Kdy se nejdříve pozná pohlaví?

myisiska1
3. srp 2010

Ahojky maminy, zajímalo by mě, kdy jste se dozvěděli, co nosíte pod srdíčkem. Vím, že je to kolem 20tt, ale jsem tak nějak nedočkavá a chtěla bych to vědět už dřív.

ja.na81
3. srp 2010

Asi podle toho, jak se miminku chce se ukazat 😀 Nasemu se chtelo az ve 25. tydnu 🙂

aguaverde
3. srp 2010

přítel věděl už od 8tt jelikož mu to prý dcera řekla ( 😀 😝 ) komunikovali spolu přes pupík 😅 😵 😕 a v 13tt nám dr pohlaví potvrdil 😅 😵

vendulka
3. srp 2010

no pry se to da uz zjistit v tom 12tt na tom NT sceeningu,ale u nas sme se to dozvedeli az ve 21tt na tom velkem UTZ

madelen
3. srp 2010

Já se to v obou případech dozvěděla mezi 12-13tt na NT screeningu.

moudivlacek
3. srp 2010

nam rekli take az na velkem UTZ kolem toho 20tydne 🙂

ratatooy
3. srp 2010

Nám to řekli také na velkém utz ale někdo to ví už klidně i v 15tt.podle toho jak se mimi ukáže ale stejně si myslím že to není tak brzo přesné.

tulanek
3. srp 2010

Ahoj,nam rekli v 12tt na NT screeningu,ze budeme mit dve holcicky a pan doktor byl moc sikovnej,o holcickach uz neni pochyb,ale opravdu zalezi i na poloze miminka,hodne stesti vam preju 🙂

weri
3. srp 2010

V 16 tt mi moje Dr. řekla, že to vypadá spíše na holčičku a ve 20 tt na velkém UTZ mi holčičku jiný Dr. potvrdil slovy: "No prostě jí tam má no..." 😀.

bufina
3. srp 2010

Mně potvrdili u malýho pohlaví taky 16tt. Jak sem jindy nevěděla co je na tom ultrazvuku co, tak pindík byl jednoznačnej 😀

kackark
3. srp 2010

Ve 12tt na NT screeningu si byl dr. jistý, že je to chlapeček. A měl pravdu 😅

skajana
3. srp 2010

no pokud jsi tak nedočkavá, existuje už test, který ti to na cca 90% zjistí od 10. týdne - jmenuje se to intelligender a stojí kolem tisícovky 🙂 a navíc když ti nevyjde správně, tak výrobce slibuje vrátit peníze 😎

marhulinka
3. srp 2010

@myisiska1 my se dozvěděli,že nosím pod srdíčkem klučinu ve 13tt na screeningu 😉 Jinak já jsem to tak nějak cítila od začátku,že to bude kluk 😵

elvira
3. srp 2010

Nejdříve - jak píšou holky - kolem toho 12. týdne.
Mě ve dvacátém týdnu doktor poslal na lepší ultrazvuk pro horší vidění - ve Zlíně mi doktor řekl, že je to s největší pravděpodobností kluk, ve 30. týdnu se nechtěl ukázat a týden před porodem se mě gynekolog ptal, jestli víme,co čekáme, zatímco mi jezdil ultrazvukem po břiše. Řekla jsem, že to vypadá spíš na kluka a on mi říkal:" vidíte, a já bych snad spíše řekl holčičku".... čímž mi nasadil brouka do hlavy - přecejenom jsem ke konci těhu kupovala spíše klučičí oblečky. 😀

el267
4. srp 2010

Tak já se to u malé dozvěděla až v 16tt. Teď jsem byla na NT scrreningu v 13+3. Chtěla jsem to vědět a doktor mi řekl, že orgány se ještě tvoří. A co se týká mého miminka, že mi to neřekne, dokonce zajel mezi nožičky a ukázal mi, že to ještě není poznat. Taky jsem nic nepoznala.Jedině, že by to byl kluk a byl mimořádně vyvinutej. Bylo mi pak docela trapně, podal mi to docela nepříjemně 😒

irenamich
8. srp 2010

Nám doktor řekl v 21.týdnu, že to vypadá na holčičku. Ale dodal: "Vůbec se na to nefixujte".... Takže nevím ani v 26.týdnu nic... 😠 ...

bsik
10. srp 2010

Nám to taky řekli už ve 12.tt na screeningu a i když jsem jim moc nevěřila,tak měli pravdu. 🙂

werronik
24. srp 2010

My někdy kolem 25. týdnu. Dcerka byla špatně natočená.

crca
24. srp 2010

O plodu B-neboli o Matýskovi,jsme věděli na 100%od cca 16tt,o plodu A-neboli Michalce jsme to nevěděli,dokud jsem neporodila 😀 prostě se nikdy neukázala tak aby mě to řekli na 100%,ale tipovali všichni dr.co mě dělali utzky,že to vypadá taky na kluka a jeden to odhadoval tak na 90% což mě přišlo vysoké číslo,ale pak jsem ležela měsíc před pododem v nemocnici a tam mě dr.udělala utz a jediná mě řekla že to vypadá na 70% na holčičku,ale jelikož převažovalo to mužské tipování s vyšším %,tak jsem si říkala no a hlavně ať jsou zdraví 😅 a ejhle,ona fakt holčička 😅

pattie
25. srp 2010

Ve 14 tt na UTZ, ale ještě nevím, jestli se Dr. trefila, ale tvářila se dost jistě 😉

janca.k
25. srp 2010

Tak nám doktorka ve 13tt na NT screeningu řekla, že to vypadá na chlapečka a vzápětí dodala, že by to mohla být i holčička 😀 tak si vyberte 😀 😀
ale ve 20tt už nám řekli, že je to kluk a ve 31tt taky, no ale stopro to budeme vědět až po porodu.
Ale znám hodně holek, kterým na NT v tom 12-13tt řekli pohlaví a bylo to opravdu tak 🙂

samik2008
25. srp 2010

V 16tt

raduzka25
25. srp 2010

ve 12.tt to může doktor jen odhadnout,pohlavní orgány se teprve vyvíjí,takže i chlapeček může vypadat jako holčička a naopak 😉 ..přesnější je UZ v II.trimestru,tedy ve 20 tt, pokud se mimčo správně natočí 🙂

eloana
25. srp 2010

me to rekli uz ve 12 tt. doktorka si byla hodne jista -v dalsich tydnech uz to jen potvrdili

sarkaa
25. srp 2010

Nám to řekl mudr. toto pondělí a jsme 13+6 . Na 99 % chlapeček - nešlo to přehlédnout 😀

martaska78
25. srp 2010

Ahojky, nám řekli, že to bude holčička na prvotrimestrálním screeningu ve 13 tt. Prý podle pohlavního hrbolku 😀 . A je to tak máme Mišinku 😅

bejatka333
27. srp 2010

Ähoj, hodně záleží od kvality ultrazvuku, konstituci ženy a polohy plodu (jestli chce mimčo ukázat, co má mezi ožičkama 😉 MuDr. si byl jistá až od 20 tt.

alobelia
27. říj 2014

Ahoj, je tu nějaká nastávající maminka, která ještě ve 27.týdnu nezná pohlaví miminka? Bohužel ve 20.tt na velkém utz to nebylo vidět a další utz mám až ve 30.tt (20.11). Moc bych si to přála to vědět, ptž kupuji pořád jen neutrální oblečky...Je tu některá mamča, které to také řekli až v tom 30.tt? Díky 🙂

denca1988
27. říj 2014

Nám v 20tt na genetike srdiečka povedal pán doktor,že čakáme dievčatko,moja pani doktorka ale doteraz stále opakuje:Mala by to byť holka, kulky nevidím 🙂..tak dúfame....máme všetko ružové 😀

maminka92
28. říj 2014

U nás to zjistila dr. v 19tt 🙂

welunka
14. kvě 2015

Me je ulne jedno jestli budeme mít holčičku nebo chlapecka - hlavně at je Mimi v pořádku! Sama to nijek necitim a rozhodli jsme se s partnerem, ze se necháme překvapit - takže od další kontroly (v 16tt) budu uz mezi dveřmi raději říkat, ze to vedet nechci aby mi to nikdo neřekl 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru