Kdy může být na ultrazvuku poznat těhotenství?

joslynka
13. říj 2012

Kolikátý den/týden?

lena27
13. říj 2012

já jsem byla asi v 5tt, ale myslím, že ještě nebylo vidět srdíčko a musela jsem jít ještě za dalších 14dní

megy
13. říj 2012

tak u mě bylo něco vidět cca 6tt a to jen náznak dutinky a za týden již velký gestační váček a žloutkový a náznak akce

saminomimino
13. říj 2012

u mně v 6tt gestační váček s náznakem žloutkového 😉

steffi77
13. říj 2012

U prvního těhu jsem byla poprvé na UTZ v 5+4tt a byl vidět gestační váček a žloutkový bez srdeční akce, za týden už i srdíčko. U druhého těhu první UTZ v 6+2tt a už bylo i srdíčko.

keirra
15. říj 2012

Ve 4tt není obvykle vidět nic, v 5tt je vidět černá tečka (gestační váček) a někdy i žloutkový, od 6tt už může být vidět srdíčko.

anulinkak
15. říj 2012

Já byla dnes jsem v 5tt a 29 jdu na kontrolu.. Doktorka říkala že už půjde i vidět srdíčko.. Doufám že bude vše v pořádku 🙂

sachmettttt
15. říj 2012

Ja mám zázračneho doktora. 😀 ..Bola som tehu v 3t ukazoval mi to digi test...a on podla ohmatania a kontroly povedal(na utz ešte nebolo nič) že si myslí že som tehu..Po asi 2 týždnoch sa to potvrdilo 🙂 ak dufaš v tehu tak ti moc držím palce 😉

helenka88
24. říj 2012

moje mimi měřilo na prvním ultrazvuku 2 mm 🙂

sarkar
24. říj 2012

taky, 6tt gestační váček s náznakem žloutkového. V 8tt bylo vidět i srdíčko, pokud si to dobře pamatuju.

smudlinka2019
24. říj 2012

tak u mě to bylo vidět asi kolem toho 5tt.Ale jak píše sachmettttt.byla jsem u doktorky hnedka pátý den po tom,co jsem na testu našla ducha.Ms měla přijít v úterý a už v neděli byl na testu dušík a ve čtvrtek jsem už mazala k doktorce.Ten den už byla druhá čárka krásně tmavá.Na utz nebylo nic vidět,ale podle prohlídky a zvětšené sliznice mi doktorka řekla,že to s velkou pravděpodobností vypadá na těhotenství.Prý sliznice nebyla jako před ms,ale jako v těhotenství.Pozvala si mě tedy na další kontrolu za týden a to už byl vidět váček 🙂 a jelikož jsem pak v 8tt začala špinit,tak jsem jela donemocnice a tam už mi pan doktor oznámil,že má kulíšek 8mm a srdíčko 🙂 tak že pokud těhotná chceš být,tak držím palce,aby jsi opravdu byla 🙂

suzanna123
9. lis 2012

6.tt Čekala jsem na UZ jak na spasení, protože 1. těhotenství bylo mimoděložní a bylo mi řečeno, že až od 6. tt tam něco uvidí. Asi to jde i dřív, ale v tom 6. týdnu už by to mělo být vidět zaručeně..

andelka
9. lis 2012

Byla jsem na utz v 5+0 a byla vidět bublinka, váček. Miminko a srdíčko až o 14dní později.

jetynka
9. lis 2012

Já byla na ultrazvuku při druhém těhu v 4+4 a byl tam váček, srdíčko později, asi nějak tak jak psala andelka, u prvního těhu to bylo 6+1 bylo už i srdíčko, to ale hodně záleží jak kvalitní ultrazvuk má doktor, protože u prvního těhu jsem byla o pár dní dříve u jiného dr. a ten na uzv neviděl nic ani změny co by těhu nasvědčovaly, tak buď blbý dr nebo nekvalitní uzv, je pravda že to bylo už před šesti a půl lety.

pincola
9. lis 2012

Tak u mne byl v 7tt teprve vidět váček a v 9tt srdíčko!

radros
9. lis 2012

ja s dvojčatky byla na 1.ultrazvuku 6-ty tyden (bez jednoho dne)... 🙂 ale tehu testy byli pozitivni uz par dni po nedostani pravidelne menstruace.... .)

romantika
9. lis 2012

poprve 4+2 gestacni vacek, ale doktorka mi rekla, ze to se nepovazuje za tehotenstvi. Obvykle az naskoci srdicko a to bylo za 14 dni - cili 6+2. Do 11tydne je nejvetsi nebezpeci potratu, pak je to uz lepsi. Podruhe jsem nemela gestacni vacek ani v 5+6 a za 4 dny tam byl i se zloutkovym-tak vidite co se muze stat za 4 dny. Takze je to velice individulani, obvykle se tak do 9teho tydne ceka na srdicko. Ono je to celkove tak zamotane, ze je lepsi v klidu neresit a pockat na prirodu a prcinka jak si to tam nastavi. Jedine je dobre k dr. dochazet aby se pripadne vyloucilo mimotehu, ktere je pro maminku nebezpecne. Proto se chodi brzo ale casto se maminka nervuje protoze na utz nemusi jit nic videt, ikdyz uz se dejou veci 🙂)))

girafka
9. lis 2012

já byla na utz v 6+2 a bylo vidět srdíčko a malej měl 7mm🙂

ivetkkkaaa
9. kvě 2016

Ahojky všem,
jsem tu nová a mám takový menší problém. Podpstoupili jsme několikrát IVF a nic. Vzdali jsme to, už to bylo hodně psychicky náročný. V roce 2014 jsem to najednou nedostala, test pozitivní, UZ potvrdil, vše bylo OK až do 11 týdne. Ve 12 týdnu zamlklý potrat. V tomto těhotenství jsem neměla ani žádné příznaky, kdyby test a UZ těhotenství nepotvrdil ani jsem nevěděla, že jsem těhotná. Takže revize a opět velké zklamání.
Mezes mám nepravidelnou někdy i cyklus 35 dní. Jak kdy. V pátek 6.5.2016 mne napsadlo si udělat těhotenský test, né ani že by mi mnzs vynechala, jak píši měla jsem to různě. Těhotenský test pozitivní, jen kontrolní čárka slabší. Jsem unavená, pořád bych spala, jsem hrozně při chuti, pobolívá podbříško, pálí mě žáha i nevolnosti jsou. V noci vstávám 2x na WC, přes den po dvou hodinách ....Poslední MNZS byla 24.3.2016. Dnes jsem volala doktorovi ráno, že mi dochází Utrogestan, tak mi řekl at se zastavím, že mi ho napíše a udělá rovnou UZ. Podle výpočtu bych měla být 6+4 , ale na ultrazvuku byla vidět jen těčka. Úplně mě vyděsil, prý asi to dopadne jako minule ☹ . Dojela jsem domu udělala si test znova a ta druhá čárka už byla stejně silná jako ta co tam je normálně. Chci se tady poradit....myslíte, že to bude zase zamlklé těhu, nebo to bude mladší tím mým nepravidelným cyklem...Nabral mi krev zítra mám volat, ale i přesto mám strach. S manželem mimčo nemáme, strašně moc chceme a už tohle vše nedávám a ještě mě doktor dobře podpoří, že to vypadá jako minule.....fakt super ☹ Poradíte nebo máte takovouhle zkušenost ? Díky moc

elvira
9. kvě 2016

ivetko - myslím, že tě doktor zbytečně plaší - píšeš, že máš nepravidelnou menstruaci, tudíž můžeš být třeba 5 + něco, což přesně odpovídá tečce... Proto je lepší chodit na ultrazvuky až tak v 8. týdnu - aby bylo jasno hned, ale chápu, že s předchozími zkušenostmi to asi nešlo...
Takže držím palce

bielanevesta
9. kvě 2016

@ivetkkkaaa hlavu hore, tehu môže byť pokojne mladšie. O nepravidelných cykloch viem svoje, takže u mňa výpočet podľa MS neprichádza v úvahu 😉

michaelka1122
2. kvě 2017

Dobrý den chci se zeptat dneska jsem byla u gynDr a dělala mi ultrazvuk a viděla tam černou tečku ale sliznice jsem neměla zvýšenou prý. Dělala.jsem.si těhotenské testy a negativní ale u mých dvou dětí taky byly negativní abych jsem těhu. Myslíte že může být malá naděje že ta tečka byla těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru