Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

axinka
8. únor 2007

Beru hormonální antikoncepci už 10 let a rozhodli jsme se, že bychom zkusili mimi. Tak jsem chtěla tablety vysadit, ale musím do konce roku chodit do práce...
Vím, že je individuální, kdy se po vysazení otěhotní, ale doktor mi říká, že tak půl roku až rok s tím nemám moc počítat. Tak mě napadlo udělat tady takovou malou anketu a poptat se, jak to bylo u vás 🙂 Dík 😀

juhelca
9. únor 2007

ahoj, zdravim Vaši diskusi. Brala jsem HA skoro 3 roky, ted první měsíc jsem bez. Zatím se mimi nepovedlo. Tak jsem zvědavá do jaký statistiky se dostanu, zda hned po vysazení 🙂 a nebo budeme muset čekat. ☹

mirka19
9. únor 2007

Ahoj holky. Kamarádka se rozhodla mít mimčo, zahodila HA, dostala MS a další už nepřišla. A kamarád doktor říkal, že když se to vysadí, tak se uvolní všechny vajíčka, které byly připravené a proto je stále více dvojčat. Chceme se začít snažit v létě a tak už jsem vysadila a doufám, že na podzim budu těhotná (dvojčata už máme). Ale jak říkají kamarádky, jsem úžasný optimista. Všechny kolem mě měli velkou práci s otěhotněním. A většinou museli navštěvovat lékaře. Ale u všech se také potvrdilo, že mají manželé nižší pohyblivost spermií. Mám pocit, že u mužů plodnost s věkem hodně klesá, ale léčbou se pak trápí ženy.

katarina82
9. únor 2007

ahoj, tak já se taky přidám 🙂 . Já brala HA 7 let a snažíme se už přes rok a zatím vůbec nic ☹

juhelca
10. únor 2007

ahoj, ja mám jen strach, aby HA neměla na početí nějaký vliv. Ikdyž doktoři říkají, že nemá, ale kdo ví??

ratonito
10. únor 2007

Tak já 4. cyklus po vysazení ale nedopadlo to dobře, v 9tt zamlklé těhotenství. Teď se snažíme 6. cyklus a zatím nic.

lucian
11. únor 2007

Ahojda Snažilky, vysadila jsem HA v srpnu 06. A zatím nic, doktor mne uklidil, že do půl roku si nemám dělat naděje, ale moc bych ráda...Přeji Vám všem hodně štěstí. 😉

krieger
11. únor 2007

Ahojky, já jsem prášky vysadila v září 2006 a zatím pořád nic, i když tetno měsíc jsme měli sladce namále 🙂 Všem snažilkám držím palečky...

lucian
11. únor 2007

Byla jsem už jednou také v naději, že bych třeba mohla být v jiném stavu, měla jsem zpoždění, ale gynekolog mne prohlédl a nic, tak mi píchnul injekci a šla jsem... Teď už mám opět zpoždění (naposledy 19.12.06), ale asi se jen ve mne bouří hormony po vysazení HA. Takže pořád čekám...

lucianka
11. únor 2007

HA jsem vysadila na konci července 2006 a 5. měsíc od vysazení (6. cyklus) se nám o Vánocích podařilo otěhotnět. 😉

minda
11. únor 2007

Já jsem HA vysadila v listopadu 2006 po 10,5 letém užívání. Teď jsem ve 3 cyklu po vysazení zatím bez úspěchu.

jitkak
11. únor 2007

Já brala HA 8 let, podařilo se nám 2. měsíc po vysazení. Snad vše dobře dopadne.

mona81
11. únor 2007

ahoj holky tak já když brala HA tak jsem si sem tam dělala někdy pauzi třeba tak po roce jen na měsíc. To mi doporučila doktorka. Přestože jsme nevmívali chráněný sex, nikdy jsem neotěhotněla! Teď přišla zase pauza, vysadila jsem HA a hups, mimi je tady. Moc se s tatínkem těšíme 😉 i když jsme to neplánovali na 100% jako ostatní páry, ale nechali jsme tomu volný průběh. Přeji všem, aby to vyšlo tak jak si to přejete 😉

fidorka81
12. únor 2007

teda, vy mě tady začínáte strašit čím dál tím víc!!

My jsme vysadili HA v srpnu, od tý doby se snažíme a nic 😒 . Teď si první měsíc měřím BT.

fanyna
12. únor 2007

no ,já jsem otěhotněla hned první měsíc po vynechání HA. A teď se snažíme o druhé a prášky už neberu od srpna a pořád nic. Myslím si , že jsme na poprvé měli hodně štěstí , že nám to vyšlo. Doufám, že tento měsíc nám to už konečně vijde 😉 .

mona81
12. únor 2007

Holky vůbec se nestrachujte, mimi příjde až to bude ten nahoře chtít 😉 Sestra se snažila pět let o druhý a podařilo se, kamarádka se snažila o první dítě 3roky no a sestra o druhý dítě dva roky. Je to u každýho odlišný a ten kdo otěhotněl hned měs. po vysazení HA jako já tak měl prostě jen trochu víc štěstí. Držím palečky ať to každýmu vyjde, tak jak si to přeje. 🙂

ammalka
13. únor 2007

Holkly a myslíte si, že záleží dost na měření bazální teploty - ovulaci a tak? Já abych se přiznala nevím jak na to? S manželem se snažilkujeme dost často 😉 a zatím třetí měsíc nic ☹ Taky je to prý závislé jak často snažilkujeme, tj. slyšela jsem, že máme mít také např. dva dni volno a třetí den se do toho dát, ale je fakt, že to už jsme také zkoušeli a zatím nic, asi je to skutečně o té psychice, když člověk nejvíce něco chce, tak zrovna nic ☹

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacerka
13. únor 2007

Ammalko: tak na ovulaci skutečně záleží 😉 bez ní by totiž nebylo vajíčka a bez vajíčka nového života. Bazální teplotu si měřit nemusíš, ale můžeš, abys dostala představu, jak Tvé tělo funguje, kdy a zda vůbec dochází k ovulaci. Podívej se na téma měření BT a na první straně Len popsala, jak se BT měří.
Jinak ke statistice: HA jsem vysadila vloni přelom května/ června a pravděpodobné těhotenství jsem zjistila včera domacími testíky, tak doufám, že mi ho 26.2. pan doktor potvrdí 🙂 Domnívám se, že tento cyklus byl první ovulační, jelikož hned na začátku po vysazení jsem měla hooooodně dlouhý cyklus a pak už do mě dr. rval hormony, které potlačují ovu (což jsem nevěděla, ale údajně mi měly srovnat cyklus) 😠 . A po jejich vysazení byl druhý cyklus ovulační a také úspěšný 😵

petul.a
13. únor 2007

Kacerka, moooooooc Ti držím palečky, jasně, že Ti dr. potvrdí těhu 😉

andik
13. únor 2007

já jsem otěhotněla 6.měsíc po vysazení HA.Bylo mi 30 let a myslela jsem si,že to bude trvat mnohem déle,bylo to příjemné překvapení,když jsem se dozvěděla,že jsem těhotná 🙂

esteraa
13. únor 2007

Já jsem vysadila antikoncepci v lednu 06,v únoru jsem měla ještě menstruaci a pak už ne.Celkem rychlovka.A to jsem brala antikoncepci 10let v kuse.Porodila jsem v listopadu 06.Takže všem přeju aby to taky tak šlo.

ammalka
14. únor 2007

andik, mě je 29 let, tedy bylo mi před dvěma dny 😉 , myslela jsem, asi jako každá z nás, že až vysadím antikoncepci, že budu hned těhu a ono nic. Trošinku mě to zklamalo, ale teď už vím, díky těmto stránkám, že je to normální, ale nevím, kdy mám navštívit doktora, myslím po jak dlouhé době od začátku snažilkování?

chaluska
14. únor 2007

Ammalko, lékaři doporučují po roce snažení.

ammalka
14. únor 2007

Tak tedy jo. Myslíte holky, že mají např. výtoky vliv na otěhotnění, myslím, když jsem je mívala při antikoncepci, je to 4 měsíce, co jsm vysadila a nevím, co je výtok.

chaluska
14. únor 2007

Záleží jaký to výtok je. Ale každý bys měla řešit s dr.

mobina
14. únor 2007

ammalka já jsem raději preventivně po vysazení zašla k dr. na prohlídku, jeslti je všechno OK, tam jsem se také domluvily jak postupovat, když se nezadaří do půl roku

marce
14. únor 2007

Ahoj, ja pridam svoji skusenost. Prasky jsem vysadila v dubnu 2005 a presne o rok pozdeji v dubnu 2006 jsem otehotnela. Antikoncepci jsem predtim brala 3 roky.

terkajesterka
25. bře 2007

Ahoj holky, pokaždé jsem otěhotněla první měsíc po vysazení antikoncepce, bohužel se mi to ani jednou nepodařilo víc jak 9tt. Poprvé šlo o zamlkly potrat a podruhe se s tim tělo vypořádalo samo cca ve 4tt. Jinak si také myslím, že je to u každého naprosto individuální. Nezbývá, než se snažit a snažit. 🙂

katka79
25. bře 2007

Tak my jsme teda kdysi se chranili klasicky pred prvnim otehotnenim jak jsme prestali tak hned jsem otehotnela po prvnim porodu jsem zacla brat antikoncepsi a brala do srpna lonskeho roku po skonceni opet hned otehotnela takze kazde telo je jine, mladsi sestra byla na antikoncepnich lecich asi sest let jak vysadila nejak za tri ci ctyri mesice otehotnela no a starsi sestra tak ta teda si uzila snas nejvic od snazili se nekolik let posobe pak chodila na hormonalni injekce pak doslo po dlouhe dobe k umelemu oplodneni zadarilo se ale po dvaceti tydnech potratila dvojcata do roku znovu byla na umelem oplodneni opet byla tehotna cekala dvojcata ty letos budou mit devet let a jak teda uz to telo jednou nejak na to reaguje zapadla pak sama spontalne a jak mali meli nejak dva roky a neco narodilo se jim jeste treti mimco ale uz jsou vseci tri vetsi. Ted mam dojem uz se nejakou chvili nechrani ale zatim nic jenze ona je takovy blazen dric na praci domacnost mozna zanedlouho budou mit barak tak zase tam hodne prace tak to telo je zrejmne aji hodne unavene aby dalsi tehot. udrzelo parkrat mela uz dojem ze asi je a po nejakem delsim obdobi [par tydnech navic jak obvykle] znovu zacla menstruovat tak opravdu nevim pokazde je to jinak.

kamhajek
25. bře 2007

Ahoj, tak já otěhotněla po 6 měsících ,HA jsem brala 7 let, doktorka říkala, že tak rok snažení je normál a pak by se mělo jít na vyšetření. Ze začátku jsem to moc "žrala, pořád se kontrolovala a když jsem to začla brát sportovně, tak to hned přišlo. Na psychice hodně záleží a taky na správném načasování styku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru