Kdy přesně začnu 5. měsíc těhu?

partyzanka91
28. pro 2013

ahojky, kdy přesně začíná 5. kalendářní měsíc těhu. Nyní jsem v 18tt (18 + 00) to je půlka 5.tého lunárního. Kalendářní 5.tý měsíc by měl být tak na začátku ne? Termín máme dle UZ 24. 5. a PM byla 24. 8. to je přesně 9 měsíců takže si začátek 5tého měsíce počítám od 24. prosince.

kamilka007
28. pro 2013

Ja mam termin podobne jako ty, PM byla 23.8. a termin mam dle UTZ 31.5. Ja zatim na presno pocitam jen tydny a mesice jenom tak baj vocko 🙂 - podle posledni menses mam 5. mesic od 23.12.

1velrybka
28. pro 2013

@partyzanka91 Taky bych to tak spočítala. Já to naposled dostala prvního července, takže to mám takové "zaokrouhlené" 🙂 Ono taky dost často nemusí souhlasit týdny těhotenství s menstruací - když se to bere podle ultrazvuku - podle toho, čemu mimčo odpovídá....Záleží, kdy byla ovulace. Já lunární měsíce už vůbec neřeším. Stačí mi týden těhotenství podle ultrazvuku a kalendářní měsíc.

chris_n
28. pro 2013

@partyzanka91 jsi 19tt kdyz jsi 18+0

chris_n
28. pro 2013

@partyzanka91 jinak teda ty tvoje údaje jsou nějaké zvlášntí, já měla PM 16.8. a mám TP 24.5. a už jsem aktuálně v pátém měsíci, ale nevím jestli jde o kalendářní či lunární 😀

partyzanka91
autor
29. pro 2013

chris_n: já měla původně TP 31. 5. ale pak na tom velkém UZ mě t o posunuli o týden napřed. (jakože je mimčo starší, takže podle tohodle výpočtu bych vlastně musela otěhotnět ještě před tou ms 😀). Ale jsou to lékaři že. Třeba se malé vyvýjí rychlejc než bv mělo. jestli ty máš PM 16. 8. tak pátý lunární je to už dávno toho je skoro konec.
Lunární měsíc má vlastně 28 dnů a těhu má těch lunárních měsíců deset. Ono to tak i vychází protože klasický měsíc má 31 dní. Takže je to 9 x 3 dny navíc a to je 27 dní takže to dává ten desátý lunární měsíc.

chris_n
29. pro 2013

@partyzanka91 jo mě to dr. nikdy dle utz neposunula... nechala to proste podle ms. Tak na to ted koukam, ja budu za chvilku v šestém lunárním 🙂

klersin
1. led 2014

Já měla poslední MS 16.10 a termín porodu mám 24.5 🙂 MS jsem měla až do 2 měsíce těhotenství. První termín porodu mi doktor vypočítal na začátek června, za další 2 týdny mi to posunul na toho 24.5, že miminko rychle roste ☹ jinak 5 měsíc počítám od 20tt těhotenství 🙂

partyzanka91
autor
2. led 2014

klersin: to už musí být 4 a půl měsíce 20 tt je půlka těhu a má trvat 9 měsíců takže bych řekla že tak 4,5 kalendářního (čili už se dávno jede pátý) a konec 5tého lunárního (těch je 10)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru