Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná, že čekáme mimi?

marguerite
3. říj 2006

Holky v kterém týdnu má cenu jít k MUDr, aby tu "fazolku" viděla na ultrazvuku a potvrdila tak šílené moře těhotenských těstů? 😉 Díky

jusnina
21. pro 2006

No, špinění ne, bylo to krvácení, ale ta krev byla taková světlejší a jasnější než při MS. Já mám problémy s čípkem, byla jsem na operaci, tak jsem to přikládala tomu. A teď mi už bylo divný že jsem to nedostala "doopravdy" (= ohromný bolesti, kusy krve a podobné chuťovky), navíc mi dost bolí prsa, tak jsem zkusila test. No jo, nějak to s náma dopadne, ne? 😉

hankah
21. pro 2006

majdi, u mě to zafungovalo, třeba u tebe taky 😉 moc ti to přeju s držím pěstičky.....

jusnin: já zkusila těhu test, byl pozitivní a den na to jsem začala špinit, po dvou dnech jsem šla k doktorovi, protože testík byl stále pozitivní,ale krev byla stále, jak píšeš, světlejší a bylo to mírnější. dr. zjistil taky jen váček a krvácení z děložního čípku. ta prsa, taky znějí pozitivně......tak třeba..... 😉

holky, moc vám to přeju!!!!!

majda2
21. pro 2006

Moc moc děkuju... Pak dám kdyžtak vědět, ale to bude až po novém roce. Musím běžet. Dcerá má zánět spojivek a probudila se s dost hroznou náladou.. Ale fakt díky už nemám takovou depku. Zatím ahojky 🙂

issabela
24. pro 2006

Ahojte. Každý den si dělám po ránu těhotenský gs mamatest, ale na testech tu druhou čárečku nemám pořád tak výraznou jako první (cca o polovinu slabší), i když už bych podle vašich reakcí nejspíš mít měla (10 dnů zpožděná menzes). Začala mě hrozně pálívat žáha, vždycky to přijde později odpoledne a do noci se toho nemůžu zbavit. Dost mě bolívá v podbřišku, včera jsem myslela, že začnu krvácet, jak to bylo nepříjemné a dlouho to trvalo. Málem jsem omdlela v obchodě.
Dnes je štědrý den, večer u nás budou obojí rodičové, pořád nevím, jestli jim máme pod stromeček oznámit, že jsem těhotná nebo jestli máme ještě počkat. Bydlíme totiž na malém městě a nechci, aby se to dověděli od někoho jiného. Ale na druhou stranu utz po 4 dnech zpoždění menzes nic neukázal a na další jdu až v lednu.
Ach jo, fakt nevím, co mám dělat. No, nějak to dopadne.

Všem vám přeju příjemné svátky a jen radost z vašich dětiček, i když se třeba ještě nenarodily.

jess
24. pro 2006

To já si dělala těh.test po 3 týdnu po vynechání m.byl pozitivní,o týden později jsem šla k ženské a ta se na mě dívala jak na cvoka,proč si myslím že v tom jsem i když jsem jí řekla že mi vynechala mens. a bývá mi zle.O týden později si mě pozvala a potvrdila těhotenství.Ale byla jsem s ní velmi nespokojená a šla k jiné gyn.Přístup některých doktorů mě fascinuje 😖

laura.
29. pro 2006

ahoj holky
dnes jsem byla poprvé u dr. jsem totiž "teprv" 38 DC a byl vidět jen gestační váček-docela velký a podle dr. zřetelně oddělený. jsem trošku zklamaná, protože jsem myslela že víc jak týden po vynechání tam už něco bude, test mi totiž vyšel pozitivní hned druhý den 🙂 vím,že jsem tam šla brzo, i sestra mě trochu sprdla, ale objevily se mi kvasinky, tak proto ☹ 😠 už předtím mi dr říkal nejdřív 2 i 3týdny po vynechání, takže tohle radím ostatním 🙂

jana.1
29. pro 2006

Laura, nebuď zklamaná. V 6. tt jsem viděla to samé. Mimčo až o týden později. A buď ráda, protože tobě dr. řekl, že vidí gestační váček zřetelně oddělený a mně to blbě spočítal a chtěl tam za každou cenu už vidět mimi, což jsem pak zjistila, že je úplná blbost a řekl, že půjdu nejspíš na revizi dělohy. Takhle krásně jsem se o tom miminku dozvěděla. Ale hcg mi pak vyšlo vysoké a jak už jsem napsala, o týden později viděl miminko i srdíčko. Také jsem si koupila knihu Tajemství lidského života a jsou tam fotky 3 týdny (od početí) starého miminka. Mají na to speciální techniku. Jsou tam hezké obrázky s popisem spermií a vajíčka až po narození.

laura.
30. pro 2006

dík jani 🙂
každý se může splést ale nemusel Ti to říkat takhle 😠 každopádně vaše miminko to mělo dobře spočítané a ukázalo se v pravou chvilku 🙂 podle m+ě taky záleží na ovulaci, kdy ji máš , protože někdo ji má třeba 10DC a někdo třeba 16DC nebo i později a to už je rozdíl skoro týden 🙂
na knihu se zkusím podívat někde v knihkupectví a uvidíme 🙂
no a gratuluju, vidím, že máš za sebou 1.trimestr 🙂 😉 😎

jana.1
30. pro 2006

Laura, díky - zní to krásně. Utíká to rychle 😉 🙂 Ve čtvrtek jdu na kontrolu.

V knížce jsou třeba takovéhle obrázky:

http://www.albertbonniersforlag.se/900/901.asp
http://www.differentlife.cz/potraty02.htm

laura.
31. pro 2006

dík za zajímavé dokazy!!! 🙂

jana.1
31. pro 2006

Laura, pokud jde o ten druhý odkaz (differentlife), tak bych moc neklikala na další odkazy, které na těch stránkách jsou, protože na nich bys našla úplně jiné obrázky. Já to nevěděla...

Já měla menstruaci v tu dobu rozhozenou kvůli vysazení antikoncepce během balení - 2 x za sebou - na konci srpna a na začátku září a pak už nic. Ale zato vím přesné datum pohlavního styku - až 18. října 😎 🙂

Přeji plno radosti a štěší v novém roce. 🙂

issabela
13. led 2007

Ahojte, říkala jsem, že dám vědět, jak dopadl utz, takže já jsem poprvé mimi uviděla v 7 tt. Je tam. 🙂

mammola
6. lis 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé, chtěla jsem se zeptat na jednu věc, která mě trošku trápí. TT mám pozitivní, myslím ty domácí co jsem si dělala, byla jsem u doktorky ale ta mi nemohla těhotenství potvrdit a to ani vnitřním ultrazvukem, prý je moc brzy. Nejdříve jsem mohla otěhotnět 18.10. což znamená, že jsem max ve třetím týdnu. Na kontrolu mám přijít za 14 dní. Ale já jsem teď někde četla, že domácí tt nejsou stoprocentní a mám strach!! co myslíte? mens jsem mívala pravidelně po 28 dnech zhruba rok a poslední dva měsíce jsem užívaala HA, kterou jsem vysadila začátkem října. Poslední mens byla 5.10. a ovu 18.10., to byl i styk. S přítelem jsme plánovali miminko a jak jsme se divili, že se nám povedlo na poprvé!! ale teď jen doufám, že opravdu mimi je!!!!

denousek
21. únor 2011

ahojky..jsem tyden po vynechani ms a dneska na UZV jeste nebylo nic videt .je to normalni?

denousek
23. únor 2011

cernalu
23. únor 2011

@denousek myslím, že je to u každého jinak, já jsem byla u dr. týden a něco a už to bylo vidět, vydrž 🙂

denousek
23. únor 2011

ja mám cykly 32 dnu a u dr jsem byla 38 DC a nic ...tak snad v pondeli uz to bude dobre...kdyby bylo neco spatne tak me boli bricho či krvacim ne? no snad dobré,cítím se fajn 🙂

denousek
25. únor 2011

holky 2tydny po vynechani ms melo by už byt aspon neco videt na UZV?nebo jeste i nemusi?muj dr mi rekl ze jestlio neco nebude videt tak ze je neco spatne.

madormi
25. únor 2011

@denousek ono záleží kdy se měla ovulku, pokud normal kolem pulky cyklu, tak by 14 dni po vynechání (tzn.cca 6tt) už mel být videt, minimálně gestační váček, já ve 4tt+2 mela dutinka, 5tt+3 gestační váček, žloutkový váček a plod a v 6tt+2 srdíčko

denousek
25. únor 2011

@madormi no posledni ms 14.1. a ovulka byla 18DC a ms mela prijit po 32 dnech ale neprisla .. dneska jsem 43DC,

madormi
25. únor 2011

@denousek tak to už by tam měl vidět minimálně gestační váček a spíš i plod

denousek
25. únor 2011

@madormi jj ale je mozne ze ted v pondeli - 6 dni po vynechani tam jeste nic nebylo?čárky do stredy sílily a ve ctvrtek jsem nedelala ,až dneska a žádná slava ..spíš to slábne ☹(

madormi
25. únor 2011

@denousek to těžko říct ono, je to hrozně individuální ☹ ale pokud si měla ovulku 18 DC tak by tam měl být aspoň malý váček, a bral ti krev na hcg? jinak teda testy slábnout nesmí, nechci tě strašit ono záleží jaké testy, kdy jsi ho dělala, jeslti si předtím byla na malé atd, ale mě když začal slábnout tak to nebylo dobré

denousek
25. únor 2011

@madormi no delala jsem vzdy po ranu ☹( a krev mi prave nebral -(( no uvidime v pondeli jsem pekne v prdce z toho ted ☹( 18DC byla ovulka jsem 43DC a na testu jsem jeste nemela tu pořádnou dálnici...

madormi
25. únor 2011

@denousek to věřím to bude dlouhý víkend ☹ držím palečky, aby to bylo lepší než to vypadá

denousek
25. únor 2011

@madormi dekuji moc...

jinak ve me nejak porad dloube červík že je vsechno ok ...takze jsem celkem v pohode..zkratka,co se má stát,se prostě stane,at se treba na hlavu stavim ze .. 😖

0snezenka0
3. kvě 2011

.. v pátek jsem byla u své doktorky (podle poslední MS jsem byla 6+1, takže na začátku 7.týdne) a dr. na ultrazvuku viděla gestační a žloutkový váček, ale plod zatím ne ☹ Říkala jsem si, že budu na začátku 7tt, tak třeba bude i srdíčko a zatím není vidět ani ten plod :o(. Přitom hcg krásně roste, 14dpo bylo 266U/I, 18dpo 1017U/I a 26dpo 16843U/I. Máte někdo podobnou zkušenost, že začátkem 7tt s takto vysokým hcg nebyl ještě vidět na ultrazvuku plod?? Cykly mám hodně pravidelné 27,28 dní.. snažili jsme se rok a půl, takže jsem i měřila bazální teplotu a ovulace byla určitě 15 den cyklu, takže pozdější otěhotnění to nebylo... Moc děkuju za odpovědi 🙂

denousek
4. kvě 2011

@madormi jen si to zde zpetne procitam a vidim ze jsem ani nenapsala jak jsem dopadla ☹( bylo to mimodeložní tehu takze 19.3.laparoskopie -jeden vejcovod pryc-- ☹( to jsem teda dopadla..ted stresuju ay to priste nedopadlo stejne ☹( procje to u lidi tak těžky ☹

madormi
4. kvě 2011

@denousek to je mi moc líto ☹ tak snad už se to nebude opakovat!

petrajavor
7. čer 2011

@denousek to je mi líto ☹ my taky měli strach že to bude mimoděložní těhu,naštěstí mimíšek bude celej tatínek a musí na sebe nechat čekat i na uz...ale drahý přečetl všechno co na netu šlo a pravděpodobnost že by se to opakovala je malilinkatá,takže příště to bude už oki 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru