Kdy jste poprvé zaznamenaly otoky (rukou, nohou,...)?

majucha
31. říj 2010

Je to asi tři dny, co jsem zaznamenala velmi mírný otok rukou, předtím nic a tak bych se vás ráda zeptala, jestli někdo už v téhle době (24 týden) zaznamenal nějaké otoky? Vím, že v těhotenství jsou běžné a většinou i normální, pokud nejde o extrém, ale u mě je to věc důležitá, protože jsem poprvé prodělala preeklampsii. Minule jsem otoky moc nesledovala, ani žádné extrémní neměla, ale teď mě doktoři hlídají a já se z toho pozoruju víc než je zdrávo 😠 tak by mě uklidnilo, pokud bych slyšela, že už v téhle době někdo zaznamenal běžný těhotenský otok. Děkuji 🙂

kratasek85
31. říj 2010

Maju ahojík. Já jedu teprve 19 týden a zrovna je to několik dní zpátky co jsem měla oteklé ruce. Prý když k tomu není vys.-tlak a bílkovina v moči tak se nic neděje.

zuzi82
31. říj 2010

Ahojky, já první otoky rukou zaznamenala ve 23 tt. Bylo to na vánoce, tak si to pamatuju. Pak to odeznělo a vrátilo se až ve 39. tt i s bílkovinou v moči. A za týden jsem šla pro jistotu na vyvolávačku. 😉

editah222
31. říj 2010

Já jsem naštěstí otoky nemala ani v minulém těhu a ted zatim taky ne, ale určitě je to časté i mnohem dřív než ve 20tt, protože sestra se mě pokaždé ptá a kouká mi na ruce a nohy 🙂

vysocanka
31. říj 2010

ja od pateho mesice a to jeste nebyla takova vedra a mam je doted udajne splasknou po sestinedeli jen je problem ze nemam co na nohy a v pantoflich je prece jenom uz zima :( tak snad uz budu mit brzo konecne pokoj mam nohy jak stara babka otekly a ruce taky.. 😨

crca
31. říj 2010

Nikdy 😀

lamarika
31. říj 2010

Při prvním těhu jsem měla taky preeklampsii, takže jsem se teď taky pořád kontrolovala a aji jsem byla víc hlídaná. Otoky se ale dostavily až dnes na večer - den před termínem 😉

odvarkova
16. srp 2013

Já měla otoky u obou těhu cca od 20tt a vše do porodu v pořádku. Ted jsem těhu potřetí, jsem ve 12tt a otoky pozoruju od začátku, ale zatím je vše v pořádku.

janehajsman
20. dub 2014

Holky, mě taky trápí otoky nohou od 34 tt. Během toho týdne jsem přibrala 3 kg a začala jsem mít nohy jako Shrek. Další týden jsem nabrala ještě 2 kila a nemohla jsem už ohnout ani prsty, obout pantofle, prostě nic. Porodní asistentka, ke které chodím na cvíčo mi poradila, abych jeden den jedla jenom zeleninu nebo jenom ovoce a fakt to pomáhá! Nesmí se tedy míchat ovoce a zelenina. Prostě jeden den jíst jen zeleninu (klidně i tepelně zpracovanou - třeba grilované papriky atd.) Za ten 1 den "zhubnete" 0,5 - 1,5 kg. Samozřejmě, že to je jen o té vodě. Ale hlavně se vám uleví od bolesti.... a většinou tak za 2-3 dny se to vrátí zpět i s váhou. Takže já teď praktikuju jeden den v týdnu ovocný a jeden den v týdnu zeleninový. Akorát počítejte s tím, že vám bude chladno, budete mít hlad (aspoň já teda mám) a budete častěji běhat na záchod, takže ten den je dobré zůstat doma 🙂 A pokud vás pálí žáha, tak i to se zmírní (aspoň mě to tak funguje). Beru to tak, že se pročistím, malá dostane přísun vitamínků a je nám líp 🙂 Ale stejně se těším, až porodím a splasknu 🙂 Je teda pravda, že celé těhu jsem měla nízký tlak, teď mám konečně normální (takže se nejedná o preeklampsii)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru