Kdy shánět pediatra?

hasalice
2. dub 2012

Ahoj maminky 🙂 jsem poprvé těhu a nyní už mám 31.tt.
Zvažuji, jestli je už čas shánět doktora pro malého nebo je ještě brzo?? Kdy jste si doktora domlouvaly vy? Co radíte, volat už třeba ted nebo ještě počkat? Díky moc.

crca
2. dub 2012

@hasalice pokud máš vybraného,nebo vytipovaného,určitě si tam zavolej jestli tě přijme,já jsem to udělala taky kolem 30tt,jen abych měla jistotu,nemluvě o tom,že u nás chtěli jméno pediatra už v porodnici 😉

hasalice
autor
2. dub 2012

@crca asi jsou na to i zvyklí, že už jim voláš takhle předčasně že?

maruja
2. dub 2012

@hasalice máš nejvyšší čas, je důležitý ho mít než půjdeš do porodky a někdy to trvá než najdeš 😉

hasalice
autor
2. dub 2012

@maruja koukám, že máš stejný termín - takže doktora už máš? 🙂

crca
2. dub 2012

@hasalice 😉 neboj se,za zeptání nic nedáš a aspoň budeš mít čas na další hledání 😉

ined77
2. dub 2012

@hasalice ...ahoj 🙂 .já myslím, že je čas tak akorát 😉 .
já se pozeptala po kamarádkách s kým jsou spokojené a podle toho si vybrala. šla jsem tam osobně, zeptala se zda nás přijmou, nahlásila TP, sestřička si to zapsala do kalendáře a bylo hotovo 😉 .

hnedoocka23
2. dub 2012

já si vybrala asi 2 měsíce před termínem...nahlásila jsem termíny porodu a pak týden od porodu jsem přišla na poradnu 😉

hasalice
autor
2. dub 2012

Takže jak tak koukám, je čas 🙂 zítra volám. 😎

crca
2. dub 2012

@hnedoocka23 já jsem jí zavolala pak když jsme přijeli z porodky a druhý den přijela dr.ke mě domů 😉

hasalice
autor
2. dub 2012

Holky to byla rychlost 🙂 už mám vyřešeno, domluveno. Pediatr domluvený - ani jsem netušila, že to bude tak rychlé. Moc díky za to, že jste napsaly - donutilo mě to zavolat hned. Já mám radost 🙂)

pavcza
2. dub 2012

Jinak, já měla termín v únoru a někdy koncem listopadu jsem volala k té pediatričce, ke které jsem chtěla jít a sestřička mi řekla, že maj plno a neberou, ani mi nenapadlo říct, že termín mám až v únoru, jestli i v té době ne, tak jsem byla smutná, protože k té druhé co tu je, jsem nechtěla, tak jsem to nechala být a přemýšlela, jestli jezdit jinam nebo ne a pak v lednu tam zašla osobně a řekli mi, že od února už zase berou 🙂

hasalice
autor
2. dub 2012

@pavcza jsi dobrá, že jsi počkala 🙂 Když jsem se jí ptala, zda berou nové pacienty, tak mi řekla, že neeee, že jen novorozence. Takže prvotní achjo ☹ vystřídalo - VŽDYT TAM MY PATŘÍME 🙂)

pavcza
2. dub 2012

@hasalice no já říkala rovnou, že se mi narodí miminko. No počkala, spíš jsem věděla, že k té druhé nechci a nějak jsem furt přemýšlela jak jinak to vyřešit, protože zase jezdi do vzdálenějších měst, když sama neřídím by v případě nemoce bylo naprd. Takže jsem pak měla velkou radost, možná, kdybych rovnou řekla, že mimi se narodí až v únoru, tak by řekla sestra, že do té doby třeba už brát budou.

ostrava8
4. dub 2012

ahoj holky 🙂 zrovinka včera jsem řešila tuto situaci, volala jsem asi pěti lékařkám (ty, na kt. jsem měla doporučení) a bohužel všechny měly plno, nakonec jsem našla jednu kousek od našeho domu, ale na rezencích nejsou na ní moc dobré ohlasy, čekáme dvojčátka tak je pro mě důležité to mít po ruce a uvidíme jak si s paní lékařkou sedneme. Jinak mi říkali ,že jsme měli volat tak listopad - prosinec, což se mi zdá velice brzy, protože člověk nemá za sebou ani první tři měsíce ... Asi záleží na daném kraji a lokalitě .) Jinak prý květnových a červnových miminek bude hafo 🙂 Hurá nevymřeme 🙂

miskadis
4. dub 2012

Já jsem byla domluvit pediatričku asi 2 měsíce před porodem. Byla jsem se tam zeptat, jestli malou vezmou, nahlásila jim TP a MuDr.řekla, že se mám ozvat, až se malá narodí. A druhej den po propuštění z porodnice jsme šly s malou k doktorce na registraci a kontrolu.

pepibubu
4. dub 2012

Já to obcházela v červenci, když jsem rodila koncem srpna. Šla jsem na polikliniku, kterou mám mhd 30 min busem, a jedna doktorka měla inzerát i u nás na sídlišti. Naklusala jsem tam s osmiměsíčním bříškem, dala mi na sebe telefon, ordinační dobu, a až se miminko narodí, tak jí mám z porodnice zavolat, abychom se domluvily. Tak jsem to tak udělala, dva dny po propuštění z porodnice jsme tam jeli na kontrolu a bylo. A jsme u ní pořád, už i s druhým synkem, a jestli jednou bude třetí, tak jedině u ní. Je to mladá ženská, když jsme k ní šli, byla čerstvě po druhý mateřský, tehdy měla děti ve věku 4 a 9 let.

werunqa
4. dub 2012

Ahoj, ja si byla pediatra domluvit minuly tyden-zasla jsem si tam osobne.Dali mi razitko do tehu prukazky a vizitku, ze mam zavolat az porodim.Oni k nam prijedou na prohlidku a zaregistruji malou.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru