Kdy jste cítily pohyby miminka?

lenus202
1. lis 2013

Zdravím maminky 🙂 jsem teď ve 20tt, první těhotenství a všude čtu jak bych pohyby už mohla cítit...jenže nějak nevím co bych vlastně měla cítit, na co se soustředit, jak to "vypadá", zatím mi přijde, že se mi v těle hýbou jen střeva 😀 děkuju za vaše reakce...

eva118
1. lis 2013

@lenus202 Ahoj, já u prvního začala pohyby cítit v 18. týdnu. Byla jsem se projít a najednou slabounké pravidelné ťuk ťuk dole. Poznala jsem, že je to určitě mimčo. Neboj, za chvilku miminko ucítíš, třeba je to pěkný lenoch 🙂 , kamarádka jednou dva dny necítila pohyby a to už bylo ke konci těhu. Jeden den u ní byl normálka, tak to neřešila, ale když druhý den nic, tak letěla k dr a malý chrápal. To mu zůstalo i po porodu, pořád spal, pohodář.

veronikanel
1. lis 2013

Já jsem dcerku cítila poprvé v 16tt.Stála jsem tehdy na zastávce a cítila takové bublinky v bříšku.Když jsem se ptala mámy,jakožto zkušenější,řekla mi,že to je "ono" 🙂 Dojalo mě to k slzám 🙂 Pak už to šlo rychle,cítila jsem,jak se mi hýbe v bříšku a bylo to i vidět.Z prvu jen v leže,to byla vidět i boule a pohyb jsem cítila jako maličký tlak 🙂
Myslím,že pohyb střev,jak píšeš,budou právě zmiňované bublinky,tím pádem i pohyb miminka 🙂 Užívej si to! 🙂

hance09
1. lis 2013

Teď ve 22 tt už jsem si jistá,že to je mimčo,dokonce ho cítil i manžel. Jinak ho cítím asi od 19.týdne, placentu mám vepředu, to prý je pak cítit hůř.

selverin
1. lis 2013

ahoj, já od konce 16.tt cítila šimrání v bříšku, hodně se to popisuje jako lehtání motýlých křídel, tak něco takového. pak to ustalo, jeden dva dny byl úplný klid a pak na začátku 20.tt jsem cítila ve spodku dělohy jak se něco o ní opírá, jakoby protahuje... a až později z toho bylo takové to ťuk ťuk asi kolem 23.tt 🙂

lenus202
autor
1. lis 2013

Holky asi je to hoooodně divný a praštěný, ale sedím tu u PC a najednou mi jakoby mrazí, brní v podbřišku...a tak jako trochu to tam dělá bum, bum (takový jako když brnknete na strunu) 😀 to bude asi ono...

janapavlik
1. lis 2013

Poprvé kolem 18tt, podruhé v 16tt 🙂

eva118
1. lis 2013

@lenus202 A je to tady!!! 😀 😀 😀

selverin
1. lis 2013

@lenus202 asi jo 🙂

lenus202
autor
1. lis 2013

no tak to je mazec 😀 😉 fakt takový zvláštní "šťourání zevnitř ven do podbřišku (rychle se napne a povolí), ale je to jen když jsem sehnutá, asi ho to tam mačká 🙂

caboonek
1. lis 2013

Ahojky, u me začalo malinký šimrání kolem 20.tt., postupně sem vleže hlavně večer a k ránu cítila jakoby převalování ze strany na stranu a pak už to byly drobné kopanečky. Teď jsme aktuálně koncem pánevním a vpravo mám hlavičku a vlevo se občas objeví nějaký ten ďolík od nožiček😄

saris7
1. lis 2013

čekám první mimčo a nejsem žádná vyžle a přesto jsem mimčo začala cítit v 16tt teď už mě kope pěkněa to jsem teprve19tt až mi to někdy vadí hlavně v noci když chci spát..neumím si představit co budu dělat až bude mimi v bříšku větší..

janapavlik
1. lis 2013

@saris7 Až bude mimi v bříšku větší, tak budou pohyby daleko intenzivnější. Sice jak kope do močáku, tak to i bolí, ale mě to nevadí. Jsem ráda, že dává o sobě vědět. Vždycky už jsem nervozní, když je dlouho klid. Nejvíce pohybů mám večer, baví nás to sledovat, je to lepší než televize 🙂

saris7
1. lis 2013

@janapavlik to věřím že bude horší víc to budu cítit, já nemám vůbec ráda když do mě někdo dloube ☹ provokuje mě to takže jsem vzteklá 🤐 je to na jednu stranu mooc krásný někdy mám i slzu v oku jak jsem ráda že tam mimi mám a je fakt že jsem nervozní když se tak dvě hodky neozve.. ale stačilo by jen jeden malinkej kopaneček 😅 no jsem zvědavá jak to budu zvládat s většíma kopancema 😀

evulinkab
1. lis 2013

@lenus202 první těhotenství přesne 17+3
druhé těhotenství přesně 16+0

Ale jsem velmi hubená, tak asi proto tak brzy

pavla72
1. lis 2013

Ahoj,ja jsem zacala citit pohyby tak okolo toho 20. a taky jsem si nebyay ze zacatku jista jestli je to ta moje potvurka nebo ve strevech ta cibulacka 🙂 a pak behem 1 tydne to bylo daleko zretelnejsi - jezis to bylo tak krasny - posledni chvile klidu 🙂.

blahova_andrea
1. lis 2013

já poprvé malého cítila v 17tt. byla jsem na návštěvě u rodičů a najednou jako by mi někdo zevnitř jemně zaťukal na břicho. věděla jsem, že je to mimčo, ale dr. mi tvrdil, že to ještě není možný. já věděla svoje 🙂

mamba79
1. lis 2013

já poprvé v 16tt, večer když jsem si lehla...naše dítě bylo dost akční a já byla docela štíhlá. Doktor mi tvrdil, že jsou to prdy, chachacha...měl snad někdy pohyby nebo co?

mamkamarketa
1. lis 2013

Prvniho jsem citila v 17tt a druhyho den po NT. takze 13tt. Ale je pravda, ze je desne zivy. Na velkem utz jsem byla hodinu se zaverem, ze mam prijit za tyden a do zpravy napsali, ze plod je labilni a nejde vysetrit

kstablova
1. lis 2013

klid, já cítila až ve 22.týdnu a to celkem zřetelné ťuknutí do bříška zevnitř. dřív jsem nedokázala rozeznat, jestli je to mimčo nebo jen střevní pochody....a taky jsem nevěděla CO mám vlastně čekat, jak takový pohyb "vypadá"

pilnous
9. lis 2013

Ahoj, tak ja citila pohyby uz v 16tt, i kdyz jsem si tak jeste minimalne tyden nebyla jista, jestli to byly pohyby. Ted uz vim, ze byly. Nicmene, mam dost aktivni mimco a proto to asi bylo citi tak brzy. Myslim, ze se za par dni dockas.🙂

svetluska17
19. lis 2013

Ahoj holky, jsem ráda že jsem našla tuto diskuzi, aspon vím co mě čeká přibližně za pár týdnu 🙂 jsem zvědavá jaké to bude 🙂 Moc se na to těším.. až mě ten malý poklad pozdraví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru