Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná, že čekáme mimi?

marguerite
3. říj 2006

Holky v kterém týdnu má cenu jít k MUDr, aby tu "fazolku" viděla na ultrazvuku a potvrdila tak šílené moře těhotenských těstů? 😉 Díky

hermanek
13. říj 2006

Ahoj Andreo!
Moje pravé jméno je Heřmánek v překladu, jmenuji se Kamila, ale tenhle login už byl registrován, tak jsem to řešila takhle.
Jinak tedy, obchod s italskou módou v NJ neznám, jsem dost divná ženská, nijak mě totiž nebaví chodit do obchodech, když se právě nechystám nic koupit a navíc jsem žila 6 let v Ostravě, takže jsem všechny své potřeby řešila tam, tady v Hodslavicích jsem teď už tady 6 let. Kvůli synovi jsme se přestěhovali, špatně nesl velkoměsto, mě se tam líbilo, navíc jsem tam studovala, měla jsem tam spoustu známých, špatně jsem to nesla, ale co by ženská neudělala pro své drobečky, že?
No a můj muž ve středu nebyl doma, protože sloužil a SMSku jsem mu posílala kolem poledne, pracuje normálne do 15:30, ale včera přijel už v 15 s kyticí, Modrým z nebe, vypadal šťastně a spokojeně a říkal, že stejně nebyl schopen myslet na práci ... takže fain
Odkud pocházíš jsem se ptala proto, že podle fotky mám pocit, že Tě odněkud znám. Možná od vidění
Tak díky za podporu a měj se zatím mooooc krásně
Kamila

hermanek
13. říj 2006

marguerite: pokud si přečteš předchozí mé příspěvky, zjistíš, že jsem na tom byla podobně. Nevím jaký jsi měla cyklus, ale to je hodně důležité. Prožila jsem taky týden plný slziček ,beznaděje, prostě nic moc. Vydrž, polehávej, odpočívej, pokud to je možné, nechej se obskakovat, čti si, prostě dělej něco co máš ráda a vydrž!!! Bude to dobrý, uvidíš. Držím pěstičky

ajina29
13. říj 2006

Ahoj holky, tak jsem dneska byla u doktora a řekl mi,že jsem v 6t6dní.Udělal mi vaginální ultrazvuk a už tam bylo vidět.Tak jsem si hned vzala fotečku. 🙂 A taky prý mu tluče srdíčko.Hurá!!!

marguerite
autor
13. říj 2006

hermanku...ja to cetla...tys mela prazdnou fazolku,ale u me je mimisek videt,mam uz i prukazku..ale prej mu netluce srdciko jeste,ale prej ma na to jeste tyden,tak uvidime a snad to bude OK...ze tluce do 7tt. A jestli tospatně počítali? to nevím, poslední PM jsem měla 1.9. - tzn. od 8.9 se počítají týdny - tak to jsem vcera měla 6tt a dneska mám 6tt + 1... no tak uvidíme..snad to vydržím..a budu doufat.držte mi palečky. Dostala jsem hormony na udržení, GESTROGEN se to jmenuje.

marguerite
autor
13. říj 2006

Jsem popleta...dostala jsem UTROGESTAN 😀 a ted jsem se rozhodla..že se nebudu stresovat..a budu si to užívat... a uvidíme toho 31.10..snad do té doby tady nenapíšu nic smutnýho...díky moc holky

andrea73
13. říj 2006

a nebo nemá kvalitní UTZ. Protože srdíčko začíná bít v 6 tt. Ale zase na druhou stranu si myslím, že kdyby bylo něco v nepořádku určitě by tě nezval až za 2 týdny. Držím palečky 😉

marguerite
autor
13. říj 2006

No to jo... to mi manžel taky říká..že by mě jinak pozvala...
Hele ale tak mě napadlo.já se zaregistrovala na www.rodina.cz - a chodí mi denně maily..a tam mi přišlo že sice jsem v 6tt, ale miminko jako takové je 4 týdny na světě..tak jsem z toho jelen jak se to počítá?

hermanek
13. říj 2006

Napsala jsem dlouhou zprávičku pro margueritu a nejde mi poslat, ach jo...

hermanek
13. říj 2006

marguerite: PM jsem měla 22.8. a jsem prý 5tt a srdíčko tlouklo až při kontrole včera ... takže si nevybereš, pokud přesně nevíš, kdy došlo k oplodnění a jak vidíš, ani doktoři to 100% nepoznají, taky jsem z těch rozporů v počtu týdnu docela rozhozená, ale to je fuk, mě dali při první kontrole nějaké dvě injekce a včera mi napsal Utrogestan prý pro jistotu, kvůli tomu hematomu, navíc mi včera vysvětlil, že hematom je poměrně častý v téhle časné době těhu, ale u mne měl za následek odlučování placenty, poctivě jsem přes víkend ležela, manža vařil, hlídal děti... a teď už podle fotečky tam hematom není, takže jsem se uklidnila a tobě doporučuji totéž a pokud jsi neměla pravidelnou mentruaci, tak je to jen a pouze tím a ničím jiným, jsem zářným příkladem.

hermanek
13. říj 2006

Sama totiž nevím, jaký cyklus vlastně mám. Používala jsem Evru náplasti, vysadila jsem ji, první cyklus jsme si dávali pozor a PM přišla o týden později, v dalším cyklu jsme si už pozor záměrně nedávali a PM nepřišla, ale kdy by přišla, pokud bych neotěhotněla PROSTĚ NEVÍM, takže i pro mého Dr.to je docela těžké, jak mi prozradil včera. Teoreticky v 5tt srdíčko nebývá vidět jak bije a já ho viděla, takže v mém případě se to rozhodne postupně podle jednotlivých prohlídek a UTZ, které mi slíbil při každé kontrole, právě kvůli upřesnění termínu porodu, podle PM by měl být 30.5., ale podle včerejšího UTZ až 12.6., protože mimi měří 1,8mm. Takže si nevybereš, musím to nechat na Dr. a na přírodě.

hermanek
13. říj 2006

aha ! dlouhá byla. Na dvakrát to už šlo, tak se drž, bude to OK

andrea73
13. říj 2006

Ahoj Kamčo, takže děti chodí do školy do NJ?
V Ostravě bych nebydlela ani náhodou, dělá mi problémy tam sjet i na nákupy. Zrovna dnes tam ale jedu na těhotenské rifle, které jsem si vyhlídla na netu. V našem okolí je to přece o něco klidnější a taky lepší vzduch. Pokud chceš, můžeš přidat i nějaký příspěvek do sekce REGIONY. Je tam NJ a okolí. A mimochodem, kolik ti je let? U mě to poznáš podle nicku, mám tam uvedený ročník.

marguerite
autor
13. říj 2006

Hermanku, tak to nechapu fakt, jestli jsi měla posl. MS 22.8 a jsi v 5tt a já měla 1.9 a jsem v 6tt..tak je to asi fakt že si to každý počítá jak chce... a dle mého u tebe to počítají až po 14 dnech..jako že týden MS, a týden asi než je ovulace...tedy asi početí..takže dle rodiny.cz - jsem ve 4 týdnu bříška-vývoje miminka...no a termín porodu mám na 8.6. No asi se fakt sekla... vím že se to počítá podle posledních MS..to jsem v 6tt a 1den, ale mimi tak dlouho není... díky ovulaci bude fakt max. 4tt. - tak uvidíme..díky za uklidnění.

protea
13. říj 2006

Ahoj holky,
s těmi počty jsem v tom měla na začátku taky zmatky.
Na gynekologii se to počítá od prvního dne poslední menstruace, nevím proč se to nepočítá až od oplodnění ale to je fuk prostě to tak je.
Doktoři to berou tak, že první den poslední ms se uvolní vajíčko a tím vlastně začíná těhu, tak asi proto se to počítá od prvního dne poslední ms.🙂

hermanek
16. říj 2006

Ahoj Andreo!
Zdravím po víkendu. Dcera do školy ještě nechodí, jsem na rodičáku a syn chodí tady do Hodslavic, škola je tady docela dobrá, teda učitelé. Vidíš, pro mne je OV hezké město, mám to tam ráda, a pořád se tam cítím víc doma, než tady, ikdyž doba, po kterou jsem tady je už taky docela dlouhá, nebo aspoň srovnatelná s OV. Možná proto, že jsem žila v okrajové části, celkem nové, se zelení a navíc řízení auta mám moc ráda, takže jsem pořád někde se synem cestovala. Ale to je už jen o vzpomínání a pořád vzdychám ... tak toho nechám. Tady máme zahrádku, pejska a navíc mám ty dvě moje dětičky, takže to není tak, že se tady nudím a vzpomínám na OV, to ne, jaro a léto, kytičky, bazén... nemůžu si stěžovat.
Jsem o 2 roky mladší než ty.

hermanek
16. říj 2006

Marguerite:
buď v klidu. Kdy jdeš na další kontrolu? Já až za měsíc, tak uvidíme, co mi řekne, jsem hodně zvědavá, protože teď mi doktor říkal, že tam bude zastupovat nějaká doktorka, protože on je někde na kongresu. Doufám, že nebude mít názor nějak hodně odlišný, abych z toho pak nebyla úplně mimo. Jó, a budou brát krev na vývojové vady, prý mají nějakou novou službu, že tohle vyšetření dělají o 2 měsíce dříve, než kdysi.
Tak držím pěsti a měj se

marguerite
autor
19. říj 2006

AHOJ HOLKY..tak jsem zase zpět a na příjmu..dneska jsme 7tt + 0 . Byla jsem ted týden v nemocnici..objevilo se silné krvácení..už jsem myslela že jsme o miminko přišli, ale byly to 2 hematomy..tak jsem jen a jen ležela...a koukala v nemocnici do stropu,dneska mě manža přivezl..hematomy jsou pryč..jsem ráda.a miminku bije srdíčko jako zvon..tak se doma dále doléčuju a polehávám..mám nemocenskou..aby to bylo na 100% pryč a nafurt..díky za podporu. ahoj

caira
19. říj 2006

marguerite: cetla jsem tady prispevky tak jsem doufala, ze tvoje miminko se preci jen bude mit dobre, jsem rada, ze mu to srdicko takhle pekne bije, davej na vas oba pozor 🙂

andrea73
19. říj 2006

Ahojky Marguerite,
říkala jsem si, že ses tak dlouho neobjevila. Taky jsem moc ráda, že miminku už bije srdíčko a taky, že jste oba v pořádku. Hlavně se hlídej a opatruj....a šetři se. 😀

marguerite
autor
20. říj 2006

Holky moc díky za přání, poctivě ležím a nechávám se manžou opatrovat..a je to prima 🙂 Snad už bude všechno OK... ve čtvrtek jdeme na velkou kontrolu. Díííky moc

lucisa
29. říj 2006

Ahoj, při prvním těhotenství jsem taky dostala Utrogestan (nemohla jsem otěhotnět a když už jsme byli objednání na IVF, tak jsem zapadla) pro jistotu. Miminko jsem udržela v pohodě, ale už ve 3. měsíci jsem měla nahoře 8 kg 😒!!!!! Ale je fakt, že jsem si to užívala.... S tím výpočtem těhotenství je to fakt divné. Já jsem měla např. u každého těhu vždy jen jeden termín (podle poslední MS), ale spousta mých kámošek a známých, které chodily k jiné dr. měly i 3 termíny a já jim záviděla, protože já to neměla 😀

andrea73
30. říj 2006

Tak já mám do tedka 2 termíny. 1 podle PM a druhý podle velikosti mimča. Tak uvidíme, který z nich si malej vybere. 😀
A shodou okolností ten první TP je přesně v den otcových narozenin a ten druhý na narozeniny synovce.

kukuluna
30. říj 2006

ahoj .. je tady někdo? já jsem se ze snažilek přemístila k těhulkám 😉 a čekámě první vyšetření - resp.ultrazvuk a taky řeším , kdy se k MUDr objednat 🙂

zdencab
30. říj 2006

ja jsem si rekla, ze pujdu 3nedele po vynechani a nakonec jsem sla uz po 14 dnech. Vubec jsem to nemohla vydrzet az mi to potvrdi 🙂Neco malo tam videt bylo, ale rekl at prijdu za dalsich 14 dni ze to bude videt vic. Pokud jsi v poradku nemusis vubec nikam pospichat. Cim tam pujdes pozdeji tim to uvidis zretelneji a udela ti to mnohem vetsi radost.

kukuluna
31. říj 2006

díky za radu 🙂 já už bych se tam nejradši viděla...ale asi máš pravdu, vydržim.. jsem navíc teprve týden po vynechání, krví to už potvrzené mam... a začalo mě pobolívat břicho jako před MS... máš s tím také zkušenosti???

zajdla
31. říj 2006

Tak nám mimčo potvrdili v 6 týdnu vnitřním ultrazvukem a krevním testem.

culiminc
3. lis 2006

Ahojte holky, je tam někdo? Potřebovala bych radu. Byla jsem dneska u doktora, protože mám 2 týdny zpoždění s menstruací a měla jsem pozitivní test, ale doktor mi řekl, že tam není ještě nic vidět a objednal mě až za měsíc. Zdá se mi to dlouho. Jsem z toho v rozpacích.

kukuluna
3. lis 2006

ahojda... já jsem po oplodnění 4.týden a na prvníkontrolu mě můj MUDr objednal až na 20.11 - takže asi tak stejný postup ☹

kukuluna
3. lis 2006

z krve mam taky pozitivní výsledky 🙂

zdencab
3. lis 2006

Culiminc, tak brzo je to videt jen vnitrim utz a ten kazdy doktor nema.Normalnim by to videl jen kdyby jsi mela hodne plny mocak a i tak tam uvidi jen flek v jinym fleku.Za ten mesic uz uvidi regulerniho prcka i pres prazdny mocak.Vydrz.Mas se na co tesit. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru