Kdy se mohou děti ještě přetočit? Jsem ve 29+2 tt

hondashi
10. črc 2012

Ahoj holky. Dnes jsem byla u doktora 29 + 2tt a malá je otočená zadkem dolu. Nevíte kdy se tak děti mohou ještě přetočit. Doktor mě straší, že už moc času nezbývá.

eficenka
10. črc 2012

no hodně dětí se přetočí třeba ve 32 nebo 34tt 🙂

mmaky
10. črc 2012

já myslím dle mé zkušenosti že má ještě čas, já jsem teď 38tt a čeká se jestli se mimčo přetočí hlavičkou dolů. Do 34 bylo pořád hlavičkou nahoru, v 35tt bylo už najednou hlavičkou otočené dolů a od 36tt je opět hlavičkou nahoru, takže malý cestovatel, ale jsem příklad toho že je ještě možné aby se přetočilo i pozděj. V prvním těhotenství se malá přetočila kolem 33 hlavičkou dolů a už tak zůstala až do konce.

veruska007
10. črc 2012

V prvním těhotenství se malý přetočil až okolo 34.tt. A asi dobře věděl, proč tak pozdě - co se otočil, měla jsem velké zdravotní problémy, dle dr. mi zřejmě nějak tlačil na dolní dutou žílu. Měla jsem extrémně nízký tlak, brutální otoky, malý přestal přibírat.

kathyna
10. črc 2012

do toho 34tt, pak už to má hodně stížené, jak je veliké a má málo prostoru, ale i po tom 34tt se některé děti přetočí. Existují nějaké cviky, aby se dítě přetočilo...ukazovala nám to porodní asistentka na cvičení pro těhotné, ale tím že se mě to netýkalo, tak si to nepamatuju. Ale určitě něco najdeš na netu🙂

mmaky
10. črc 2012

a tady je víc maminek se zkušeností že se jim miminko otočilo pozděj 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kdy-nejp...

hondashi
autor
10. črc 2012

Děkuji všem za pomoc. 🙂

eloana
10. črc 2012

@hondashi to je jeste casu🙂 syn se pretocil 35tt

majatob
11. črc 2012

@hondashi casu dost, neboj 🙂 me se prvni otocil ve 38tt, druha ve 40tt (prijela jsem do porodnice byla zadeckem, nez jsem presla na utz tak se otocila a za par hodin byla venku..takze opravdu na "posledni chvili"), treti uz ve 32tt 🙂

ivule13
20. črc 2012

@hondashi v předporodním kurzu nám říkali, že do 36tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru