Kdy končí nevolnosti? Jsem v 6. týdnu

prin
16. srp 2007

Ahoj holky,zakládám toto téma, protože určitě nejsem jediná koho to zajímá a kdo si to prožívá. Jem v šestém týdnu těhotenství a je mi docela zle. Sice zatím nezvracím, ale nic moc. Je mi blbě v podstatě celý den, ale jak říkám, de to. Zajímalo by mně kdy vám začaly a skončily nevolnosti??

krista
9. lis 2007

Ahojky, tak informuju jak pokračuju, už asi 2 týdny mám od nevolností pokoj, tj. od 20tt, ale dneska ráno (ve 22tt) se mi zase zhoupnul žaludek 😅

pavly
9. lis 2007

ahojky holky,pekny tema,prave tu sedim s kyblikem
nevolnosti dorazily pred tydnem a neco a uz jsem uspesne na neschopence,neslo to v praci ustat, doma to neni lepsi,ale zvladam alespon neco za den snist nebo vypit....
nevim jak vy,ale ja mam neustalou bolest v zaludku a davim se tak 2,3 za den ☹
no snad to brzo prejde,doufam,ze na vanoce uz budu stastna tehule 🙂

krista
9. lis 2007

Jé Pavly nechci ti brát naděje a každá to máme jinak, ale kdybych byla ve tvém tt tak je mi na ty Vánoce ještě zle 😅

pavly
9. lis 2007

jeje krista-nestras!!! 😀 ja tomu proste neverim,ja chci za 14 dni zpet do prace 😠

krista
9. lis 2007

Jo jak říkám, každá to máme jinak 🙂 ale já pořád spoléhala na to, že tohle podědim po mámě, která říkala, že jí bylo celý těhu perfektně, dojídala v práci jídla po kolegyních a přibrala kolem 20kg - což jsem teda zrovna nechtěla 😅

Ale mě bylo zle asi od 4tt - prakticky hned jak jsem to zjistila a zatím jsem nic nepřibrala, takže jsme fakt každá jiná 🙂

pavly
9. lis 2007

no to jsme,moje mamka prozvracela zase cele tehu a pribrala jen 4 kg....u obou deti...ja verim,ze po ni nejsem a brzo budu jako tvoje mamka,taky bych chtela zazit to,co nektere rikaji-ze jim vse chutnalo! me desi predstava,ze mam jit jist - a to si fakt serviruju jen svoje lahudky a ani tak me to nebere ☹
tak verim,ze proste brzo bude lip,vic delat jaksi nemuzeme,co 😉

many
9. lis 2007

tak mně skončili nevolnosti v 10.týdnu a vůbec jsem ani nezvracela - akorát nízký tlak - motáky jako ďas a hrozně mi bývalo zle ráno a večer

cibule
10. lis 2007

Tak se zas taky hlásím, 2-3 týdny mi bylo opět moc dobře, ale minulou neděli jsme měli návštěvu, já brambůrky a guláš a pak jsem se i trochu poblila 😝 Myslela jsem, že je to z toho jídla, ale ono nee. Od té doby, už zase skoro týden bojuju s nevolností a lízátkama 😠 Jsem zvědavá na jak dlouho zase 😠 😠 😠
Kristo, holt, se nám to furt se.e, co? 😀 Moje máti to samo jako Tvoje, nebylo jí nic..... Jsme to asi odnesly i za ně..... 😒
Akorát já přibrala už 3 kila, protože mívám období, kdy mi je fakt i dobře 😀
Pavly, drž se, snad Tě to přejde ve 12tt, to prý totiž bývá normální 😀 A jestli bylo Tvé mámě zle, tak Tobě bude určitě za chvíli dobře.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krista
10. lis 2007

Cibul tak to je mi líto 😖 No já budu určitě zvracet i při porodu 😅 😔

cibule
10. lis 2007

Kristo, hezká vize.... 😀 😀 😀

kachnicka01
10. lis 2007

Ahojky holky tak hlasim po delsi dobe, ze se me ty nevolnosti porad drzej jako kliste.. doktor rikal, ze uz me to melo davno prejit, ale ze prej sou i baby, co zvraci az do porodu... takze hura asi budu mezi ne patrit i ja 😀 Kristi a cibul - to sou vyhlidky, co??? HAHA.. 😉

cibule
10. lis 2007

Kachnicka: No, to jo 😒 Hurááá, zas máme něco extra 😀

krista
10. lis 2007

A přitom jsme se o něco extra ani neprosily 😅 😀

cibule
10. lis 2007

Krista: Holt na někoho vyjde i bonus, no..... 😀 😀 😀

kachnicka01
11. lis 2007

haha presne!!!! Ja si rikam, ze proste si to musime uzit od zacatku do konce chichi... jako nechapu, jak nekdo to mimi da pak treba k adopci - jako po tom, co si to "uziju" tech 9 mesicu bych to mimi nikomu nedala - tezce vyrobene chichi 😉

luciska01
8. dub 2008

😒 No tak jsem zhruba pročetla příspěvky...Nééééé!!! Já nechci zvracet už ani týden! 😢 Tak jsem se na pupík těšila a jestli si to budu užívat nad záchodovou mísou, tak umřu ☹ Zatím to je cca něco přes 14 dní, ale stačí mi to! Nemám na nic chuť, žaludek se pořád kroutí...

dvojka
8. dub 2008

Dobré ráno ...Tak u mě přetrvávaly nevolnosti téměř po celé těhotenství. Jen od 15 do 21 týdne jsem měla trochu klid

pattie
8. dub 2008

U mě naštěstí pořádně ani nezačaly 🙂)) Holt, můj "kachní" žaludek už je asi zvyklej na ledacos, tak ho nějakej malej vetřeleček nerozhází 😀

lisounek
8. dub 2008

pattie: jsem na tom stejne 🙂 huraaaa

cernucha
8. dub 2008

Ahoj holky 🙂 Tak ja taky pridam sve vlastni zkusenosti. Zvracela jsem nekdy od 6tt do konce 15tt a bylo to dost silene ☹ Pak to tedy jako mavnutim proutku preslo a od te doby je mi dobre,ale ty zacatky byly krusne. Zle mi bylo v podstate cele dny a zvraceni si denni dobu taky nevybiralo. Byla jsem i na kapackach, to kdyz uz jsem jeden den fakt sotva lezla. Tem kterym je zle drzim moc palce at to brzy prejde 😵

lili03
8. dub 2008

Lucisko, to přesně znám! V pátém týdnu mi začalo být divně a byla jsem unavená, v dalším týdnu to přešlo ve zvracení a celodenní ležení v posteli, vzdychání, neschopnost vstát, klepala jsem se a když jsem zvracela, tak jsem se div udrželna na nohou, nebo jsem prostě klečela s hlavou v míse a klepala se. Největší problém pro mě bylo donutit se jí sprchovat. Žádný větší výkony jsem naštěstí nemusela, na nákup bych nezvládla. Vzala jsem si dovolenou. Jela jsem dokonce na gyndu, aby mi na to něco dali, protože jsem se bála o dítě. Nic mi nedali, že je to normální, že jen, kdybych zvracela celé dny a moc hubla. Další týden jsem musela už do práce, byl to hroznej vnitřní boj, bylo mi zle už jsem z představy, jak to vydržím 8 hodin v práci. Ale kupodivu jsem to zvládla a postupně jsem začala dělat další malý pokroky, jako umytí nádobí, dokonce jsem uvařila špagety pro přítela a taky si trochu dala🙂 Další týdny teda už šly přežít, říkala jsem si, že je mi sice furt blbě, ale brala jsem jako úspěch, že vydržím v práci (občas jsem zvracela i tam, ale hlavně teda doma ráno a večer, nebo s velkou úlevou po příchodu z práce🙂 ). Nic jinýho jsem prostě doma nedělala. Občas přijela máma a násilím mě donutila na procházku, za což jsem ji proklínala 😀 Byla jsem úplně vysílená, a to i psychicky.
Chci hlavně říct, že přesně s tebou cítím, že si neumíš představit, že bys to měla vydržet ještě týden a já si říkala to samý a zvládla jsem to 2 měsíce. Nechci tě strašit, spíš uklidnit, protože já jsem v tomhle fakt strašnej slaboch. Nevolnosti nezvládám, jinak snad všechno. Ale ani se mnou nebyla moc řeč, všichni v okolí měli radost, blohopřáli mi a já je nechtěla ani vidět. Mezi tím to dost kolísalo, někdy mi bylo celej den docela dobře, tak jsem měla radost, že to ustoupilo a ono prd.
Teď jsem v 15. týdnu a musim říct, že je to o hodně lepší, ale stejně to pořád není dobrý. Už celkem nabírám síly a zvracím jen občas (tak jednou za 2 dny, nebo prostě třeba při čištění zubů po ráno najednou vyhodim to málo, co jsem před tím v posteli do sebe nasoukala a pak je mi hned zas dobře už skoro celej den), ale bohužel chuť k jídlu se mi nevrátila. Žádný těhotenský chutě a už vůbec ne přejídání, pořád chroupu racio chlebíčky, jogurty - i když na ně nemám chuť a spoustu sladkýho. Minule jsem u doktora zjistila, že jsem zhubla, tak jsem zvědavá příští týden, jestli jsem se aspoň vrátila na svou váhu.
Ale zase co bysme nechtěly, je to jinej stav a nechce se po nás nic jinýho, než to přežít, což se zatím daří🙂 Někdy mám výčitky, že doma nic nedělám, přítel dělá všechno a vrací se z práce večer. Ale na druhou stranu, kdyby nebylo nic horšího....

lisounek
8. dub 2008

fiha holky ja si to vubec neumim predstavit co tady pisete ale fakt 😲 to ja jsem teda (musim zaklepat) dost vyrazne v pohode 🤐

pattie
9. dub 2008

Lisounek: viď... taky si říkám, že mám obrovský štěstí!!! Nezvracela jsem ani jednou... ale jak píše lili03, co není může být....

kalerat
9. dub 2008

ahojte holky, tak já jsem zvracela zhruba od 8 tt do 18 tt. Ze začátku to bylo hodně intenzivní, takže mi dr. předepsal čípky. Říkal mi, že pokud se to nezlepší, tak budu muset do nemocnice. Takže jsem ráda, že jsem se tomu vyhla. Naposledy jsem zvracela zhruba ve 22 tt.

eho
9. dub 2008

Dobrý téma 🙂. Všechny moje kamarádky zvládaly těhotenství v pohodě, buď bez nevolností nebo zvracely max. jeden měsíc. No a já jsem si myslela že je to pravidlo 🙂. Trochu jsem se mýlila - měla jsem večerní nevolnosti pět měsíců v kuse a to až do 28tt, kdy mi přešly v pálení žáhy 🙂. Ale fungovala jsem přes den normálně, do práce jsem chodila do 33 tt. Jen večerní život jsem omezila, do kina jsem si troufla až chvilku před termínem 🙂. Pracovní večeře jsem přežívala díky zázvorové limonádě 🙂. Ale jinak jsem si těhotenství užila, ráda na to vzpomínám.

lisounek
9. dub 2008

pattie: no prave, ja jsem i slysela, ze nekdo ma nevolnosti naopak ve tretim trimestru, a taky jak pak mimco tlaci na zaludek, takze vyhrano treba jeste nemame, ale ja verim, ze ta moje hodna holcicka me bude i nadale setrit alespon v necem 😀 😀

mikulka
9. dub 2008

Ahoj holky, tak já mám nevolnosti od 6 tt a zvracím od 9 tt. Teď jsem ve 14 tt a stále občas zvracím a mám nevolnosti. Uklidňuji se, že snad po 16 tt to už bude v pohodě. 😕

kalerat
9. dub 2008

mikulko gratuluji k těhotenství 🙂

acinka
9. dub 2008

Nedá mi to taky připojit se...já chápu pojem ranní nevolnosti, taky rozumím tomu, že se u někoho ty ranní nevolnosti přesouvají na večer. Já začala zvracet zhruba v 5tt, to bylo tak jednou, dvakrát denně. Pak to šlo z kopce....po každém jídle, až jsem skončila na kapačkách, protože jsem nebyla schopná pozřít ani obyč. vodu. To byl 12tt a 8 kg dole, v nemocnici mě spravili...vydrželo to týden. Pak to začalo znovu, začala sem brát Torecan, teď jsem v 16 tt, stačí ráno vzít jeden Torecan a je klid celý den. Tedy s malými vyjímkami. Jinak chutě nemám žádný, spíš se musím do každýho jídla přemlouvat, jíst v malých porcích a co nejčastěji... Jen chci říct, že to bylo strašný, přesně jak píše lili03, člověk je hlavně psychicky rozhozenej a neví, co už má dělat, má deprese...no prostě děs, ale fakt mě pomohla ta nemocnice, byla jsem tam jen tři dny a od té doby je to v rámci možností lepší...no doufám, že už to bude jen a jen lepší a já si konečně budu užívat to nejkrásnější období 😵 😀

mikulka
9. dub 2008

acinko, to je taky hrůza. Já se ze začátku nemohla na jídlo ani podívat. Ani reklamu na jídlo jsem nemohla vidět, hned jsem šla zvracet. Natož nějaké jídlo cítit. teď se to zlepšilo, mohu něco jíst, i když s nechutí.
Mně torecan dali taky, ale vyděsil mě příbalový leták, konkrétně, že není vyloučeno, že může poškodit plod! Takže ho neberu, bojím se.

Kalerat, děkuji. A my se známe?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru