Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná, že čekáme mimi?

marguerite
3. říj 2006

Holky v kterém týdnu má cenu jít k MUDr, aby tu "fazolku" viděla na ultrazvuku a potvrdila tak šílené moře těhotenských těstů? 😉 Díky

claire21
3. lis 2006

Ahoj holky, tak já taky přidám vlastní zkušenost. Já jsem byla na vnitřním ultrazvuku 5. týdnů od prvního dne poslední MS (bolelo mě ttiž břicho) a to mi ještě nedokázali s určitostí říct, jestli jsem těhotná. Sice mi řekli, že tam vidí nějaké prosvětlení o velikosti 3mm a protože jsem měla pozitivní test, tak že se dá uvažovat o tom, že to je mimčo. Doktor mě ale nevyšetřoval, protože říkal, že to po hmatu ještě nepozná a že mám přijít až za měsíc, tedy až budu asi v 10. týdnu. Já jsem ale začala špinit, takže jsem šla do nemocnice asi jen 3 dny po tom prvním ultrazvuku a tam už mi bezepečně zase jiná doktorka řekla, že tam miminko vidí, dokonce jsem ho viděla už i já jako takovou bílou tečku.
Ale u mojí sestry to nepoznali ani ve 3. měsíci, měla miliony pozitivních testů a oni jí podle ultrazvuku i krve tvrdili, že těhotná neni a píchali jí provokačky aby dostala měsíčky a ještě jí řekli ať pije červený víno,aby to dostala. Přitom předtim dvakrát potratila, takže jí docela si myslim ohrozili...ale nakonec to dobře dopadlo a má krásnou holčičku...když si prostě příroda řekne, tak se nedá...tak i tak...

culiminc
3. lis 2006

Zdenco, děkuji za odpověď, ale mě ten vnitřní ultrazvuk dělal, právě to mě znepokojilo. ☹

zdencab
3. lis 2006

Hmm, treba to fakt bylo moc brzo. Kdyby jsi tam sla az za dalsi tyden urco by tam uz neco videl.A krev ti nebral?

raculka
3. lis 2006

culiminc- může se jednat o mladší těhotenství,takže mimi může být vidět opravdu až později 😉
já jsem byla také prvně na tom vnitřním UTZ a byl tam vidět jen plodový váček.Dost mě to vyděsilo,ale DR mě uklidnil,že se tam plůdek snad objeví.Objednal mě pak myslím za 14 dní,kdy jsem byla taková vystresovaná,
jak to dopadne.😒
A pak tam už opravdu plůdek vidět byl.
Tak držím palce 😉

lilourich
3. lis 2006

🙂 tak holky, taky sem musím něco přidat. Je pravda, že hodně záleží jaký má ten váš doktor ultrazvuk. Na tom normálním nic neuvidí. Já k tomu mému gynekologovi přišla cca 18 dní po oplodnění a právě tím vnitřím ultrazvukem už tam ten malý gestační váček viděl, v tuhle dobu má asi tak půl cm 🙂 a navíc v těhotenství jsou patrné změny na čípku dost brzo, takže i tohle odpovídalo. Samozřejmě, že podle doktorů, jem už byla čtvrtý týden, protože to berou od začátku poslední menzes. Dobrým vnitřním ultrazvukem je to vidět opravdu brzo, protože už 24 den od oplodnění mu začíná být taková velká žíla, základ srdce a ty tepy jsou tam vidět - samožrejmě je to spíš takový pulzující malí C 🙂 V podstatě u mě se spolehnul jen na to, že mi vyšly 4 testy a že viděl co viděl, a asi to bylo dost průkazný i takhle brzo, když mi vystavil neschopenku a nechal mě doma, takže ani kontrolní odběr krve se u mě nekonal. A test i pan doktor měl pravdu - maličký tam opravdu byl 😉 Takže přeju všem co mají pochybnosti, aby tam opravdu miminečko bylo 🙂

jana.1
12. pro 2006

Já jsem byla na ultrazvuku přesně 4 týdny od pohlavního styku. Doktor viděl jen gestační váček a odhadl to (nevím proč) na 6 týdnů, pěkně mě vyděsil s revizí dělohy a šla jsem domů. Nicméně hcg bylo v pořádku a o týden později viděl už miminko i srdíčko. Podle poslední menstruace to u mě brát nejde, protože jsem vysadila prášky po vyzobání pár pilulek a dostala jsem to 2 x za sebou někdy měsíc před tím pohlavním stykem, což dr. věděl.
Záleží na ultrazvuku, jestli se dělá vnitřně a také to miminko může být zapadlé, jak se usazovalo a nemusí být vidět.
Můj doktor má prý ultrazvuk nový a kvalitní a co..
Takže u mě to poznal (vaginálním vyšetřením a tímto konrétním ultrazvukem při určité poloze miminka) v 5. týdnu od pohlavního styku, resp., budu-li to počítat od pomyslné menstruace, v 7. týdnu. Takže tak nějak plus mínus. Žádný strach 🙂

jankar
12. pro 2006

Ahoj holky taky přidám moji zkošenost,já byla na UTZ 27DC kde byla vidět jen vysoká sliznice 13mm,šla jsem za za další 3 dny 31DC 19DPO a byl už vidět gestační váček 5mm,další kontrola za 3 týdny,to je 19.12 🙂

issabela
19. pro 2006

Zdravím všechny tady. Je mi 35 let. Chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Už 14 dnů je mi divně, narostly mi prsa tak, že jsem musela vyměnit podprsenku z košíčků B na C, zvýšila se mi citlivost na pachy, pálí mě žáha... Prostě myslím, že jsem těhotná. Minulý týden 13.12. jsem měla začít menstruovat, ale nic. Začala jsem si dělat těhotenské testy, ale vychází mi negativně. Byla bych teď tak ve 3.-4. týdnu. Jen mamatest mi před dvěma dny začal ukazovat vedle kontrolní čáry i velmi slaboučkou čáru, která těhotenství potvrzuje. Dělám si ho snad 2 x denně a je to pořád stejné (to asi mnohé z Vás pochopí).
Dnes jsem byla u gynekoložky, vyšetřila mě i vnitřním kvalitním ultrazvukem, udělala mi těhotenský test (prý citlivější než z lékárny) a řekla, že těhotná nejsem. Chtěla mi píchnout injekci na vyvolání menzes, ale odmítla jsem to. Pozvala si mě opět až na leden. Máte někdo podobné zkušenosti? Jestli ano, jak vám to dopadlo?
Mám obavu, že tím, že to mimino chci, tak jsem si to celé mohla prostě jen vsugerovat.

romana27
19. pro 2006

Ahoj issabelo: tak nevím, mě doktor řekl, že se to na ultrazvuku pozná v 6 tt, počítáno od prvního dne poslední menstruace, tak si zkus spočítat, pokud víš to datum poslední menzes.
Test jsem měla pozitivní asi 6 dní od očekávané menstruace, která se nedostavila a taky jen slabě.

Myslím, že je dobře, že jsi nepřistoupila na tu injekci. Určo budeš těhulka. U mé kamarádky nepoznali těhotenství až do 3. měsíce!!! něco neuvěřitelnýho by člověk řekl v dnešní moderní době...

swetlus
19. pro 2006

issabela: a krev ti nebrali? tam by to meli nejspis poznat...
Ja bych taky rekla ze tehu budes 😉 Drzim pesti.

issabela
19. pro 2006

Od prvního dne mé poslední menstruace uběhly 4 týdny a 5 dnů.
Děkuju moc za odpověď, opravdu mi to pomohlo, jsem po tom dnešním vyšetření celkem rozhozená. Gynekoložka byla dost přesvědčivá.

berruna
19. pro 2006

issabelo: to že jsi těhotná doktor pozná už i v tom 4 týdnu těhu, v 6 týdnu uvidí, zda se plod dobře vyvíjí a dále pak jestli mu bije srdíčko, atd..

lucias1
19. pro 2006

Ahoj Issabelo...
Tak já jsem to měla nějak podobný.14 dní po vynechání Ms jsem se dostavila k mudr.Test jsem měla negativní.Ten mi udělal utz a taky mi řek že nejsem těhotná.Tak jsem dostala injekci na vyvolání Ms a dokonce dvojitou dávku.Jelikož jsem ji předtím už párkrát měla,tu injekci tak jsem věděla jak na mě působí vždy do drúhého dne se dostavila Ms.Ale tentokrát nic,tak jsem si koupila další testík a tam jsem taky nic neviděla i když manželmi tvrdil,že ta čárka tam je ale strašně slabounká.Tak na druhý den,protože mi to nedalo jsem si test udělala znovu a už tam byli obě dvě 🙂 Hned ten týden jsem se objednala na gyndu a tam mi už bylo na utz potvrzeno 6tt těhotenství.Takže ta vyvolávačka nijak neublíží i když si těhotná.Ale podle mě co jsi napsala těhotná jsi.
Zkus chvíli vydržet a pak si znovu udělat testík a uvidíš.Držím palečky.

issabela
19. pro 2006

lucias1, děkuji. Nesnáším nejistotu, nejsem moc trpělivá, ale počkám a napíšu za pár dnů, jak to dopadlo. Třeba to pak zas pomůže někomu dalšímu.

hanah_2002
19. pro 2006

Ahoj Issabelo.Mě také museli dát injekci na vyvolání menstruace. Doktor říkal, že jestli těhotná jsem, že se nemusím bát, protože ta injekce na jednu stranu menstruaci vyvolává, ale v případě těhotenství ho podporuje.Tenkrát jsem menstruaci asi do 5-ti dnů dostala, ale za měsíc už jsem byla těhotná. Měla jsem naprosto stejné příznaky. Akorát mě stále bolelo v podbřišku, jako když se má menzes každou chvíli dostavit. Ale to už bylo miminko v bříšku.Tak držím pěstičky aby to dobře dopadlo a všem přeji krásné vánoce 🙂 .

romana27
19. pro 2006

hannah jé ty dneska máš termín porodu a klidně si tu s náma píšeš 🙂 🙂 Přeji, aby se ti narodil prima klučík, bude to nádhernej dáreček pod stromeček.

hanah_2002
19. pro 2006

moc děkuji 🙂

issabela
19. pro 2006

Tak jsem objevila, že myš na fotce otevírá vizitku.
Hanah, moc Ti přeju rychlý porod, Tvůj syn bude jistě fantastický.

issabela
21. pro 2006

Na další ultrazvuk jdu až v lednu. Tak jsem si dnes aspoň zas dělala mamatest. Mám už 8 dní po vynechání menstruace. Většinou tady píšete, že v této době už jste na testu měly obě čárky výrazné. Já tu druhou čárku už mám taky jasně viditelnou, ale je tak o polovinu matnější než ta kontrolní.
Jak už jsem psala, je mi 35 let, z prvního manželství mám dva syny (12 a 14 let), u obou těhotenství jsem už od začátku zvracela jak amina. Teď nic. Možná je to tím mým věkem. Možná mám nízkou hladinu hormonů a samozřejmě mě to znervózňuje, jestli např. nejde o mimoděložní těhotenství a tak. Vím, že mi s tímto nepomůžete, ale aspoň to sem můžu napsat. Manželovi jsem své obavy řekla, ale je mi jasné, že ho s tím nemůžu otravovat pořád dokolečka. Ach jo, už aby mi ultrazvuk potvrdil, že je to v pořádku.

jusnina
21. pro 2006

Včera mi vyšel pozitivně test, dnes jsem byla na gyndě, ale na ultrazvuku byl jen prázdný váček. Tak jsem zvědavá. Radši se na to nijak neupínám, protože kamarádka byla před dvěmi týdny v nemocnici na odsátí gestačního váčku, ve kterém se embryo ani nevytvořilo. Doufám že nepíšu nějaké kraviny a špatné názvy, všechny tyhle věci mi jsou zatím neznámé....

elly
21. pro 2006

Tak ja Jusninko jestli muzu, potichousku, pomalousku gratuluju!!!

issabela
21. pro 2006

Justinko, prosím tě, kolik dní máš zpožděnou menstruaci? Zajímá mě to, protože jsem byla na vnitřním utz pátý den po vynechání a nic se tam neukázalo, ani váček. Mamatest mám pozitivní, ale ne tak výrazný jako kontrolní čáru.

belucie
21. pro 2006

Issabelo, já byla 4. den po vynechání a taky tam nic nebylo. Včera jsem šla po dalších 9 dnech a váček měřil 9mm.

simus
21. pro 2006

holky zdravím já byla na gyndě týden po očekávané nenses a byla akorát vysoká sliznice a týden na to už gestační váček, takže issabelko buď v klidu.
Justi a váček je vždy ze začátku prázdný, embryo se vyví jí, uvidíš za pár dní tam něco už bude🙂

jusnina
21. pro 2006

Holky, znova jdu 11.1. tak držte palce ať ty tři jedničky přinesou štěstí 😉
Issabelo, já ti ani nevím, poslední dobou jsem v tom měla takový bordel, že "normální" MS jsem měla 13.11., další jsem dostala 10.12.ale to krvácení bylo fakt divný. Takový jiný, slabý, moc brzo.... No nevím. Když tam doktor našel ten váček, tak říkal že jsem musela otěhotnět nějak těsně před tou druhou. Ten váček má 5 mm a nic v něm zatím není. Ale je to takový zvláštní pocit....

hankah
21. pro 2006

jusni, teď je opravdu hodně brzy. jen se zeptám na tu druhou MS? nebylo to jen takové zašpinění? mě se stalo, a prý se to stává, že když se oplodněné vajíčko zachytává do sliznice, tak se může objevit trocha krve......, jestli to nebylo něco takového.....

issabela
21. pro 2006

Holky, dík moc za zkušenosti, opravdu to uklidní.
Jusninko, jestli nám to vyjde, budeme mít nejspíš podobný termín, já měla poslední menzes 15.11., pak už nic, předtím vždy přesně po 28 dnech.

majda2
21. pro 2006

hankah: Prosím tě chci se zeptat na to špinění ( když se to vajíčko zachytává do sliznice)... To se ti stalo kdy?? Já mám asi týden po ovulaci a ještě víc jak týden mi zbývá do menzesu. Včera se mi na kalhotkách objevilo krvavé špinění. Nikdy se mě to v půlce cyklu nestalo. Tak mě napadlo, že by to možná mohlo být to co tu píšeš. Nebo to u tebe bylo později??

hankah
21. pro 2006

ne, bylo to přesně takhle nějak, taky mě to hrozně překvapilo, protože si mi to nikdy předtím nestalo. píší, že se to stává 7-10 dní po oplodnění, a u mě to časově odpovídalo.........., s testem jsem počkala až do opožděné MS, protože jsem o tomhle nikdy neslyšela. tak třeba se zadařilo....... 😉

majda2
21. pro 2006

Je tak to jsi mě potěšila... Já už zase házela flintu do žita... Tento měsíc jsem tak trochu věřila tomu, že by to mohlo vyjít a pak šok- krev a ještě tak brzo. Snažíme se o mimi už skoro třičtvrtě roku a už mě z toho mírně hrabe. Děkuji za povzbuzení!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru