Kdy se nejdříve pozná pohlaví?

myisiska1
3. srp 2010

Ahojky maminy, zajímalo by mě, kdy jste se dozvěděli, co nosíte pod srdíčkem. Vím, že je to kolem 20tt, ale jsem tak nějak nedočkavá a chtěla bych to vědět už dřív.

jana_ul
14. kvě 2015

Mně to řekla doktorka okolo 15. týdne, a velký UZ to potvrdil. Záleží také na miminku, aby bylo správně otočené. Mě poslal doktor proběhnout, aby se mimi otočilo, a povedlo se, dozvěděli jsme se, že je to holčička 🙂

anna12345
3. únor 2016

Maminky můžete prosím porovnat chutě a potíže při těhotenství s opačným pohlavím... Mám jen kluky a myslím si, že čekáme holčičku... Děkuju...

marketaaaaa
2. zář 2016

Já jsem byla dnes na UZ a paní doktorka říkala, že asi holčička a to jsme v 15+4 tt☺ ale jdeme ve 20 tt na 3D a 4D ☺ ať si to jen potvrdíme ☺

mariesa
24. dub 2017

@madelen .mě řekli,že to podle screeningu u nas zjistit pry nejde. Taky jsem nedočkava. Měla jste štěstí. 🙂

valmaxa
26. kvě 2017

mě to doktor řekl v 11tt (přesně 10+5!!!) s přesností na 95 % . Ovšem měl špičkové vybavení a musím říct že i já jsem tam ten pohlavní hrbolek viděla naprosto krásně i u takovýho prcka 🙂

hofi36
24. črc 2017

U prvního dítka mi Dr. ve 20t řekl, že to vypadá na holčičku. Já si pěkně začala nakupovat v růžovém a ve 31t na 3D UZ se ukázalo, že je to kluk. U druhého na UZ ve 20t jsem to poznala sama. Ležel z profilu. Nyní čekám třetí a moc bychom si přáli holčičku, tak uvidíme!

junkka
24. črc 2017

U prvniho jsem to vedela v 16 tt, doktorka ukazala krásné kavove zrno, byla si celkem jistá. No a ted u druheho na NT screeningu ve 13 tt, doktor mel spickovej pristroj, malej dobře natocenej a tak jsme videli predpisovy pohlavní hrbolek smerujici kolmo vzhuru. Takze doktor rekl, ze na 95 % kluk, ze z toho holka nebude. No a zatim na kazdem utz (co 3 tydny v poradne) nam to bylo potvrzeno🙂

gabuscha
23. říj 2017

Nám ve 13tt řekli kluka a ve 20tt se z kluka vyklubala Adrianka a té je teď 13 měsíců 😀

nikoulinka
23. říj 2017

Me u obou rekli ve 12tt. Chlapecek. A opravdu. Mame doma.kluka jako buka a na druheho cekame ☺

mamitom
23. říj 2017

@anna12345 ahoj nebude to z mého těhu a asi nepotěším... Když jsem se na to ptala své mamky (jsme dvě ségry) jaké měla v obou těhotenství chutě, tak mi řekla, že u každého jiné. U jednoho vyloženě na sladké (já) a u druhého kyselé a maso (ségra). Ségra sice vydala za dva kluky, ale je to prostě ženská 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru