Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

axinka
8. únor 2007

Beru hormonální antikoncepci už 10 let a rozhodli jsme se, že bychom zkusili mimi. Tak jsem chtěla tablety vysadit, ale musím do konce roku chodit do práce...
Vím, že je individuální, kdy se po vysazení otěhotní, ale doktor mi říká, že tak půl roku až rok s tím nemám moc počítat. Tak mě napadlo udělat tady takovou malou anketu a poptat se, jak to bylo u vás 🙂 Dík 😀

petul.a
8. únor 2007

Axi, my jsme po vysazení antikoncepce už rok a čtvrt a stále se nám to nepovedlo. Problém je u nás asi ale někde jinde, já se léčím Clostilbegytem, ale zatím bezvýsledně. Teď budou následovat další vyšetření, tak uvidíme 😉

kacici
8. únor 2007

Axi, my vysadili a druhy mesic jsem otehotnela. Ale u kazdeho to je jinak.

zanetik
8. únor 2007

Axi někde tu je téma Statistika otěhotnění po HA.
Jinak já ji brala 9let v kuse a kdybych věděla, jaké jsou s tím problémy, tak jsem vysadila minimálně rok předtím, ono v 50% případu když bereě dlouho HA trvá vaječníkům než se probudí, já ji neberu rok a ještě se mi ani neupravil cyklus a ovu a to beru i léky ☹
Jestli ti můžu poradit hned vysaď a radši se půl až rok chraňte jinak 😉

seri
8. únor 2007

ahoj axinko,
já jsem vysadila HA na konci září 06 (po 8 letech) a otěhotněla jsem cca 3 měsíce potom. Bohužel se mi nepodařilo mimčo donosit, v 6tt jsem potratila ☹ .

Jedna moje kamarádka otěhotněla už měsíc po vysazení HA a dnes má krásnou zdravou holčičku. Bude to hodně individuální, záleží na zdravotním stavu a dalších jiných okolnostech.

Taky jsem slyšela, že je potřeba od HA vyčisti tělo. Pokud ještě nechcete mimčo (do konce roku, jak píšeš), tak můžeš teď vysadit a chránit se jinak, na podzim to zkuste a uvidíte, přeju hodně štěstíčka 🙂 .

xctij01
8. únor 2007

Axi, já zas slyšela, že čištění není nutné. Že ted už je ta HA tak v pohodě, že se můžete snažit hned. Naopak mi dr. říkala, že první dva měsíce po vysazení jsou naprosto nejplodnější (jako bys pohnojila 😀 ), protože vaječníky najednou začnou pracovat normálně a vynahrazují si to za ta léta kdy nemohly... U nás to ale taky moc neplatí, protože jsem vysadila v červenci 2006 a taky stále nic. U mě to ale vypadá, že se cykly upravily tak po 4 měsících a ovu probíhá, jen jsme asi neměli tulení na začátku v ty správné dny... Takže být tebou tak taky vysadím a chráním se jinak, protože nikdy nevíš, jak budou tvoje vaječníky pracovat... Taky jsem vysadila až od čtvrt roku později než jsem původně chtěla (kvůli škole a svatbě), ale teď už bych to neoddalovala...

romana27
8. únor 2007

Brala jsem 10 let v kuse a povedlo se třetí cyklus volného sexu 🙂))

anney
8. únor 2007

Já při prvním děcku hned následující měsíc.Ted se nám to povedlo druhý měsíc.Ale hlídala jsem si pečlivě ovulaci a tak.U prvního to bylo coby dup.

chaluska
8. únor 2007

Já jsem brala pouze 2roky. Po vysazení jsem měřila bazální teplotu a grafy byly jak křivka z EKG, hrůza. Až patý cyklus byl ukázkouvý a ten se to povedlo. 😉

xctij01
8. únor 2007

Jo - já jsem brala taky 11 let v kuse.

cameron
8. únor 2007

ahoj axinko, mě doktorka řekla, že můžu otěhotnět i během měsíce po vysazení HA..jenže já už HA neberu přes rok a stále nic, tak uvidíme...🙂)

chaluska
8. únor 2007

U každý to je jinak. Někdo se nemusí srovnávat a některé asi ano. 😒

m.c.
8. únor 2007

Já jsem brala HA 10 let, vysadila jsem loni v červenci a v lednu se nám povedlo otěhotnět.

elly
8. únor 2007

Ja jsem brala HA 13 let a vysadila jsem posledni den v srpnu a zacali jsme se snazit v rijnu a v prosinci uz jsem byla tehu. 😉

bihan
8. únor 2007

Ja som bral HA 6 rokov ( s jednou 6 mesačnou pauzou), vysadila som, mesiac sme sa ešte chránili a prvý nechránený cyklus a bolo to 😀 (tiež som si merala bazálnu teplotu a možno vďaka tehu vitamínaom bola priam ukážková, ovu na 15 deň). Moja doktorka hovorila, že pauzu vôbec netreba. Telo si to zariadi samo. Inak babenky, telo sa zbáví tých hormónov už 24-48 h po poslednej tabletka 😉 Možno nastal čas oddémonizovať túto tému.

horty
8. únor 2007

Ja jsem přestala brát v listopadu a na začátku ledna jsem otěhotněla. Takže 2. cyklus. Po 8 letech braní HA.

simus
8. únor 2007

Já jsem otěhotněla rok a třičtvrtě po vysazení HA, a při 3 cyklech clostilbegytu

petul.a
8. únor 2007

Simus, to jsi mě hoooooooooodně potěšila. Já totiž teď papám clostil třetí měsíc. A nedaří se zatím rok a čtvrt. Přeju Tobě i miminku pohodové těhu a ať jste oba zdraví! Aby bylo mimi krásné Ti přát nemusím, to bude každopádně 😉 😀 😲

leamaria
8. únor 2007

ahoj holky,já sem brala antikoncepci asi 3,5roku,nedělalo mě to moc dobře.
Už přes rok se snažíme o mimi,zatím marně,no i když sem těhu byla potratila sem v 8 týdnu.Teď při poslední návštěvě u doktorky,mě řekla,že když do 3 měsíců nebudu těhu,tak manžel pude na spermiogram,podle toho jak dopadnou výsledky,bych šla já na laparoskopii.Tak uvidíme co bude. ☹ 😀 😒

nlenka
8. únor 2007

Ahojky, já se zobala antikoncepci 5 let. Vysadila jsem jí v začátku května 2006 a koncem září 06 jsem zjistila že jsem v jiném stavu.
Jinak jsem brala Mercilon

axinka
autor
8. únor 2007

Holky, díky za odpovědi. Fakt je to individuální, ale docela zajímavé🙂. Všem snažilkám držím mooooooc pěsti - ať se zadaří 🙂

lucija76
8. únor 2007

Axinko,brala jsem HA 12 let a taky jsem pocitala s tim,ze radeji vysadim driv a tak za pul roku za rok se nam snad zadari... A otehotnela jsem okamzite 😀 takze v tomhle asi zadna pravidelnost neexistuje.

nikitka26
8. únor 2007

Ahoj holky. Já vysadila HA v květnu 2006 (6,5 roku užívání), do října jsme se chránili jinak. V říjnu jsme se začali snažit o mimi a otěhotněla jsem v lednu. První dva cykly jsem na to byla strašně upnutá a teď v lednu jsem to nějak hodila za hlavu, zaplatili jsme si hory ve Francii na březen, dostala jsem novou squashovou raketu, nakoupila zásobu tampónů a ono se to podařilo. Asi ta psychika hraje opravdu velkou roli 🙂

elucinka
8. únor 2007

Axi, já jsem brala HAK 14 let, skoro 15...vysadila jsem na začátku září, cyklus naběhl okamžitě i s OVU a 4 MS už nepřišla - otěhotněla jsem na konci roku. 😉 Moje ségra ji brala 9 let, otěhotněla přesně za rok (podle mne tam hrála roli psychika, příšerně se na to upnula, čím víc chtěla, tím spíš se nedařilo). Moje kamarádka vysadila a žádná MS už nebyla, otěhotněla napoprvé.
Mám ale známou, která to brala 8 let a teď už se 6 rokem léčí pro neplodnost - bez injekce MS nedostane, rvou do ní léky horem, dolem a nic. ☹ takže je to fakt případ od případu.

valunka
8. únor 2007

Axinko, já jsem brala HA asi 8let. Na konci listopadu jsem vysadila s tím, že prosinec jsem si nechala na to, aby se organismus trochu srovnala a abych si došla na preventivní prohlídku, než se budeme o mimi snažit, abych věděla, že je vše v pořádku 🙂 V lednu jsme tomu už nechali s manželem volný průběh s tím, že to stejně asi bude chvíli trvat - no a šup, MS už nedorazila a za týden jdu na první ultrazvuk 😅
Myslím, že je to opravdu hodně individuální - já jsem zase od kamarádky slyšela, že jí taky doktorka řekla, že první měsíce po vysazení jsou nejplodnější - taky i díky tomu, že díky hormonům nemají vaječníky takovou tendenci k vytváření cyst, které pak brání ovulaci - a když člověk vysadí, tak se můžou začít tvořit. Takže u nás se vytvořit nestačily 😀 Ale je to taky podle mě případ od případu - někdo k těm cystám a problémům má větší sklony a někdo je v klidu - ať bral nebo nebral HA - takže myslím, že průzkum prokázal, že tohle se opravdu nedá globalizovat 😎

mona81
8. únor 2007

ahojky já jsem brala HA a někdy si dělala pauzi na měs. aby toho nebylo na mě moc. Někdy jsem měla i pauzu 3měs. ale neotěhotněla jsem i když jsme si pozor nedávli. Já jsem hrozně tlustá, takže pro mě byly ty pauzi na místě. Teď jsem zase vysadila a hned měs. na to jsem otěhotněla. 😉 Asi záleží na tom jak o sebe člověk dbá a jaký má stresy atd. Nedostala jsem třeba MS celý 3měs. protože jsem měla hodně stres se stěhováním atd. Doktorka mi řekla že je to normální a že se to ustálí jak se uklidním. Hodně jsem po HA přibrala a jak říkám, když jsem naposledy vysadila, otěhotněla jsem hned měs. na to při 112kg 😅 Přeju všem co si přejí otěhotnět, aby jim to vyšlo 😉

majda2
8. únor 2007

Při první mimču 7 měsícu (antikoncepci jsem brala asi 7 let) a ted 9 měsíců (to jesem brala asi jen 1,5 roku)... 😉

girl.misel
8. únor 2007

ahoj já sem otěhotněla hned první měsíc po vysazení.nečakala sem že to půjde tak rychle.ten první měsíc po vysazení sem chtěla počkat aby se organismus trochu pročistil ale mršky malý měli jiný plány 🙂 😉

terinka.m
8. únor 2007

Ahojky já jsem při prvním mimču po vysazení antikoncepce otěhotněla přesně za rok a u druhého to bylo rychlí 3 měsícě po první porodu. Teď se snažíme o třetí. V srpnu jsem vysadila , ale zatím nic. ☹

alusa
9. únor 2007

Tak přídávám jednu statistiku 😉 HA jsem vysadila v červnu 2006, od té doby se snažíme a nic 😠 Začínáme 8.měsíc...

vladimuraz
9. únor 2007

Holky, obávám se, že zkazím statistiku - NIKDY. HA jsem brala jen 7 let a ještě s přestávkami, teď se 5,5 roku snažíme o mimi. Bohužel když jí člověk začíná brát, neví, jestli jí vůbec potřebuje 😖 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru