobroty 🙂 dokazal bych ve staaji lidne jen tak sedet cely dny a ani me tam nenapadne pomalu dat si jedno dve...proste me to uklidnuje....je uzasny kdyz ti konik da hlavu k brisku a citi ze tam nejsi sama 🙂 kdyz jsem jezdila naposledy a u jsem byla tehu tak mi zacaal stavkovat ze nikaam nejde a hrabat abych z neho slezla...seskocila sem, respektovala ho a byl klid 🙂

mifinka
3. dub 2012

Tak tady je asi taky jeden gynekolog debil podle vás, kamarádce doporučil to samé.. Musíš psychicky chtít přestat kouřit, ale pokud se s tím pereš a máš abstáky trápíš mimčo mnohem více než tou cigaretou,.

kacikaci
3. dub 2012

já jsem plánovala přestat kouřit už když jsme se snažili o mimi, ale vůbec mi to nešlo, ale hned jak se mi na testu objevily dvě čárky a těhu potvrdila i mudr, tak jsem típla poslední cig. a od té doby nekouřím, zdravé mimï je pro mě největší motivace, bylo by mi blbý si zapálit s pupkem a když vidím maminky, co jendou rukou táhnou před sebou kočárek a v druhé mají cigaretu, tak to je děs..nejde ale samozřejmě o to, jak to vypadá, ale co tím tomu dítěti způsobujeme..
a colu jsem si občas sklenku dala..myslím, že to nemůže uškodit, když to je v rozumném množství..

martinkka
3. dub 2012

@kacito
@coufii holky, podle mě je opravdu nutný přestat kouřit, neděláte to kvůli sobě, ale kvůli miminku, určitě je velká šance, že se mimino narodí v pořádku, ale na druhou stranu je daleko větší riziko, že to tak nebude, a miminka kuřaček se rodí s nižší porodní váhou a často i předčasně
nevim, co znamená, až by se k něčemu schylovalo - to je podle mě naprostá blbost, spousta "vad" se v těhotenství ani nepozná a když už je něco špatně, tak je pozdě přestat kouřit, to je podle mě naprosto nezodpovědný přístup, nebo si možná ani neuvědomuješ, co všechno by se mohlo stát a co v podstatě kouřením riskuješ
narkomani děti taky mají, to je pravda, ale určitě nevíš, kolik jich potratí, narodí se předčasně a jsou ty miminka závisláci hned od narození, takže si myslim, že je to hodně špatný příklad
Holky, je to každopádně vaše věc, dělejte co uznáte za vhodný, je to vaše miminko, ale aby jste si to pak nevyčítaly a to už bude pozdě

maki73
3. dub 2012

@coufii problémy má spoustu lidí a sama dobře vím, že není lehké starat se o prcka a dodělávat školu a tak...každopádně bys měla přestat úplně, ale postupně, prcek je v tuto chvíli už závislý, to má tvůj doktor pravdu a pokud bys přestala ze dne na den, je dost možné, že by abstinenční příznaky nepřežil a o mimčo bys přišla...pokus se to co nejvíce snížit, ale to ti řekl určitě i doktor, samozřejmě přestat by se mělo, nikotin ničí neurony, to je vědecky dokázané, takže pravděpodobnost, že dítě bude mentálně zaostalé se rapidně zvyšuje...každopádně elektronickou cigaretu rozhodně NE!!!, pak si neuvědomíš, jak často vlastně kouříš a dávky nikotinu přijímané tímto způsobem jsou mnohonásobně větší, rozhodně ani nikotinové náplasti nebo žvýkačky...dítěti nevadí ten dehet, cop vdechuješ, to ničí plíce jen tobě...mě se to říká snadno, když sama nekouřím, ale mám známou, která během těhotenství téměř přestala (zapálila si tak jednou do týdne) a bylo to pro ni fakt těžké, ale tohle je o přesvědčení, prostě pokud doopravdy chceš, musíš bojovat, raděj cumlej konec propisky :D :D :D třeba to časem budou jen tři za den, pak jedna a nakonec skončíš taky u té jedné týdně nebo žádné...ber to tak, že alespoň ušetříš, když se budeš snažit a řekněme si upřímně, ne málo 😉

megy
3. dub 2012

@coufii to je super s koníkem, já tohle obdivuju, mám ke koním respekt, ale ráda bych se na něm projela - je to takový můj sen 🙂

lucille85
3. dub 2012

@kacito Ahoj, gratuluju k těhotenství a přeju ať je vše v pořádku. Colu si občas jistě dát můžeš (ne litr denně a ne colu light!), chipsy klidně taky, zdravý to není, ale když na to budeš mít chuť, tak si trochu dej...čím víc si to budeš zakazovat tim větší chutě na to budeš mít. 5 cigaret denně je jistě lepší jak celá krabička, zkus to pomalu snižovat třeba na dvě, na jednu, na žádnou....přece jen je horší u kuřáků distribuce kyslíku a ty budeš brzy dýchat za dva...možná ti to i přestane chutnat, sama uvidíš. Je chvályhodné že Ti záleží na miminku, tady možná pár užitečných info: http://www.porodnice.cz/cemu-se-na-pocatku-teho...

iira
3. dub 2012

to je zajimavy,vidim spousty maminek co kouri ,ale koukam ze tady na konika chodi jen nekuracky...byla tady nejaka otazka a vy se hned do ni poustite s kourenim..nechcte to na ni ,kdyz prestane hned ,miminku bude taky blbe a bude mit abstak,pokud to snizila je dobra ...taky to znam ..

kacito
autor
3. dub 2012

@lucille85 děkuji 🙂 první nám nevyšlo(potartila jsem v 6tt) tak doufám že ted to bude lepší .... jj Já vím no...kouřím fakt jen těch 5 denně ale pořád se snažím snižovat... a navíc kouřím slimky odlehčené..toho dehetu apod.jsou tam jen 2mg... Taky tak vypadá ta cena že 😠 😀 určitě bych si nezapálila nějakou silnou cigaretu 😠 Na miminku mi hodně záleží.moc jsme si ho přáli..právě že jsem myslela že mě to donutí přestat ale jde to těžce..přítel je kuřák 😒 a vlastně skoro všichno kolem mě 😒 těžko se to zvládá ale docela to jde...a taky děkuji za to info 🙂

iira
3. dub 2012

@kacito neboj to zvladnes...

kacito
autor
3. dub 2012

@iira děkuji..snažím se 🙂

coufii
3. dub 2012

@megy vsak nekde tam kde bydlis se najde nekdo s konikama ne? 🙂 urcite by stalo za to se jit alespon optat a vetsinou tte privitaji a cheji zaa to maximale vypomoc...coz je vykydat...jinak je to docela fajn prace 🙂

petja
3. dub 2012

@kacito Ahoj,já myslím,že by ti v odhodlání přestat kouřit mohly pomoct Bachovy květové esence vlašský ořech.Mrkni třeba sem
http://www.produkty-bio.cz/jednotlive-esence-/v...

kacito
autor
3. dub 2012

@petja Bachovy květové esence??to neznám 🙂 ale mrknu ..děkuji

kacito
autor
3. dub 2012

Jo Holky máte někdo zkušenosti s vitamíny GS mamavit?? prý to obsahuje všechny potřebné vitamíny...uvažuji že si je koupím... 😉

coufii
3. dub 2012

@kacito hele taky jsem o nich premejslela ale nakonnes jsem si koupila Gravital primo v ordinaci a stali 190 kc a maj vsechno. vapnik draslik vitamin C fosfor horcik niacin vitamin E zelezo zinek kys. pantot. vit. B6 mangan med betakaroten riboflamin thiamin kyselia listova jod bioti sele molybden vit. D3 a B12 a berou se pak i pri kojeni 🙂

kammka
3. dub 2012

já dělala na zdrávce seminárku o vlivu kouření na vývoj plodu... čerpala jsem i ze zahraničních zdrojů.. a věc se má tak, že vliv na mimčo má to, jak kouření působí na celý organismus matky.. a než se škodliviny vyplaví z těla... prostě nej je přestat několik měsíců před početím..plodu škodí to, jak kouření omezuje průchodnost cév, kapacitu matčiných plic, její imunitu atd...stejně škodí i pasivní kouření..nebo by kterákoli maminka vzala kojence do zakouřené restaurace?? to by asi všichni koukali divně, co??? podle mně si to dítě v břiše připadá asi jako v té restauraci...mně ty výmluvy na to, že je matka ve stresu připadají trochu out,sorry.... ☹
to už míň vadí dát si po obědě malý pivko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru