Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

axinka
8. únor 2007

Beru hormonální antikoncepci už 10 let a rozhodli jsme se, že bychom zkusili mimi. Tak jsem chtěla tablety vysadit, ale musím do konce roku chodit do práce...
Vím, že je individuální, kdy se po vysazení otěhotní, ale doktor mi říká, že tak půl roku až rok s tím nemám moc počítat. Tak mě napadlo udělat tady takovou malou anketu a poptat se, jak to bylo u vás 🙂 Dík 😀

leamaria
25. bře 2007

ahoj holky,já sem brala antikoncepci asi 3roky,po svatbě v lednu 2006 sem ji vysadila,po půl roce sem otěhotněla mimi se bohužel nepodařilo donosit,v 8týdnu byl samovolnej potrat ☹ ,tak se vlastně snažíme už rok a půl,zítra jde manžel na spermiogram,tak nám držte palce 😉 .Já sem brala 4měsíce prášky na ovu,pak vitamíny calibrum baby plan,pila sem bylinný čaje,užívala kapky,ale ono asi dělá hodně ta psychika atd,no chystáme se na rekonstrukci baráčku,tak alspoň přijdeme na jiný myšlenky 😉 😠 ☹ 🙂

zelvik
25. bře 2007

Ahojky,
já brala HA 7 let v kuse. V listopadu jsem vysadila a od ledna se snažíme. Zatím bez výsledku (BT neměřím), za úspěch beru, že jsem začla po HA ukázkově menstruovat 😉 přesně za 28 dní. Takhle jsem to před braním HA neměla, já vždycky tak po 21 dnech a navíc jsem nevěděla dne ani hodiny, kdy to dostanu. Ale MS mám silnou tak 2 dny a pak 3 dny jen tak, aby se neřeklo. Takže ani nevím, jestli je vše OK...

misa2
26. bře 2007

Ahojky brala jsem jí taky skoro 7 let,tři měsíce jsem si dala pauzu,a pak na ostro ted jsou to tři měsíce a nic,Akorát mám hodně velký bolesti při menstruaci.Když už to chcem oba tak se to moc nedaří.

sajmonik
26. bře 2007

Čajík, hned 1.měsíc, HA jsem brala 12 let

doubie
6. kvě 2007

Ahojky, já brala HA vkuse asi 8 let, pak jsem na půl roku vysadila a pak znovu asi rok HA brala do ledna 07. Chtěli jsme tak 3 měsíce počkat než se začneme snažit, ale protože mám retroverzi dělohy (zakloněnou dělohu) tak jsme se do toho pustili hned 3. měsíc, protože to prý při takto zakloněné děloze může trvat déle. No a 3.5.07 jsem si dělala těhu test a byl pozitivní. 😉

kamila3
6. kvě 2007

AHOJ HOLKY,JÁ JSEM BRALA HA 8 LET,VYSADILA JSEM ,JEDEN MĚSÍC JSEM TO NECHALA PLAVAT,ABYCH MĚLA JEDNOU MS A DRUHÝ UŽ SE TO POVEDLO.JSEM 7 TT.

kamila3
6. kvě 2007

TO JE FAJN ,KDYŽ JSOU TESTY POZITIVNÍ SKORO HNED.... TAK HODNĚ ZDRAVÍ!!!!!!

esteraa
6. kvě 2007

Já brala HA 10let a vysadila jsem v 01/06 otěhotněla v 2/06 a rodila v 11/06.Slo to všechno strašně rychle.Ptala jsem se gynekologa,jak dlouho mám po vysazení čekat a pak to zkoušet.Řekl mi,že nějaké povídačky o tom,že se tělo musí vyčistit atd....jsou pověry našich babiček.Že se má začít ihned po vysazení,to je největší pravděpodobnost otěhotnění.A tak se i stalo.

Tak držím palce všem,kdo snažilkuje.At je to taky tak rychle. 😀 😀

smoulinda
6. kvě 2007

Ahojík, já jsem brala HA 6 let, pak jsem vysadila a snažila se otěhotnět něco málo přes dva roky. A konečně jsem se dočkala. V červenci čekáme naše vytoužené mimi 🙂

kattyn
6. kvě 2007

ahojky holky, tak já poprvé hned po vysazení , brala jsem antik, hodně dlouho,anio nevím jak dlouho , 😉 no a pak jsem brala antik,po porodu asi 3 roky a otěhotnění nám trvalo dlouhých 9 měsíců ..
ale k velkému překvapení , povedlo se 😀

krista
29. dub 2009
krista
29. dub 2009

pamella • Dnes v 16:59
Ahojík vysadila jsem antikoncepci brala jsem ji asi dva měsíce a pokoušíme se s přítelem o miminko a chci se zeptat po kolika měsícich bych asi mohla otěhotnět?Vím u někoho to trvá dýl. je vás tu víc která máte s tímhle větší zkušnosti a něco o tom víte předem děkuji za odpověď a přeju krásný den 🙂

dadous • 1d, snž • Dnes v 17:06
ahoj pamello 😉 tady zkušenosti budou k ničemu, každa jsme jina , někdo otěhotní hned jak vysadí a někomu to trva třeba rok 😅 přeju ti aby se zadařilo co nejdřív 😉

katrin111 • 1d, 12tt • Dnes v 17:08
ahoj pamello,me trvalo po vysazeni HA skoro 3 roky nez jsem otehotnela

jakoubka • 1d • Dnes v 17:13
pamella-já otěhotněla měsíc po vysazení 😉 Přeji ti brzké těhulkování

chersi
5. kvě 2009

No holčiny v něděli poslední HA, jsem na to zvědavá🙂

kikinda
30. srp 2011

AHOJ HOLKY JA SET TED TAKY CHTELA VYSADIT ANTIKONCPCI A KDYZ TO CTU JAK SE VAM NEDARI TAK UZ TED STOHO MAM HRUZU 😢

wedmad
30. srp 2011

U každé je to přece individuální a taky hodně záleží na partnerovi. Taky jsme pořád poslouchali páry v okolí, jak se roky marně snaží a nic. Já po 6 letech s náplastí Evra v půlce dubna odlepila a 1.5. už bylo "hotovo" 😉
A to jsem před nasazením HA měla dost nepravidelný cyklus. Ale ono je to taky o tom, jak moc se snažíte, řešíte to a stresujete se tím. Taky se vykašlete na povídačky, že se tělo potřebuje po vysazení antikoncepce očistit. To je nesmysl. Hormony z poslední tabletky (náplasti) se vyloučí max. do 3 dnů z těla. Mě moje gynekoložka taky potvrdila, že první 3 měsíce po vysazení HA je největší šance otěhotnět, protože jak bylo tělo "blokované" antikoncepcí, chce si to hned po vysazení vynahradit a pracuje na plné obrátky...

gabka32
30. srp 2011

ahoj já u první dcerky otěhotněla hned měsíc po vysazení , a to jsme se ani nesnažili.... 🙂 a u druhé jsem přestala brát Cerazette... a pak nám to trvalo asi 3měsíce 😉

lenca_acnel
30. srp 2011

Ahoj, škoda, že je to tak individuální, přála bych všem co se snaží o děťátko, aby se jim to do toho čtvrt roku po vysazení HA povedlo. Jinak u nás bude problém taky někde jinde, HA vysazena v lednu 2010 a do teď nic. ☹

maky_maky
31. srp 2011

ahojky trošku povzbuzení třeba to pomůže, u andulky první dcerky jsem vysadila v červenci a dávali jsme si pozor teda když jsme si zrovna vzpomněli no a v unoru jsme si řekli, že si budeme fakt naostro dávat pozor, protože jsme měli mít v červenci svatbu, no a bum na konci měsíce jsem nedostala ms a anička je na světě. a teď u druhého mimi (podotýkám s jiným partnerem) jsem v květnu vysadila 21. května první den poslední ms a dotor říkal tento měsíc pozor navíc že prej ani nemám ovulaci no a bum ho 17. června už jsem měla pozitivní test, a jak říká wedmad jako když pohnojíš a není na co čekat!!!! 😀 přeji všem hodně štěstíčka při snažení!!

michaela_2
31. srp 2011

Ahoj, prášky jsem musela vysadit ze zdravotních důvodů na doporučení neurologa, brala jsem je pět let........moje gynekoložka mi napsala recept na antikoncepční ,,kroužky'', ale doporučila nechat tak třikrát naskočit menstruaci normálně než je začnu užívat............no a ten 3 měsíc už nedorazila - kondomy se neosvědčily 😉

miskadis
31. srp 2011

Ahoj, prášky jsem brala 5 let, vysadila jsem je v červnu 2008, pak jsme si 3 měsíce dávali pozor, no a nakonec jsem otěhotněla až za rok, v červnu 2009.

kris2008
2. zář 2011

prasky sem brala 8let
poprve po vysazeni prisla 1ms a pak uz zadna 🙂
podruhe sem mela prasky 1 rok,vysadila sem a ms uz neprisla 🙂
potreti jsem mela prasky 6mesicu,vysadila sem a ms uz neprisla 🙂

blondatabruneta
4. zář 2011

@kris2008 tiše závidím 🙂 snad budeme mít my ostatní taky takové štěstí.. . 🙂

kris2008
5. zář 2011

@blondatabruneta urcite!!! budu fandit 🙂 staci se na to tak nesoustredovat

blondatabruneta
5. zář 2011

@kris2008 jj když to je na tom právě to nejtěžší... nemyslet na to, když člověk to mrně tak moc chce.. ☹

kris2008
6. zář 2011

@blondatabruneta ja vim,moje kamaradka se snazila rok a pul...ted ma krasnyho synacka..rekla si,ze budou urcite cekat zase tak dlouho a tak se zacaly snazit o druhe a to se povedlo hned ...takze neco na tom stresu a nestresu bude

smandysek
20. srp 2015

Ahojky holky brala jsem antinu poprvé půl roku a sní jsem i otěhotněla ted třičtvrtě roku neberu a nic 😢

te_reza
20. srp 2015

Já brala HA 12 let, po vysazení jsem si dva cykly dávala pozor, ale třetí měsíc se už menzes nedostavil... někde jsem četla, že po vysazení HA je ženská první dva měsíce nejplodnější.

te_reza
20. srp 2015

@smandysek a už jsi byla u dr, že vám to nejde?

speratovalucie
20. srp 2015

Vysadila jsem prášky a hned se zadařilo, takže ms nikde a za měsíc a půl po vysazení první pozitivní testy.

smandysek
24. srp 2015

@te_reza ne ještě nebyla uvidím jak tento měsíc 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru