Kdy jste dostaly těhotenskou průkazku? Až ve 12. tt?

mamkamarketa
22. čer 2012

proc se ptas na womenzone i tady????????

vsude to je jinak. nekdo dostane prukazku v 5tt a nekdo ve 12tt. zalezi na dr.

monivo
22. čer 2012

Já jí u obou těhotenství taky dostala až kolem 10tt, záleželo, na který týden mi zrovna vyšla poradna. A vždyť o nic nejde, stejně ji nepotřebuješ, ne? Registrace do porodnic je stejně v 14tt nebo kolem něj. Myslím, že to doktoři dávají takhle déle opravdu kvůli tomu, že do 12tt se může stát cokoliv.

eficenka
22. čer 2012

já dostala průkazku už v 8tt, kamarádka ve 12tt a švagrová až v 15tt...
záleží na doktorovi, nic určené neí kdy by se měla dostat....
Záleží na tom tolik?

pettule
22. čer 2012

Taky moc nerozumím, proč se ptáš i tady, když na jiné diskuzi holky odpovídají 🙂 . A není to úplně jedno. Hlavně že je miminko v pořádku. Stejně není na nic průkajda zatím potřeba. Dostala jsem u obou dětí až po 12 tt.

helcenka
22. čer 2012

Při prvním těhu jsem dostala průkazku po 12. týdnu, byla to běžná praxe gynekologa, u kterého jsem byla, teď u druhého těhu jsem dostala průkazku dokonce až v 16. týdnu - až když jsem měla výsledky všech testů na genetiku. Tak to dělá můj současný doktor, prý proto, aby ušetřil maminky toho, že se těší z průkazky, která je už takovým potvrzeím, že jsi těu a náhodou třeba testy nevyjdou dobře...
No a praxe je fakt všude úplně jiná, moje kamarádka třeba dostala průkazku hned po první návštěvě gynekoložky - někdy v 6. týdnu.
Takže bych se být tebou zbytečně nestresovala a užívala si těhu.

jarunkaxyz1
22. čer 2012

já ji dostala s prvním dítětem v 10 týdnu, s druhým po 13 týdnu - nemyslím si, že by to bylo důležité...i když chápu, že se na ní většina těhulek těší...ale dr vědí, proč jí asi nedávají dřív, když není ještě úplně jistý a 100% jak vše dopadne. navíc prakticky jí potřebuješ až v porodnici při registraci (tedy v těch větších).

K ostatním reagujícím - nemyslím si, že je třeba zbytečně odsuzovat někoho, že se ptá na vícero diskusích...víc názorů není nikdy na škodu...i když v tomto případě je to čirá skutečnost a asi systém.

zlatouch
22. čer 2012

pokaždé hned při první návštěvě

ivana21m
22. čer 2012

Jí jsem svou průkazku dostala na 5+5 týdnu 🙂

adenka84
22. čer 2012

ve 13. týdnu těhu...

dlabinecka
22. čer 2012

Já dostala až po prvním velkém UTZ, tj kolem 12tt. Až, když dr. řekl, že si jí "zasloužíme". V obou případech. a myslim si, že je to dost logické.

pavcza
22. čer 2012

V 8. tt, když bylo srdíčko a bylo to lepší, protože, když jsem jela na pohotovost v 10. tt, mohla jsem jim předložit průkazku a věřili mi, že jsem těhotná, při prvním těhu jsem ji neměla v 9. tt a na pohotovosti na mě koukali, jestli jsem opravdu těhotná. (první těhu nedopadlo, druhé ano).

weri1
22. čer 2012

10tt

mitote
22. čer 2012

ja ji dostala hned, tzn 6tt?

fori
23. čer 2012

já až ve 12tt

zanet2009
23. čer 2012

já taky až ve 12tt

luciesofi
23. čer 2012

Přesně v 11+0tt, do té doby jsem měla od doktora vypsaný "papír" s infem, že jsem těhotná (třeba pro případ návštěvy pohotovosti)
Stejně v té době není průkazka k ničemu potřeba.... Vlastně nechápu, proč to řešíš...

ebsian
23. čer 2012

Já na začátku 10tt 🙂

misicka455
23. čer 2012

Až 12 tt

monahr
23. čer 2012

Me taky 12tt

kramlinka88
23. čer 2012

já u prvního ve 12tt u druhého v 11tt 🙂
a jsem za to ráda, nedovedu si představit mít ji doma, kdyby se něco pokazilo....je fakt že s tou průkazkou už to člověk bere tak jako reálně 😉

denousek
23. čer 2012

a mě je to jedno kde všude se ptáš 🙂 nechapu proč to tady někoho štve že se ptáš ještě někde...od toho tyy servery jsou ne? ale k věci...já jsem ji dostala hned na začatku..poprve v 9 tt a podruhe taky tak nejak jak se na uzv objevilo srdíčko 🙂

pincola
23. čer 2012

Já jí zatím nemám a jsem v 8.týdnu 😉

diviska
23. čer 2012

já jí dostala v 10tt, hrozně jsem se na ní těšila, takže chápu, jestli jsi nedočkavá 🙂

karlam
23. čer 2012

já ji dostala až ve 12. týdnu a taky jsem byla děsně nedočkavá 🙂 a nechápu, že někdo řeší, že se ptáš na více diskuzích 😒

maudn
23. čer 2012

v 10.týdnu

marecek4
23. čer 2012

u starších hned jak jsem byla na první kontrole kde se těhu potvrdilo,takže kolem 10-12 týdne,i když u Honzíka mě dr ještě poslal na UTZ,nechtěl věřit,protože jsem měla velkou cystu ☹ a on mimi neviděl,ale stihli jsem to a u Marečka až někdy v 16 - 18 týdnu a na vyžádání,dokonce i do nemocnice jsem tehdy jela bez,dr chtěl počkat na výsledky z plodovky,jestli je všecko v poho a byl trošičku po odběru problém ☹,ale všecko dopadlo na jedničku

nikollita
23. čer 2012

Já jsem průkajdu dostala v 9.tt a překvapilo mě, že tak brzy 🙂

jika10
23. čer 2012

Ja jsem prukazku dostala v 5+0tt a teda koukala jsem na dr jako puk, ze uz mi ji dal 😅 Taky jsem ji spise cekala az nekdy kolem 7-8tt, proste po srdicku

saminomimino
23. čer 2012

u všech na druhé kontrole při potvrzení srdíčka 8-9tt 😉

jasminy
23. čer 2012

Ve 12. tt po velkém UTZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru