Kdy se má zaregistrovat dítě u dětské lékařky?

lakukacka
8. srp 2012

Ahoj,
chtěla jsem se zpetat, kdy se má zaragistrovat dítě u dětské lékařky?
Jsem z Prahy, rodit jsem se rozhodla v Neratovicích. Takže tam mám s registrací ještě čas. Momentálně jsem 26 + 3tt a nevím kdy registrovat dítě u doktorky.
Díky za rady

andelka
8. srp 2012

Ideální je to kolem 30tt 🙂 takže už máš načase pozjišťovat kdo má volno a kdo by ti vyhovoval. My jsme nakonec zakotvili až u čtvrté vyhlídnuté doktorky.

iluss
8. srp 2012

Já jsem si ve 3 trimestru jenom zavolala té doktorce, ke které jsme chtěli chodit, jestli bere nové pacienty a pak už jsem jí jen zavolala hned po návratu z nemocnice, aby se na malého přišla podívat.

numerenka
8. srp 2012

Souhlasím, porozhlédnout se kolem 30tt kdo má volno a domluvit se, po porodu stačí jen zavolat, aby se na mimi Dr.přišl/a podívat 🙂

tichackova
8. srp 2012

V Praze bych začala co nejdřív. Já to nechala až na poslední chvíli, obvolávat jsem začala na konci 8. měsíce a už to byl celkem problém, vzala mě až třetí doktorka a to jsem musela hooodně přemlouvat.

mvoty
8. srp 2012

Lakukačko můžeš si najít dr už teď....já jsem třeba šla a hledala jsem v okolí dr i podle referencí, ale tím, že mám už jedno starší dítko tak jsem jen zašla k jeho dr s tím, že v březnu se nám narodí mimi a že bych ráda aby ho měla v péči.....v některých částích Prahy je to ještě stále rozděleno dle spádové oblasti, proto se zajdi optat na nejbližší středisko jak to tam mají a pokud nemají spádové oblasti můžeš si vybrat dr kdekoliv.
Takže si najdeš dr se kterou se domluvíš, že by jsi chtěla k ní chodit s mimi a až se vrátíš z porodnice tak jí zavoláš, že už jste doma a buď přijde ona k vám nebo si tě pozve k sobě a mimi zaregistruje, ale musí mít už rodné číslo, ale to můžeš dodat i později, protože se ho dozvíš až z Rodného listu

ankava
8. srp 2012

je to celkem jedno kdy, důležité je, že v porodnici po tobě chtějí jméno doktorky vědět. Moje doktorka taky chtěla, aby se jí po porodu zavolalo, že je miminko na světě a den po příchodu z porodnice jsme k ní jeli na kontrolu.
Doporučuji si doktorku vybrat a zajistit do 35. týdne, abys byla v klidu, kdyby se náhodou prckovi chtělo ven trošku dřív.

palomitacheca
8. srp 2012

U prvního jsme ji zařizovali kolem 30.týdne. Zašla jsem k doktorce, která se starala i o mě, tak nás bez problémů vzala. Den po propuštění jsme se u ní stavili na kontrolu. V 10 měsících jsme se přeregistrovali k jiné doktorce z důvodu změny bydliště. Teď když čekáme druhý, tak nás tahle doktorka vezme automaticky 🙂

zdenka561983
8. srp 2012

Já jsem hned ten den co jsme odcházela z porodnice jsem volala dr doktorce a druhý den jsem se synem šla na kontrolu a už byl registrovanej u ní....

camelinka
8. srp 2012

Já jí volala při odchodu z porodky a ten den k nám přijela na kontrolu

kikimaruska
8. srp 2012

U dr.jsem se optala zběžně asi ve 25 tt, ten řekl, že malého vezme. Narodil se dříve a pak v den odchodu z nemocnice jsme šli rovnou k němu. U nás tedy dr.do domácnosti k novorozencům nechodil. Nyní jsme přestěhovaní, máme novou dr.a ta druhé mimi vezme automaticky...

horakovatereza
8. srp 2012

Doktorku jsme si nechali tu, pod kterou spadáme na sídlišti. Volala jsem předem, jestli přijímá s tím že ano a že stačí zavolat až se vrátíme z porodnice. Propouštěli nás v sobotu, v po jsem volala, v úterý jsme tam šli - nechodí domů. Rodné číslo jsme ještě neměli, ale nevadilo, resp.jí to bylo jasné, dopsala si ho při další návštěvě.

veri25
8. srp 2012

já jsem se ptala u doktora, ke kterému chodí moje sestra, jestli přijmá a on že ano a že si máme zavolat až se vrátíme z porodnice, když sme přijeli z porodnice, tak sem hned druhý den s malým šla na kontrolu....já bych se poptala klidně už ted jestli nabírá doktorka a ona ti sama řekne co a jak..doktoři domů nechodí...

olasek
8. srp 2012

Mě to připomínal gynekolog už v 25.tt a tak jsem dle webu Známý lékař našla pediatričku ( pak jsem potkala i kamarádku, která k ní chodí s malým a ta mi potvrdila, že jsem vybrala dobře ) . U nás v porodnici chtějí, aby těhule měly razítko o registraci v těhu průkazce takže jsem tam musela osobně. Zapsala si mě do sešitu a řekla, že v den propuštění z porodnice mám brnknout, že se přijede další den na miminko podívat k nám domů.

misuldd
19. srp 2012

pani doktorku jsem měla vyhlídnutou ještě před těhotenstvím , takže když jsem otěhotněla , tak jsem jí hned dala vědět

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru