Kdy kupovat dětskou výbavu? Čekaly jste do 2. genetiky?

pajav
12. pro 2011

Ahoj, jsem ve třetím měsíci těhotenství a chci se zeptat, kdy jste začali kupovat pro vaše mimčo výbavu? Např. kočárek, postýlku, oblečení atd? :o) Nechci to uspěchat..čekali jste až do druhé genetiky?

denousek
12. pro 2011

ahoj...ja jsem tehotna podruhe tak postylku ohradku a hrací deku máme ... ale jinak ted čekám každým dnem kočárek a jsem ve 23tt jinak uz mam vsechno ehátkoprebalovák,i plenky 😀 pak jeste akorat detskou kosmetiku a je to .-)

gabriela_85
12. pro 2011

Kočárek budeme kupovat určitě až co nejpozději, oblečení atd jsem začla kupovat cca v tom 16tt, kdy jsem za sebou měla ty první tři měsíce a I. screening. Vaničku, lehátko a přebalovák už nějakou dobu máme doma.

zvalentova
12. pro 2011

ahoj, jsem cca v polovině a nemám ještě nic. 😀
Zatím mám rámcový přehled co bude třeba, s nákupem čekám po vánocích. Možná budou slevy a babičky určitě už něco nakupují. 😉

deyana
12. pro 2011

Ahoj, já když jsem chtěla něco koupit, tak jsem to koupila. Ono kdybys měla čekat, jestli se něco nepo... , tak čekáš až se mimi narodí. To "něco" se může stát kdykoliv, a dušičce nakupování a radost z výbavičky jen pomáhá, toť můj názor 😉 Já jsem v 8tt a na Vánoce určitě něco miminku koupím, symbolicky.. i kdyby to nevyšlo, tak koupím, protože věřím, že to bude dobré. Ať mimi ví, že na něj taky myslíme 🙂

zdenka561983
12. pro 2011

Ahoj já jsem kupovala výbavičku až jsem zjistila co to bude jestli kluk nebo holka a pak to šlo rychle na kupování,
Postýlku jsem už měla koupenou jen to oblečení na miminko jsem ještě neměla....

jmisa
12. pro 2011

nakupovala jsem někdy po 24tt, hlavně z důvodu, že kočárek jsem musela objednat dopředu - dodací lhůta 12 týdnů (měla jsem Teutonku) a taky jsem chtěla s jistotou vědět pohlaví, takže jsem čekala na potvrzení kluka z 3D ultrazvuku.

kacab
12. pro 2011

já nakupovala až v 8. měsíci...

hnedoocka23
12. pro 2011

Já kupovala asi od toho 5.měsíce pomalinku...oblečení už dříve a průběžně...kočárek,postýlku až v 8.měsíci... 🙂

popellka
12. pro 2011

Když se mně něco líbilo, tak jsem to prostě koupila 😉 Jo a kočárek jsem měla ještě dřív, než jsem otěhotněla 😀

salikova
12. pro 2011

Tak já po každé kontrole u doktora koupila nějakej kus oblečku 😀 , ale kočárek, postýlku apod. jsme začali řešit a nakupovat až ve 30tt - dřív nějak nebyl čas, ale kdyby byl, asi bych začala klidně dřív - myslím, že 25tt je ideální čas, kdy ještě není moc velky břicho I když v dnešní době nákupů přes internet a obchodů otevřených nonstop se to zvládne klidně i z porodnice 😀

andryskam
12. pro 2011

Tak my jsme začali nakupovat až teď, když jsem v 8. měsíci. Oblečení asi tak před 3. týdny a postýlku jsme koupili tuto sobotu. Kočárek plánujeme na leden (termín mám v polovině února).

amallie
12. pro 2011

Drobnosti jako oblecenicko a tak muzes kupovat postupne hned, ale treba kocarek, postylku atd doporucuju od 25 tydne, jsou to polozky vetsi a dulezitejsi, tak at mas cas si vsechno dobre vybrat a promyslet a nekoupis neco neuvazene, preci jen kocarek je asi nejdulezitejsi cast a taky nejdrazsi, takze tak
Nebala bych se, ze se mimco nepodari a neco se podela, spis uvazuju prakticky
Ja mam pulku uz po prvnim diteti a na ty dve dalsi budu kocar objednavat tak, aby byl dorucenej do 34. tydne, nektere trvaji 12 tydnu objednavka, pokud beres nejakej drazsi, ty nemivaji skladem
Autosedacka taky, treba bude akce 😉

anieanne
12. pro 2011

U prvního jsem po 12tt začala pomalinku nakupovat oblečky, kočárek jsme objednali někdy po půlce těhu ( byla dodací lhůta dva měsíce ), postýlku taky někdy v tom sedmém měsíci. Teď u druhého zatím nemám nic, v 18tt jdu na UZ, tak pak možná třeba něco koupím, když nám teda řeknou pohlaví 🙂

arianka
12. pro 2011

Od 4. měsíce jsem začala pomalu koukat kde co za kolik 🙂 A někdy kolem 5. měsíce nakupovat, kočárek a autosedačky a takové ty větší věci vyzvedl partner z obchodů, když jsem byla v porodnici a pokojíček byl hotový asi 3 měsíce před TP 😉

coxa
12. pro 2011

Já jsem do 12. týdnů nekoupila vůbec nic, pak jen neutrální věci kterým jsem absolutně nemohla odolat 😀 , ale po kočárku apod. jsem pokukovala od začátku, ovšem velké nakupování začalo až když jsme věděli pohlaví, takže někde kolem 20tt.

barky
12. pro 2011

vecičky tak kolem toho 20-25tt a to přes internet přes aukro a postýlku a kočárek jsme sice vybrali brzo , ale objednali až nekdy po 30 tt jelikož nám řekli že je to ted vybrane a dodaci lhuta muže byt i 2 mesíce( bylo po veletrhu a náš model nemeli). A hlavne nepřehánet. Jako prvomamina budeš chtít mít velke zasoby a pak zjistíš že jste to třeba nestihli unosit. Radeji si schovej penízky a pak kupuj postupne. Budou se ti líbit i jine veci a třeba budou i nejaké akce 🙂

svoba
11. bře 2012

Já nakupuju od prvního trimestru. Jen maličkosti. Nechci pak běhat s pupkem po rozpálený Praze 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru