Kdy se vám začly nalévat prsa?

koira
4. lis 2010

Ahojte všechny nastávající maminky, jsem v 31 tt a zatím nepozoruju vůbec žádnou změnu co se týče velikosti prs, žádné nalévání, jen citlivější bradavky.Bojím se, že nebudu mít žádné mlíčko pro svou princeznu.Nejste na tom někdo podobně?Díky za reakce

editah222
4. lis 2010

@koira to přijde až po porodu, aspon já to tak měla 🙂

koira
autor
4. lis 2010

@editah222 ..dekuji za odpoved, a jakou sis kupovala kojici podprsenku?ja mam prsa celkem maly..asi by mi ted vsechno bylo velke.. ☹

zuzik28
5. lis 2010

@koira Já jsem na tom jako ty...myslím týdny těhu. U prvního jsem neměla vůbec nic, prsa se nezvětšila, prostě nic 🙂 Opravdu to přišlo až v porodnici a pak jsem kojila krásně bez problémů až do té doby než jsem otěhotněla (asi 10 měsíců) a kojila bych dál, kdyby to mladý pán chtěl, ale jaksi mu mlíčko přestalo tím těhu chutnat. Takže na kojení podle mě vůbec nemá vliv jestli se ti prsa nalévají už předem nebo nee.
Teď u holčičky se mi zdá, že se mi kapánek zvětšují, ale ani to nestojí za řeč... Takže buď v pohodě, na kojení to vliv mít určitě nebude.
Jo a kojo podprdu jsem vůbec neměla...jak říkám, prsa mám malý, takže jsem krásně vystačila s takovýma těma sportovníma bodýčkama (bolerkama), nevím přesně jak se tomu říká.

koira
autor
5. lis 2010

@zuzik28 dekuji moc, ted jsem o mnoho klidnejsi.... 😉

katka_21
5. lis 2010

@koira Mně se nalily prsa také až po porodu a myslím že takhle to má většina maminek (jen jsem je možná měla během těhu citlivější). Pořádně jsem se rozkojila až nás pustili z porodnice domů. Myslím, že určitě budeš kojit bez problémů. Hlavní je to ze začátku nevzdávat a být trpělivá...

micinka22
5. lis 2010

@koira určitě se pořádně nalijí až po porodu 🙂 mě teklo mlezivo asi od 25tt po kapkách ,ale prsa se nalily 3 den po porodu...to poznáš 😀DD celkem to bolí :// ale to jen chvilku pak se to srovná .-)

editah222
5. lis 2010

@koira já mám prsa velká tak jsem kojo podprsenku potřebovala 🙂 Jednu jsem koupila před porodem, tak aby mi seděla s tím, že kdyžtak pošlu manžela koupit větší, ale nebylo potřeba. Velikost prsou zůstala stejná. V dnešní době koupíš dobrou podprsenku skoro kdekoliv a kdykoliv, takže bych to nehrotila a koupila ji až po porodu, pokud ji chceš. Já vystačila, i přes velká prsa, s normální podprsenkou.

boruuvka
5. lis 2010

Ahoj, já mám taky malá prsa a nalila se mi 2 den po porodu. Bohužel už nekojím, takže se vrátila do původní velikosti. Co já bych dala za to, kdyby zůstaly jako v porodnici 🙂 Jo a v porodnici podprdu vůbec nepotřebuješ, takže si jí můžeš koupit až po porodu.

liafletcher
5. lis 2010

Ahojky,me se zacaly nalevat uz ve 24 tt nwm jak je to mozny,ale prej to nema vliv na kojeni,jinac co se tyce malich prsou tak me teta rikala,ze to neni vubec problem ba naopak 🙂

kasa
5. lis 2010

@liafletcher ahojki mi se začli nalívat prsa 14 dnu po porodu.

kasa
5. lis 2010

@koira mě se v těhu nenalívali vůbec až 14dnu po porodu a ted se mi nalívají taky málo,ale zatím kojíme v kombinaci s nutrilonem,aby jsme stačili s mlíčkem.

liafletcher
5. lis 2010

@kasa mno ja si myslim ze je lepsi trochu nez nic jinac koukam ze to kombinujes kojis bo odstrikavas?

kasa
5. lis 2010

@liafletcher v noci dávám nutrilon a to co v noci odstřikám tak přidám během dne příkrmem,jinak by jsme už s mlíčkem nestačili,takhle to ještě jde.A jsem za to ráda,chtěla bych vydržet aspon do půl roku,

hehena
6. lis 2010

@koira i mě se malilinko nalily až po porodu, ale opravdu nepatrně. nějak mě ani nenapadlo, že by to mohlo mít souvislost. jinak mám velikost C a kojo podprdu jsem nepotřebovala, neb nosím sportovní podprsenky, bez kostic (bellinda - dají se koupit v DM)... ty mi fakt vyhovovaly - jsou pevný a přitom elastický, takže jsem jen shrnula a mohla jsem kojit 🙂 myslím, že si podprsenku můžeš opravdu v klidu koupit až po porodu jestli máš doma alespoň jednu sportovní... až dle stavu a taky toho, co ti bude vyhovovat... třeba zjistíš, že ti taky více vyhovuje jen shrnout než rozepínat kojící...

liafletcher
6. lis 2010

@kasa mno jaky byl porod? 🙂

kasa
6. lis 2010

@liafletcher no raději bych nepopisovala jeho průběh at tě nevystraším,rodila jsem 54hod a nakonec se Vojtíšek narodil císařem,protože už déle nemohli čekat,byl celou dobu bez plodovky.ta mi odtekla ještě doma.

dlabinecka
6. lis 2010

@koira Já bych to opravdu neřešila, protože každá mami to má nějak jinak. mě se prsa nalily asi v 5tém týdnů těhu, ale šíleně, kůži jsem měla rozpraskanou do krve, a to mám prsa velká. Mlezivo jsem měla asi od 35tt a jen tak drobek a kojila jsem uplně v pohodičce. A kojo podprdu bych taky ted moc neřešila, protože po porodu chvilku trvá, než se ta velikost ustálí 😉

liafletcher
6. lis 2010

@kasa 54 hodin?mno a to se narodil v terminu?

kasa
6. lis 2010

@liafletcher ne o 14 dnu dříve mi praskla voda,a tak mi vyvolávali porod ,ale neotvírala jsem se ,ale kontrakce byli čím dál větší,a větší,navíc se horšili ozvy,tak nakonec museli po 54 hod udělat císaře a už museli malého rozdýchávat.Naštěstí je v pořádku.tuk,tuk

smoulinka31
30. čer 2013

Dobry den chtela sem se zeptat jak poznam ze se mi nalevaji prsa.Dekuju za odpoved 🙂

smoulinka31
30. čer 2013

@kasa Dobry den chtela sem se zeptat jak poznam ze se mi nalevaji prsa.Dekuju za odpoved

tendrezka
30. čer 2013

@smoulinka31 to poznas jak Ti zacnou bolet,me narostli o dve cisla a to jsem mela 4....🙂zacli hned az do 3 mesice...

kasa
30. čer 2013

@smoulinka31 no to opravdu poznáš,nebo se taky nezačnou nalívat,a mlíčko se nebude chtít tvořit,ale i tak to nevzdávat,a zkoušet odstřikávat byt na prázdno,mě se začalo tvořit mlíko až po 3 týdnech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru