Kdy je podle vás vhodné začít se snažit o 2. mimi?

petasa
18. črc 2011

Ahoj holky,obracim se na Vas s otazkou,nad kterou si posledni dobe doma s partnerem lamem hlavu....Mame 10 mesicni dcerku Terinku,zpocatku hodne problemu,kojeni neslo vubec,silny reflux,cviceni Vojtovky,pozkozena ledvina a pozdeji operovana,nyni uz jsme se snad vyhrabali ze vseho zleho.Tak prave premyslime co a jak po materske,ja vim ze je to jeste brzy,ale clovek musi myslet dopredu.Mam malou sanci ze me vamou do prace zpet na misto kde jsem pracovala a tak jsme uvazovali ze bychom meli hned dalsi mimco.Kdy je podle vas vhodne zacit se snazit??Mam obavy hlavne z toho ze pak nebudu zvladat a taky z toho ze kdyz druhe bude tak problemove jako Terca tak co pak s malou kdyz budu litat po spitale..ale to myslim uz moc dopredu.Jsou tu nektere z vas ktere maji deti treba rok a pul od sebe??Diky za nazor a postrehy

hojda
18. črc 2011

Já myslím, že tohle je hodně individuální, každému vyhovuje něco jiného.....Samozřejmě 1,5 leté dítě a novorozené dá asi víc zabrat, než třeba 3 leté a novorozené, ale maso je to asi pořád, než si člověk najde nějaký systém....Taky záleží na jak dlouho sis dala rodičovskou. Pokud na 2 roky, je by to ten rok snažení chtělo, nevím jak rychle se vám dařilo první.

cherub
18. črc 2011

ahoj, podle mě je rok a půl moc brzy... osobně bych to udělala jako teď - mít děti od sebe minimálně 2,5 roku, ne-li 3 😉 to je věk, kdy se o sebe to starší už dokáže postarat - myslím tím oblékání, toaleta, jezení... umí se zabavit i v době, kdy se výhradně musíš věnovat mladšímu...

pokud jde o lítání po špitálech, cvičení atd, tak to asi není žádnej věkovej rozdíl vyloženě v pohodě... tedy pokud to starší nechodí už do školy - školky na celý den (cca do 15h) 😅

my lítáme po doktorech s tou starší, takže mladší to musí absolvovat s námi, musím řešit hlídaní atd, ale tohle je věc, která až tak ovlivnit nejde.... pokud jde ale o ty běžné potřeby a činnosti dítka, tak pak je opravdu dobrý minimálně ten 2,5 letý rozdíl 😉

samozřejmě mluvím čistě z vlastní zkušenosti 😎

mispulka22
18. črc 2011

Já mám děti 14,5 měsíce od sebe (měly tedy být od sebe 16 měsíců, ale malý se narodil předčasně). Otěhotněla jsem plánovaně, když malé bylo 7 měsíců. Všichni nám říkali, že jsme se zbláznili, ale mně to zatím přijde docela v pohodě. Těhotenství s malým dítětem sice bylo náročnější, ale teď už se to dá. Mám pocit, že větší rozdíl je přechod od žádného dítěte k jednomu dítěti než přechod od jednoho dítěte ke dvoum (ale je pravda, že mám obě děti celkem klidné a hodné). Samozřejmě je to fuška, moc volného času není, únava je na denním pořádku, ale dá se to zvládnout a postupně to bude všechno lepší a lepší, aspoň doufám 😀. Jedna z výhod tak malého věkového rozdílu je, že to starší dítě ještě má přes den cca 2hodinový spánek, do kterého se většinou strefí i spánek toho mladšího, takže si člověk taky může někdy vydechnout 🙂.

kristi
18. črc 2011

takovych je spousta, nekdo si to vse radsi odbyde hned, ja jsem druhy pripad, nedokazu si predstavit, ze bych mela dite okamzite po tom prvnim, dceri je 4,5 a teprve premyslime o tom,ze by eventuelne druhe....mam proste jen jedny nervy, jedny ruce atd....pokud mas ale fungujiciho muze nebo babicku, tak je to asi jine.

smardik
18. črc 2011

@petasa záleží jen na vás jak se cítíš, my máme rozdíl u kluků 15měsíců a 5 dní a je to super 🙂 🙂 🙂 nemůžu si stěžovat a rozhodovat se znovu jdu i do menšího rozdílu. Mě ted popadají myšlenky na třetí ale finančně to nejde

chajda
18. črc 2011

ahoj my máme rozdíl 15 měsíců a jeden den a s dalším bude rozdíl 2 roky a měsíc, zvládnout se to dá, malé miminko většinou spinká (aspoň ty naše) a v tu dobu se můžeš věnovat staršímu. teď už máme dávno systém že obě děti dělají v podstatě totéž, ve stejnou dobu chodí spát, jíst,... (momentálně jim je 3 roky a rok a 3/4) ) Úžasně si spolu hrajou a jeden druhého postrkuje ve vývoji, starší učí mladší vše o pohybu a mladší líp a víc mluví (jasná holčička 🙂 ) tak ta ho zas nutí víc ke konverzaci. neříkám že nejsou dny kdy jsou oba na "zabití" ale myslím si že se to stává i u dětí které jsou od sebe větší rozdíl. třetí těhotenství je fakt že nemám šanci moc sledovat ale vše je ok, takže není třeba nic řešit. taky to mám s prací špatný, sice mám smlouvu, ale práce není, tak bych dostala výpověď. občas člověka napadne jestli by to bylo jiné vypiplat jedno pak pauza, rok dva v práci a pak další těhu.. určitě by to bylo pohodlnější, ale s prací je to fakt bída a courej jim tam z MD zas do práce a na další MD... nejstarší kluk má 10 a sice má sourozence rád, ale je vidět že byl dlouho jedináček a tak občas bojkotuje rodinný klid, ale zas na druhou stranu občas i pohlídá děti na písku (ale stojí to hodně přemlouvání 😉 ) a nezapomeň stále platí "jedno dítě - žádný dítě" s jedním zvládneš vše, vždy se najde hlídání, dá se vzít sebou atd.. od 2 víc je to jedno, je jich prostě plný barák 😀

fiallinka
18. črc 2011

Mám děti od sebe dva roky a kousek a není to špatné, kdybych ale mohla vybírat (u nás to bylo po ivf, takže jsme radši zkoušeli druhé brzo, protože šance, že se nepodaří, je veliká), tak bych zvolila ještě o něco větší věkový rozdíl, dva a půl roku až tři roky. V těhotenství jsem musela ležet, , takže jsem se o malého nemohla moc starat, a pak sice už to šlo, ale stejně bylo všechno hodně rizikové, takže kombinace období vzdoru a toho, že s necelým dvouleťákem se ještě nejde až tak domluvit, byla hrozná. Kupodivu ale po narození malé je všechno celkem zvládnutelné, takže si vůbec nestěžuju, přesto ale právě kvůli té větší samostatnosti staršího dítěte bych volila trošku větší rozestup, pokud vám otěhotnění nedělalo problémy.

A pozor, pokud budeš mít v době zápisu do školky už druhé dítě, tak ti to starší na hodně místech nevezmou 🙂 🙂 🙂.

Nicméně myslím, že zvládnout se dá cokoliv, ale nešij na sebe bič 🙂

cervenec
18. črc 2011

no tak já bych do toho nešla a to jsem měla ultrahodný dítě,píšu v minulým čase,protože momentálně má malá takový období,že bych někdy až brečela 😅 mám v plánu,že v lednu se pokusíme o druhý,ale přechází mě chut 😒 ale na druhou stranu děti chci mít do 35 let sfouklý 😀 takže do práce na rok nepůjdu,to by mi asi pěkně poděkovali 😝

svatule
19. črc 2011

My chceme děti brzy po sobě, jedině kvůli tomu, že jsem rodila císařem se ještě nesnažíme, ale od srpna už začínáme, tak jsem sama zvědavá, jak se povede.Je to podle mě individuální a nedá se lehce radit, každý jsme jiný...já třeba o sobě vím, že by se mi z práce na mateřskou už moc nechtělo, tak raději děti rychleji po sobě...

petasa
autor
19. črc 2011

Holky dik moc za vase nazory a zkusenosti piste dal je zajimave to cist neketere jsou fakt ze zivota..pravdou je ze by mi taky podekovali v praci kdybych sla na dva roky a pak zas MD.Jsem zdr.sestra a tak by byli radi ze nekoho maj a zas bych jim utekla...jenze me misto nedrzej takze u me je to o to slozitejsi ze ja si budu muset hledat novy flek,a tady u nas to nejde,nejni kde,jen CB nebo tabor a to ja samozrejmne dojizdeni..nu a co s deckem ve skolce..kdyz jsou to dvanactky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru