Kdy je miminko na mě napojené?

kacito
2. dub 2012

Ahojky holky...potřebuji se na něco zeptat a tak mě napadlo že vás 🙂 🙂 .. V kolikátem týdnu začíná být miminko na mě napojené..Tím myslím že už ho nevyživuje váček,ale přímo já...Nevím jestli mi rozumíte ale nevím jak to jink napsat... Dnes jsem se dozvěděla že jsem se v 7tt 🙂 což mě těší 🙂 ale doted jsem kouřila ta cca 5-6 denně... :/ tak prot se ptám... děkujiiii

coufii
3. dub 2012

@kacito ovsem na netu je to drazsi tady muzes mrknout http://www.namakanej.cz/gravital-60-tablet-pro-... 🙂

kacito
autor
3. dub 2012

@ coufii Gravital?? tak fajn..díky za tip..poptám se na to u nás v lékarně..snad to tady budou mít 😀 Já jsem právě u mudr viděla ten GS mamavit a myslím že stojí okolo 350kč 😠 ale tak pokud oboje obsahjí to samé tak určitě šáhnu po těch cenově dostupnějších 😅 Ted zrovna nejsem moc při penízcích..no.. 😒

radun
4. dub 2012

Tak já jen přidám pár zkušeností. Osobně jsem odnaučená kuřačka - hlavní důvod, který mě odnaučil, byly děti. Měla jsem to snažší, protože jsem je plánovala. Takže těhotenství/kojení/těhotenství = 3 roky bez cíga... Jestli cigarety škodí nebo ne? 1 známá: 3 děti - u dvou kouřila a jedno z nich má astma jak blázen, doživotní zdravotní problémy. Další známá: čeká 3. dítě, u všech kouřila, obě předchozí holčičky se narodily dřív, nedonošené, maličké, zdravotní problémy po porodu, neschopné sát, nepřibíraly... Další známá: u prvního dítěte se omezila na 1! cigaretu denně - prostě to nezvládala úplně bez, tak se celý den těšila na tu jednu večerní cigaretku, u druhého dítěte přestala úplně - obě děti zatím zdravé.
Je to vaše volba, ale především váš obrovský risk. Je to na vás, co předáte miminku do jeho startu do života (který není jednoduchý ani pro zdravé děti). Protože už jedno dítě mám a znám ten obrovský strach, když je jakkoliv nemocné, tak já bych v žádném případě neriskovala.

brambora20
4. dub 2012

@coufii
@kacito Nemůžu, než nepřidat vlastní zkušenost. Ale moralizovat nebudu. Jsem bývalá kuřačka. Začla jsem asi ve 13letech a když jsem po 11letech otěhotněla, ze dne na den to přestat nešlo. Jako vůbec, 20 denně, docela závislost, flegmatický partner kuřák, navíc si myslím-pro kuřáka to nejhorší-naprosto bezproblémové těhotenství...
Myslím, že pro kuřáka je největší "odměna"jsou nevolnosti v těhu. Poprvé mi nic nebylo, postupně jsem ale sthaovala a stahovala, střihla jsem se z práce,pže jsem byla od začátku na PN,což práce bylo největší lákadlo...a nakonec jsem nekouřila vůbec, ale chut byla...přiznám se, když se malý narodil-o 5tt dřív, což může a nemusí být náhoda...něco se zlomilo a vůbec by mněto ani nenapadlo, prostě zlom v hlavě, skojením naprosto nespojitelné a navíc jít zakouřená k mému malému sladkému a vonavému miminku??? Neexituje...
Ovšem po nějakém čase se stalo z mého sladouška trošku mimi-tyran, cožmu zůstalo do 2let, kdy jsem pořádně nespala..jsem po půlroce musela přestat kojit a chut na cigaretu byla zpátky...takže jsem znovu začla...Někdy před rokem, na Jaře vloni mi cvak v hlavě a už jsem kouřit nechtěla...najednou mi došlo těch peněz, co vylétlo komínem, vůbec ta závislost to kupovat-shánět, lézt furt ven, atd. Tak se po xtěch letech ze mně stal párty kuřák, kdy jsem tak jednou do měsíce dala na chut k vínu s holkama, nebo v létě u grilovačky...
A pak sjem otěhu podruhé a jak mi bylo špatně, dokonce i s manžy vrátivšího se z balkona na kouřovce...což po nějaké době odeznělo, ale další chutě na cigáro nemám...fakt mně to ani nenapadne...

Můj závěr? Kuřákovi nepomůže uplně ani těhu...musí se mu něco přepnout v hlavě...musí přijít sám na to, že je to konina uvazovat se na to a ničit sebe i okolí...znám xmoc těch celoživotních a pak fakt ze dne na den to dokázali zlomit, ale říkám čudlík se přepl a najednou to šlo...
Ale miminko je výborná motivace...jinak těhu je jen omezená doba a pak kdo chce kouřit, může ááááž do konce života- stoletého či padesátiletého, není to závislé na kouření, pže většinou mají kuřáci štěstí...

brambora20
4. dub 2012

@radun jinak ad astma, mám spíš zkušenosti, že děti chytaj od mamin spíš z pasivního kouření, to je šílené a smutné zároven 😒 ale hádat se nebudu, to jsou zase mé zkušenosti...

kris2008
5. dub 2012

kourila sem od 15let,kdyz sem otehotnela skoncila sem ihned.a to sem kourila 10denne .nemohla sem se smirit stim,ze skodim i nekomu jinymu,tak jsem to utla uplne jak rika brambora20 nemohla sem se smirit stim,ze budu tomu mymu drobkovi smrdet,kdyz tak voni..pac kdyz se Kris narodila mela 4025g,zdrava.....jakmile sem prestala kojit-male bylo 8 mesicu,tak sem si obcas dala na ,,partyveceru" ted u druhe dcery mi bylo tak spatne,ze vsichni kuraci mi smrdeli. kdyby nebylo ted takovych komplikaci co ma druha dcera ma,tak bych se cigaret uz nikdy nedotkla.takze ja rikam pri diteti NE.9 mesicu se da vydrzet,delas to pro dite.nebud sobec a mysli na dite! pak si po donoseni a porodu a kojeni delej se svym telem co chces. myslim,ze exkurze za detma na neonatologii by prospelo! abstaky sem tam videla dost casto.

lucie255
5. dub 2012

Také nechápu gynekologa co řekne, že přestávat raději nemáš. Já kouřila asi 15 za den a přestala hned jak jsem se to dozvěděla. První týden jsem sice byla podrážděná, ale pořád lepší než kouřit. Chuť na cigaretu mám i teď , ale nezapálím si kvůli malému. Pokuste se přestat...držím palce ať se povede

mates22
5. dub 2012

osobní zkušenost jako nekuřák nemám, ale vím, že kolegyni z práce , silné kuřačce, doporučil gynekolog snížit počet cigaret na minimum, ale nepřestávat úplně...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru