Kdy jste miminko poprvé cítily?

misspotter
6. únor 2014

Ahoj holky, jsem 20+1 (první mimčo) a zatím jsem nic necítila, žádné kopání (teda něco se tam děje, ale přímo kop asi ne). Vyšetření jsou všechna ok.
Přijde Vám to normální? Kdy jste poprvé cítily Vy svého drobečka v bříšku? A kdy jste si byly jisté prvním kopem?
Děkuji

klaire22
6. únor 2014

já tuším kolem 18-19tt. Je to takové šimráníčko, chvilkami to spíš vypadá, jak když ti pracují střeva 🙂

kombinace
6. únor 2014

Ahoj, myslim, ze je to uplne v poradku. Ja sice citila deti 16+3 a 16+0, ale to bylo presne jak pises, neco se tam deje. A slo to citit jenom vecer, kdyz jsem v klidu lezela, a soustredila se. Uz nevim, kdy jsem citila presne kop, protoze to "neco se deje" se tak nejak postupne konkretizovalo. Jo a taky si vzpominam, ze to kopani melo jinej charakter, kdyz jsem mela placentu na predni stene nez kdyz jsem ji mela na zadni stene delohy. Drzim palce, at si to "neco se deje" a pak "kop" uzivas.

mumisek01
6. únor 2014

Já 20+0, ale stejně to bylo takové jakési prapodivné, časem uvidíš a řekneš si zpětně, že to asi byly pohyby🙂

sabaska
6. únor 2014

Ahoj, já je stoprocentně ucítila až v 22. týdnu a od té doby nepřestaly. Moje kamarádka dokonce až v 24. Je to individuální.

zuzazuzanta
6. únor 2014

Ahoj.Já cítila první pohyby až ve 22 týdnu🙂

macinka0007
6. únor 2014

já asi tak ve 22tt a to jen tak jako když do mě někdo štouchne :D ale zevnitř... a 27tt to cítím i když dám ruku na bříško...tak mimi musí mít sílu aby prokoplo tu moji pneumatiku :(

leni84
6. únor 2014

Poprvé jsem cítila miminko v 18 týdnu, ale nebyly to kopance, jen takové "vrnění" v břiše..Opravdové první kopanečky až ve 20. týdnu..Okolo 24 týdne to už bylo cítit i přes ruku..

verca222
6. únor 2014

20 tt ale len sem tam 🙂 viac to uz bolo citit asi tak 22tt a ocko citil 1.krat asi len okolo 25 tyzdna

saminomimino
6. únor 2014

první a druhé dítě v 17tt,třetí a čtvrté dítě už ve 14tt,ale jasné a pravidelné kopance byly vždy až po 20tt

hanny85
6. únor 2014

první těhu kolem 20tt, druhé asi 17tt

rioko
7. únor 2014

u prvního ve 20 tt ale slabé a občas, teď od 16 a do 18 tt jsou to kopance že mi skáče břicho

ratatooy
7. únor 2014

u prvního 21tt a druhý 13tt

onelove
7. únor 2014

Já první pohyby zaznamenala až někdy ve 22. týdnu, možná ještě později a to jsem si ještě ani nebyla jistá, jestli "to" je ono 😀 každý to má hold jinak, určitě se, co nevidět dočkáte 🙂

claire90
7. únor 2014

20+0 jsem byla na kontrole, stěžovala si, že malou necítím, necítila jsem ani šimrání, nic a dr. se smál, že má ještě čas, den na to se tam něco slabýho začlo dít, ale že by někdy kopala bolestivě a dělala velký vlny, tak to se nám nikdy nestalo 🙂

jarcatko
7. únor 2014

od konce 15. tt jsem měla dojem, že se tam asi něco děje, ale nebyla jsem si jistá, jestli to náhodou nejsou spíš střeva... a v 15+3 to byl první regulérní kopaneček do mojí ruky položené na bříšku (večer před spaním) a to měl hned štěstí i tatínek, který byl nakopnut pro jistotu dvakrát 🙂 bylo to nádherný 🙂
ale jak holky píšou, je to dost individuální, roli hraje umístění placenty (dost toho utlumí) a taky asi celkově, jak jsi stavěná... hubenější maminky cítí pohyby zřejmě trochu dříve než maminky krev a mlíko 😉

terunka88
7. únor 2014

Jsem prvorodička, mám placentu vepředu..lehký šimrání a ťukání, na který jsem se ale musela hodně soustředit, jsem cítila cca v 19. týdnu, pak se asi 2 týdny nic nedělo a takový jasný kopance a dloubance jsem začala cítit někdy v průběhu 21. týdne.. Od toho 22.-23. týdne jsou už i cítit přes ruku (cítil už i manžel) a na břiše mám občas viditelný tiky 😀 Tak se neboj, myslím, že to přijde co nevidět 🙂

bubicatko
7. únor 2014

ja az po 22tyzdni asi tak v 23 (take to poriadne kopkanie),sme boli s manzelom na poradni a som jej aj hovorila, ze dieta je akosi ticho, si to poznacila do zaznamov a vecer ked sme boli v posteli sa babatko ozvalo ale to som uz citila aj manzel tiez, sme sa vytesovali ako kopka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru