Kdy se otočí miminko hlavičkou dolů?

andulka86
25. bře 2013

Dobrý den. Zajímalo by mě jestli netušíte, do kdy se mimi může ještě otočit hlavou dolů. Minulé úterý jsem byla u své Mudr. a říkala, že má ještě stále hlavu nahoře, ale že se snad ještě otočí, to jsem končila 25 tt. Doufám, že to tak opravdu bude a mimi se umoudří a nasměruje se správným směrem. Děkuju

majatob
25. bře 2013

co jsem tak vypozorovala, většina dětí se otáčí kolem 32.tt, ale klidně i pozděj, není to nic neobvyklého 🙂 ve 25.tt je opravdu brzo dělat si z toho hlavu, těš se z těhotenství a toto zatím neřeš 🙂 mě se děti otočily ve 38.tt, ve 40.tt během porodu a ve 32.tt 🙂

andulka86
autor
25. bře 2013

@majatob moc děkuju

ratatooy
25. bře 2013

ještě má čas a nekomu se stoči i na posledni chvíly nam se teda neotočil pekne si sedel hold chlapi kam by se cpal si pěkně počkal až ho vyndají 😀

janicka85
25. bře 2013

andulka86 ahoj, v 25 tt je to ještě opravdu brzy, ale prý pokud se mimčo neotočí ani později, je dobré mu svítit baterkou pod peřinou, aby se otočilo, ale to až opravdu později, teď je se ještě může otočit samo

ivca_doubek
25. bře 2013

Mě se Matýsek otočil až v 38tt, večer před poslední kontrolou a objednáním na císaře. Takže i tak pozdě to ještě jde, ale koukali na mě všichni jak kdybych spadla z višně, když jsem jim povídala, že se večer otočil (to fakt nešlo přehlídnout, měla jsem pocit že se hodlá narodit mým bokem... 🙂 ). Ale dle UTZ byl fakt otočený - tři dny předtím u mé dr ještě ne. Takže se narodil klasicky, ale měl to o fous 🙂

dezyre
25. bře 2013

@andulka86 ve 25tt je opravdu ještě tááák brzy .. Jelikož už mám možnost srovnání, tak první syn byl hlavičkou dolů od začátku - resp. od doby, kdy to dr. začal zaznamenávat a teď druhý? To je éro, ten se točí od začátku - jendou tak, podruhé tak, jedna poradna hlava dolů, druhá poradna hlava nahoru a bohužel se teď už 14 dnů drží hlavičkou nahoru. Už mě začíná cvakat u zadku, že se snad nepřetočí ☹

zamilovanadonej
25. bře 2013

@andulka86 Minule jsem se ptala na gyndě, jestli už je mimi hlavičkou dolů, a prý dle nových poznatků se může točit až do samotného porodu....

dezyre
25. bře 2013

@zamilovanadonej já jsem se např. až teď dozvěděla od doktora, že se může točit dokud není zafixované. Jakmile už sjede níž, tak se prý už neotočí. Což je u každýho samozřejmě individuální. Někdo může mít miminko zafixované dole už ve 30tt a někdo nemá miminko dole ani těsně před porodem.

jasekd
25. bře 2013

U me prvni dite v cca 33. nebo 34.tt, druhe podobne jako u @ivca_doubek uz jsem byla obj. na cisare, holka se otocila asi v 37. nebo 38.tt. Jeste mas dost casu.

adeden
25. bře 2013

Adélka se narodila KP . U Adámka to bylo celé těhu snad jediné, co mi vrtalo hlavou - aby tomu nebylo tak i podruhé .
Už byl naplánový císař, protože byl ještě v 38+0 hlavičkou nahoru .. Otočil se v 38+6 - to už tomu nikdo nevěřil .. Ale opravdu až takhle pozdě - a to měl při porodu 4,25 kg ...

veruska007
26. bře 2013

@andulka86 Jejda, takhle brzo to vubec neres. Mne se starsi otocil az nekdy po 36.tt (narodil se o dva tydny pozdeji), mladsi byl sice hlavou dolu ve 32.tt, ale pak se nejste nekolikrat otocil sem tam, naposledy vecer pred porodem 😉. A to uz byl hodne dole, byla jsem otevrena na dva prsty a hlavickou nalehal na branku.

misakiki
26. bře 2013

@andulka86 Dcera se otočila během 33 týdne,syn až týden před termínem a teď ve třetím těhu se nám prcek ukázal hlavičkou dolů až minulý týden v poradně,prý už by se na 99% otočit zpátky neměl protože je hlavička moc dole,naléhá na porodní cesty 🙂 Ale sestra měla syna otočeného hlavou dolů od 32.týdne, a až při porodu se jí otočil do příčné polohy a to měl po narození 4,14 kg...musela na akutní sekci 😒 fakt je to moc individuální 🙂

svatule
26. bře 2013

@andulka86 dcera zůstala KP, polohu nezměnila od 32tt, syn zase byl hlavičkou dolů od 28tt a taky už polohu nezměnil, moje dr bere jako hranici ten 32tt, pak je prý možnost otočení minimální(ale je). Oba jsou narození císařem, Eli asi neměla místo, protože se o otočení ani nesnažila 🙂

betysek
26. bře 2013

@andulka86 To má mimčo ješte moře času. Julča byla ještě v 33 tt v příčné poloze...V 36tt hlavičkou dolů...V 39 tt byla otočená koncem pánevním...A týden před porodem se otočila zase hlavičkou...Sice asi takových případů moc není, ale všechno je možné...Tak že z jakékoliv polohy mimča v 25tt bych si určitě nic nedělala 😉 Měla jsem ohromné břicho a Julča měla jen 3,5 kg, ale tam velké množství plodové vody. Její akrobatické kousky jsem ani nezaznamenala...

monanika
28. dub 2016

mam kamaradku a te se jeste v 38tt toci mimi 2x tydne- jednou hlava dolu,jednou nahoru...chudak porad nevi jsk bude rodit☹

madinkas
6. kvě 2016

Chtěla bych se zaptat, pokud dítě není do porodu otočené hlavičkou dolů a do porodu se neotočí, tak se to řeší jenom císařem? Četla jsem, že některé rodily normálně koncem pánevním. Díky za odpověď. 🙂

monanika
6. kvě 2016

@madinkas třeba u nas v Mostě jedna zasloužilá doktorka umí chvat a pokud maminka chce, tak při utz miminko i otáčí.

monanika
6. kvě 2016

@madinkas jinak má kamarádka už je 40tt a mimco se jí otáčí 2x za týden...ted jen naštěstí zas hlavou dolu

kamilka90
3. kvě 2017

Zdravím holky, dnes jsem byla na kontrole a když mě Dr. kontroloval čípek dolním UZ, tak už viděl, že se mimi otočilo a má hlavičku přímo na močáku...jsem 26tt. Myslíte, že takhle mimi zůstane nebo se ještě může přetáčet? 🙂 Nějak jsem si to neuvědomila a nezeptala se ho :D díky

astyna
3. kvě 2017

Mimčo v tomto období neustále rotuje - má tam dost místa. Já to dobře poznám podle škytání - občas mi škytá v podbřišku, občas na straně, syn se přetočil až kolem 33. týdne a už tak vydržel až do porodu.

astyna
3. kvě 2017

@madinkas

porod koncem pánevním už není problém, ale jsou tam jisté podmínky, které se musí dodržet. Např. váha dítěte, x porodů předem apod. Pak se to dá 🙂

chimneysweeper1
3. kvě 2017

Náš syn se neotočil a musela jsem na císaře. Doufali jsme v otočení do 36tt, ale ani v 38tt se neotočil, poté už mají málo místa a neotočí se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru