Kdy končí nevolnosti? Jsem v 6. týdnu

prin
16. srp 2007

Ahoj holky,zakládám toto téma, protože určitě nejsem jediná koho to zajímá a kdo si to prožívá. Jem v šestém týdnu těhotenství a je mi docela zle. Sice zatím nezvracím, ale nic moc. Je mi blbě v podstatě celý den, ale jak říkám, de to. Zajímalo by mně kdy vám začaly a skončily nevolnosti??

acinka
9. dub 2008

Já sem se ho taky bála, když mi ho dával Mudr. Zpočátku dost mě to vyděsilo a tak jsem ho raději nebrala a jak sem pak dopadla 😖 Teď když beru jeden Torecan akorát ráno, sem klidná, vím, že nebudu zvracet a že celý den mi bude fajn. Navíc sem zjistila, že je to lék, který bere mnoho těhulek a nic se neděje. Taky věřím doktorům...přeci by mi nedávali něco škodlivýho...jak můj gynekolog, tak doktoři v nemocnici. Takže asi tak nějak 😉 Každopádně když si ho nevezmu, tak hned během dopoledne zvracím, zkusím o víkendu si ho po ránu nevzít (teď v sobotu jsem to zkusila a hned bleee) a budu se snažit ho už nebrat. Je jasný, že se sním nechci zbytečně dopovat. Doufám, že co týče blinkání, je už to snad za mnou 😀

mikulka
9. dub 2008

Takže když si ho rána vezmeš, vydržáš celý den nezvracet? Poradím se s dr., jestli ho mám brát. Doma ho mám. A na nechutenství asi nepomůže, co? Jsem zvědavá, jestli se někdy najím normálně, bez toho aby se mi u toho zvedal žaludek.
Je fakt, že ten torecan bere hodně těhulek, a že ho dávají i v nemocnici.

acinka
10. dub 2008

Přesně tak, já do té doby, než jsem skončila v nemocnici, jsem se ho taky bála brát. Ale pak ho do mě v nemocnici rvali třikrát denně, tak jsem si řekla, že když jeden za den, že to přeci nemůže uškodit 😉 Na nechutenství teda nepomáhá, to se taky musím pořád přemlouvat...ale fakt mi stačí jeden ráno, kterej zklidní žaludek na to dopoledne a já už můžu celej den normálně fungovat 😵 Teď se chystám v sobotu si ho nevzít, ale bojím, bojím, co to zas udělá, ale třeba už nic, sakriš už jsem v 16 tt, tak by to mohlo přestat! 😅 😀

kalerat
10. dub 2008

Taky jsem měla Torecan na nevolnosti a též jsem se ho bála brát. Ale když mi dr. řekl,že bych mohla skončit v nemocnici, tak jsem ho radši brala. A je pravda, že mi moc pomohl.

ilci
10. dub 2008

mě řekl dr., že jsou nevolnosti normální a šmytec
naštěstí mě už celodenní nevolnosti přešly, nezvracím, jen je mi sem tam špatně, ale oproti minulým týdnům je to paráda, tak snad to bude už jenom lepší 😀

mikulko a který jsi tt?

gretuschka
27. bře 2011

Holky ja jsem na konci 13t a zda se mi,ze mi je cim dal tim hur.Rano bliiju a pak mi je cely den stejne spatne...Rikam si,ze uz by to melo ustupovat,ale prijde mi to jeste horsi.To nemluvim o me nechuti k jidlu,musim se nutit jist protoze vubec na nic nemam chut..Co bych dala za nejake tehotenske chute..Ja zadne nemam spis naopak,,,prejde to nekdy????? ☹

ciratko
27. bře 2011

Mně nevolnosti přešly až v 18. týdnu ☹ Většinou se to ustálí koncem 4. měsíce, v 5. měsíci už je většině dobře 😉

mimys
30. bře 2011

Ahoj holky, jestli můžu přidat svou zkušenost... když jsem čekala ve 24 letech sve první dítě, měla jsem nevolnosti celých 9 měsíců 🙂 Doktorka mi pořád říkala, že když to nepřešlo doteď, tak to přejde určitě ten příští týden, a ono nic.... brala jsem torecan a jeste jedny čípky, to uz si nepamatuju jak se jmenovalo, ale výsledek žádný. zvracela jsem tak trikrát za noc, a pak tak jeste 5 krat behem dne. Pravda, ke konci tehu uz to nebylo tak caste, ale jednou, dvakrat denne to bylo.
Doktor. byla ze mne nestastna a na me nic nefungovalo. Zvracela jsem ještě ráno v den, kdy mě odvezli do porodnice 🙂
Porodem skončily me nevolnosti 🙂
Děsila jsem se, jak bude probihat moje druhe tehotenstvi a k memu prekvapeni byly nevolnosti jen obcas a jen cca do konce 3 mesice. Kazde tehu je fakt jine. Ted cekam treti a prvni 3 mesice jsem nezvracela a zacatkem 4 mesice jsem zacala zvracet kazde rano 🙂 uvidime, jak to bude pokracovat 🙂

janiju
27. únor 2014

@prin
začaly v 5 týdnu a ještě neskončily / 36 týden/ - ale snad se brzy dočkám - zvracím pořád 🙂 denně, ale už ne třeba8 x denně, ale už třeba jen 3 x a někdy taky jen jednou...dokonce jsem měla i pár dní, kdy se mi povedlo nezvracet celý den

letadlo13
22. kvě 2014

Já byla tak přesvědčená, že mi nic nebude, a nestačím se divit. Sice nezvracím, ale jakmile sním cokoli, tak mě začne bolet břicho a říhám. Nejlepší je, když si lehnu do klubka a pak to přejde. Ale celodenně se to aplikuje těžko.

zuzkaajurko
22. kvě 2014

Mne skoncili v 20tt a plynule nadviazala kazdodenna celodenna zaha 😀 az do porodu.

nikollita
22. kvě 2014

Já jsem měla celodenní nevolnosti od 5. týdne, skončily někdy okolo 14-15 tt. Pak už mi bylo dobře. Na týden se nevolnosti vrátily v 7. měsíci. No a ke konci mě hodně pálela žáha, jinak ok.

kukujda
6. črc 2014

Holky, je mi zle a začala jsem i zvracet. Nejhorší je, že mi dělá zle i pití na ten prázdný žaludek. Kolik toho musím vypít? Mám strach o malé, abych se nedehydrovala...

joannah13
6. črc 2014

@kukujda zkus treba cumlat kostky ledu.. taky byly dny, kdy sem mela pocit, ze nic nepiju a ze tu vodu do sebe nedostanu, i ted se nutim. No ten led se celkam dal.

janinek
6. črc 2014

@kukujda zkus hodne ledovou vodu nebo na zklidneni trochu hodne ledove coly, ne light verze. Zvracis i vodu nebo je ti po ni jen spatne?

eimmy
6. črc 2014

já zvracela do konce 17 tt

lenineek
6. črc 2014

Mne hodne pomohl zazvor. Zazvorova lizatka nebo zazvor v tabletkach nebo i syrovej, nakrajenej na kosticky zalitej varici vodou.. 🙂 snad Ti bude lepe

kukujda
7. črc 2014

@joannah13 S ledem to moc nechci zkoušet, neb mám dost citlivé tuby zezadu.. Nicméně jako poslední útočiště to není špatný nápad 🙂
@janinek Kolu beru ráno, ale beru si tak půl maličké skleničky, nechci to moc přehánět kvůli všem těm sračkám a kofeinu co tam je, ale je fakt, že to na chvilku většinou pomůže...
@lenineek Díky 🙂 Zázvorový čaj jsem zkoušela, na lehčí nevolnost to zabírá, ale spíš tak na chvilku,,,

Jinak se včara mimin asi vyděsil, že když mě bude nutit zvracet tak už nic nedostane a dneska po dlouhé době relativně klid, tak snad to vydrží 😅

ninive211
7. črc 2014

Mně začaly nevolnosti (nijak silné teda) někdy v druhé půlce sedmého týdne a skončily někdy ve 12. týdnu. mezitím byly dny (těch bylo víc), kdy mi vylo naprosto fajn a dny,kdy mi bylo trochu hůř. Naštěstí mi nikdy nebylo natolik blbě, abych zvracela, vše se dalo vydržet, a hlavně preventivně mi pomáhalo, že jsem něco jedla - když třeba nebyla moc chuť, ale hlavně NĚCO sníst.
Poprvé jsem zvracela až v 16. týdnu, ale důvod byla hůře snášená antibiotika (na kašel), po druhé o 14 dní později po bratrancově svatbě z přežrání. Celý 4 měsíc jsem ale zas trpěla častým pálením žáhy.

dnb88
29. zář 2014

Ahoj ja jsem v 5 tt a je mi zle jak zvíreti! vubec nevim co mam delat a nejvic se bojim jak tu ctu vase prispevky ze mibude taky tak dlouho zle! :( zatim nezvracim ale mozna bych spis zvracela....treba by to bylo lepsi! nemuzu jist nic a pit taky ne...co mi napsala doktorka jsou cipky a ty jsou supr ulevy se vam po nich.asi jedina zachrana

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru