Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná, že čekáme mimi?

marguerite
3. říj 2006

Holky v kterém týdnu má cenu jít k MUDr, aby tu "fazolku" viděla na ultrazvuku a potvrdila tak šílené moře těhotenských těstů? 😉 Díky

papaya
3. říj 2006

Ahoj Marguerite, když si zavoláš k doktorovi, sestřička se tě zeptá kdy jsi měla poslední MS a podle toho spočte na kdy si tě pozvat, aby to za to stálo.Většinou je to tak týden - 10 dní po vynechání MS, někdy ale i dříve, záleží na doktorovi. Já šla týden po vynechání a na utzv byl vydět g. váček a malilinkatá housenka (prý 3 mm velká) 😉 Ale vidět už něco bylo 😀

marguerite
autor
3. říj 2006

No podle data od poslední MS jsem v 5 týdnu..ale oficiálně si myslím že jsme počali později..tedy budu asi tak 3 týdny těhotná. Myslíš že to už pozná?

papaya
3. říj 2006

Margu to fakt nevím. Zkus se podívat do diskuze :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak nejlepší bude, když si k MUDr zavoláš a oni tě rovnou objednají. Určitě ví, kdy to bude nej. Držím palce 😵

protea
3. říj 2006

Ahoj Marguerite,
už si přesně nepamatuji, ale myslím že jsem byla taky v 5.týdnu na prvním ultrazvuku(myslím tím v pátém od prvního dne poslední menstruace, takhle to počítají i doktoři)
A byl tam vidět váček s buňkami.
Musí mít ale tvůj doktor vnitřní(poševní)ultrazvuk, jinak tím klasickým nic neuvidí.
Ale může ti udělat krevní testy a tím to pozná bezpečně🙂

marguerite
autor
3. říj 2006

To jo..ale výsledky krevních testů tuším trvají i několik dní,ne?

tyna
3. říj 2006

marguerite..neboj krevní testy trvají pár hodin..já jsem byla v 10.00 na odběru a ve 14.00 jsem měla potvrzené těhotenství..takže maximálně budeš čekat do druhého dne. Na ultrazvuk mi poslala až v 8tt aby bylo něco vidět a jak píše protea ultrazvuk musí být vaginální, ale myslim, že to je povinná výbava u každého přístroje 😉

gedren
3. říj 2006

Jak rikaji holky - normalni ultrazvuk to jeste asi nezvladne, musi byt vaginalni, a ten ne kazdy doktor ma a chce pouzit 🙂 (ja sla az na normalni ultrazvuk, a to kolem 10tt). Normalne to doktor v tomhle stadiu poznava z krve nebo pohmatem. Vsak oni sami budou vedet, na kdy si Te maji objednat, neboj, to uz vydrzis. Pokud Ti test vysel pozitivne, poradne tlusta carka 🙂, tak je temer jiste, ze jsi opravdu tehotna 🙂

marguerite
autor
3. říj 2006

tak moc díky holky. Jo a ta čárka byla a je pořád tlustá :-P tak jsem ráda..sláááva.tak tam příští týden vlítnu a uvidíme...vydržat!!

janus
3. říj 2006

Ahoj holciny...k te tluste carce...ja mela slabou a tenkou a kouknejte jak baboo pekne roste...7,2 cm... 🙂
Asi blby test...hihih

didka
5. říj 2006

marguerite - muj dr. mi rikal ze to nejlip pozna po 6.tydnu tehu, to znamena cca 2tydny po vynechani MS, protoze od 6tt jiz tluce i srdicko a je poznat na utz jak pulzuje... ja taky byla na potvrzeni v 6tt... 😉

marguerite
autor
9. říj 2006

Holky tak se zítra chystám na gyndu....na to potvrzení..ale testy pořád ukazujou čárku, ale dneska jsem dostala trošku strach, zdá se mi že trošku špiním, je to normální??? Jsem se docela vylekala..je to fakt pidi špinění...ale je..co myslíte? Díky moc

hermanek
10. říj 2006

Ahoj holky,
nakoukla jsem tady do diskusí už mnohokrát, ale až teď jsem se rozhodla, že se taky zapojím. Lépe řečeno, požádám Vás o Vaše zkušenosti a snad i o podporu...
Minulý týden jsem po // a PM 22.8. zašla na gyndu a těšila se, že mi prostě jen to těhotenství potvrdí, ale ... řekl. těhotná jste, ale ve fazolce (jak to nazýváte tady) nic neviděl a tak musím ve čtvrtek na kontrolu znovu. Říkal, že to může být zamlklé, dostala jsem dvě injekce(v tom zděšení jsem se ani nezeptala jaké) říkal, že se mám šetřit, nemilovat atp.. Nutno ještě říct, že po vysazení antikoncepce jsem nechala "projít" jeden cyklus a pak jsem menzes dostala po 33 dnech, takže si hraji i s myšlenkou, že tam prostě ještě nic být vidět nemohlo, ale doktor mluvit něco i tom, že placenta je snad nějak maličko odloupnutá, nebo co, takže je to jednou v myšlenkách OK a pak hned zase KO ☹ . Asi to zná i některá z Vás. Dnes jsem si dělala zase testík a druhá čárka se barví okamžitě, před těmi 2 týdny jsem si musela těch doporučených 5 minut počkat a pak byla o mnoho tenší než teď. Jsem jako na jehlách, ikdyž doufám a věřím ...
Holky moc díky za Vaše zkušenosti a názory

andrea73
10. říj 2006

Ahoj Hermanku, myslím, že tě mohu ujistit, že těhotná jseš. Já jsem to věděla ihned po 2 týdnech od početí, vzhledem k bolesti prsou (šílených) a tak jsem šla po 4 týdnech od PM, těsně před tou následující na gyne. Bohužel mi doktor řekl, že těhotná nejsem a že mám počkat ještě do menstruace. Pokud se mi nedostaví do 10-ti dnů mám dojít a znovu se mrkneme na UZV. Nakonec jsem to nevydržela a po 7-mi dnech jsem si udělala test a vyšel pozitivně. Na druhý den jsem zašla k doktorovi a ten mi s konečnou platností těhotenství potvrdil. 🙂
Pokud ti testy vycházejí stále pozitivně, není co řešit. Držím ti palečky.... 😉

hermanek
10. říj 2006

Ahoj Andreo, díky moc za podporu. To víš, že tomu pořád věřím a snažím se myslet pozitivně, viděla jsem na ultrazvuku černou bublinku, dost velkou, ale fakt v ní nic nebylo. A prsa? Tak ty mě už tak čtyři týdny bolí, jakoby mne někdo pořádně zbil. Už je úterý a do čtvrtku to musím vydržet, ale začínám být čím dál víc nervóznější a navíc v noci ze středy na čtvrtek budu doma jen s dětmi, muž má službu, to se asi fakt růžově vyspinkám... ach jo.
Tak díky a taky držím palečky 🙂

andrea73
10. říj 2006

Takže už máš nejaké děti a moc si asi přeješ další, že? 🙂 Myslím, že ti to těhotenství opravdu potvrdí. Moc ti to přeji. 😉 S těmi prsy to bylo strašné, nemohla jsem se jich ani dotknout a nedej bože, že se mě dotýkal můj muž, to jsem málem vyletěla z kůže, jak mi to bylo nepříjemné. Jak staré děti máš?

ingis
10. říj 2006

morguerite u mně pznal cez ultrazvuk jak sem byla 6tt a dva dny

hermanek
10. říj 2006

andrea73: Mám dvě, zatím. Synovi bude za pár dní 13 let a dcerku mám 2,5 letou. To dlouhé období mezi nimi jsem věnovala studiu na vysoké a zajišťování solidního bydlení atp. A to víš, že jsem ráda, že je mám. Jsou to moje sluníčka, ikdyž syn je sluníčko tak trochu pubertální... 🙂

marguerite
autor
10. říj 2006

Ahojky,tak jsem se vrátila zrovna od MUDr. a fazolka byla vidět. Přesně 5tt a 4dny... ale jak se tu již zminovalo, je to tím vaginálním ultrazvukem.Tak jsem ráda - šííííleně!

hermanek
10. říj 2006

marguerite: tak to moc gratuluji, to je fajn a držím pěstičky i palečky! Snad tdo čtvrtku nezlázním, protože já jsem viděla jen prázdné černé kolečko, ale fazolka tam nebyla, tak snad nás jen napíná, doufám. Protože jinak si neumím představit, co bude dál a jak to ponesu. Tak se tady zatím mějte všechny krásně a přeji hodně štěstí

andrea73
10. říj 2006

marguerite: taky ti moc blahopřeji a at ti vše vyjde. Je to krása co, vidět toho prcka na obrazovce. 😉
hermanek: doufám, že se přijdeš ve čtvrtek pochlubit, jak jsi dopadla. Budu na tebe myslet a přeji hodně štěstí. Papa

hermanek
10. říj 2006

Andreo, odkud jsi, jestli to můžeš prozradit?

andrea73
10. říj 2006

Já jsem z Kopřivnice, a ty? Nemáš totiž žádné informace v profilu.

hermanek
11. říj 2006

Ahoj Andreo! Tak jsme od sebe jen přes kopec. Když jsem viděla, že jsi z okresu Nový Jičín, hned jsem si říkala, že se zeptám odkud přesně jsi. My bydlíme v současnosti v Hodslavicích. To není daleko. Pocházíš z Kopřivnice, nebo ses tam přestěhovala? Co děláš (jako zaměstnání)? Podle fotky mi připadáš povědommá.
Jinak tedy jsem dnes sama s dětmi a jsem zvědavá, jestli vůbec usnu, protože zítra nastane den "D", dopoledne jdu na gyndu. Poslední dny se mi zdají takové ošklivé a podivné sny, že pořád budím. Doufám, že to zítřkem skončí a hlavně že to skončí příjemnou zprávou...

hermanek
12. říj 2006

Ahoj Andreo!
Sice jsi tady od včerejška nebyla, ale to nevadí. Tak jsem byla na gyne a je tam, je tam malinkaté mimi i srdíčko bylo už vidět, problém byl tedy jen v tom, že jsem 5tt a ne 8tt jak bych měla být podle PM. Takže fain. Hned je mi lépe.
Přeji Tobě i všem ostatním hezký den a všem držím pěstičky.

marguerite
autor
12. říj 2006

Holky já dneska byla na gyndě taky, dělali mi nový ultrazvuk, dneska jsem přesně skončila 6tt..takže zítra to bude 6tt + 1 ..ale zatím miminku netluče srdíčko..říkala že když to do týdne nebude..tak pak bude zle..nemáte s tím někdo zkušenost? Uplně se děsím, vyfasovala jsem hormony na podporu a udržení těhu..tak uvidíme. Ale krásně jsem ho viděla ve fazolce-zatím pidi čárka-ale byla tam..tak snad to bude OK

marguerite
autor
12. říj 2006

Ted jsem se ale dočetla že: Srdeční akce bývá vidět až po 6. týdnu těhotenství. - tak snad to bude OK-ale doktorka mě nepozvala dříve..nechala mi kontrolu až na 31.10. - to nevím jestli nezblázním-je to více jak 2 týdny! 😢

andrea73
12. říj 2006

Ahoj Heřmánku, tak to jsem ráda 😀 , že Vám to vyšlo. Co na to manžel? Už jsi mu to řekla? Já jsem měla v NJ obchod s italskou modou, a v březnu jsem ho prodala mojí kamarádce. Ted momentálně si užívám toho nicnedělání( po mnoha letech). Jinak nejsem z Kopřivnice, bydlím tu 9 let ale původem jsem z Jičína. Tak Hodslavice, to je fakt přes kopec. Jak se jmenuješ pravým jménem?

andrea73
12. říj 2006

Ahojky Marguerite, tak to je fakt divné, že ještě prckovi netlouklo srdíčko. Asi ti to špatně vypočítali. Mě v 6+3 tt už to doktor viděl. Moc ti přeji, aby bylo vše v pořádku. Já bych to asi nevydržela jít na UTZ až za 2 týdny. Zkus tam jít bez objednání příští týden, at máš klid na duši. 😉

marguerite
autor
12. říj 2006

Já tam snad asi vážně zajdu..ale zase si říkám aby mě neměli za hysterku.
Vypočítat to asi nevypočítali..sedí to dle MS..takže nevím nevím

marguerite
autor
12. říj 2006

Na druhou stranu...pokud nezačnu krvácet..tak je to vlastně OK..protože tak bych věděla že proběhl potrat.... takže budu doufat 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru