Kdy si začít píchat injekce na ředění krve?

silvik77
26. srp 2014

Ahoj holky, mám zjištěnou trombofilii v mikrocirkulaci a po otěhotnění bych si měla píchat flexiparin. Kdy si jít pro injekce? Po zjištění pozitivního těhotenského testu nebo až po potvrzení těhotenství u dr? Zatím beru anopyrin, ale jen 1/2 tablety denně.

teenyel
26. srp 2014

@silvik77 ahoj, me v 5tt (podle PM) po objeveni potitivniho testu doktorka po potvrzeni na utz poslala na hematologii a rovnou jsem odesla s injekcemi na mesic a lekarskou zpravou, ze pichat budu cele tehu a sestinedeli. Jinak jsem trombofili, mam leidena heterozygota, pozitivni anamnezu i v rodine a prodelanou spontanne vyvolanou hlubokou zilni trombozu v lytku pred 3 roky. Takze uz tenkrat mi rekli, ze si budu jednou muset pichat. Uz sis nekdy pichala?

silvik77
autor
26. srp 2014

@teenyel Nepíchala, loni jsem měla zamklý potrat, pak mi přišli na tu trombofilii ( taky mám cosi heterozygot, já se v tom moc nevyznám 🙂 ) s tím, že jakmile otěhotním, budu si píchat taky celé těhotenství injekce do břicha. A v tom 5tt už tam něco viděla? Já jsem tehdy myslím byla u dr. 6tt.

teenyel
26. srp 2014

@silvik77 jojo, chvili ji to trvalo, ale nasla 🙂 2 mm 🙂 a jinak pichani se neboj, ja uz ty 3 roky pichala na cestovani, takze uz nebyl problem tuhle lecbu nasadit. Hlavne jim rekni, ze sis nikdy nepichala. Oni ti to vse ukazou. Neni na tom nic 😉 hlavne drzim palce, at mas vse v poradku!

silvik77
autor
26. srp 2014

@teenyel Už mi to sestřička ukazovala, když jsem si měla píchat preventivně, a pak jsme se domluvili na anopyrinu. A manžel říkal, že mi to bude klidně píchat 🙂

teenyel
26. srp 2014

@silvik77 je ty se mas 😀 me by to manzel nepichnul 😀 u nej v rodine je trombofilie taky a jeho mamka je zdravotni sestra, tak treba do letadla jsme vyfasli preventivne vzdy injekce oba. Nejdriv na me machroval, jak to nic neni, ale ve finale jsem mu to musela pichnout ja 😀

silvik77
autor
26. srp 2014

@teenyel Manžel si je už kdysi píchal, po bouračce, takže říkal, že to nic není, ale že mi je klidně píchat bude. Ale je to stejně hrůza co, den co den takovou dobu si píchat injekce do břicha ☹

teenyel
26. srp 2014

@silvik77 jo, to mi povidej. Ja zjistila tehu po navratu z dovci, kde jsme byli na krete, pak 1 den v cechach a pak na mt.blancu....takze to pro me znamenalo 4 injekce. A ted jak uz si necely tyden picham, tak treba dnes uz me to pekne bolelo. Chci si rict pristi mesic o jinou znacku injekci, u tehle znacky maji 3/4 jehel tupe a pak to zbytecne boli. Ale jak uz jsem se to trosku naucila, tak se mi nedelaji tolik modriny, to jsem rada. Staci viditelne vpichy na brise, stejne vypadam jak maly fetacek 😀 ale co bych pro broucka neudelala 😀

brsh
26. srp 2014

@teenyel @silvik - holky, já si píchala celé těhotenství a 6N. Doporučuju si místo zaledovat (měla jsem chladící kapsičku v mrazáku) a pak ďobnout. Není to vůbec cítit. Já jsem si nechala nasadit Clexane. Má lepší jehličky než Fraxik. Držím palce 🙂

teenyel
26. srp 2014

@brsh super, dekuji za typ s chlazenim 🙂 zatim me to ani nenapadlo 😀 ja hloupa 😀 jinak ja mela uz i jiny druh primo fraxiku, takove vetsi strikacky to byly, ale stejny objem. A ty byly super, nikdy se mi nestalo, ze by jehla byla tupa 🙂 ale poptam se na pristi kontrole na hematologii i na clexane 🙂 dekuji

silvik77
autor
26. srp 2014

@brsh A jak se ti to píchalo, když už jsi měla velké bříško? Mě ukazovala sestra chytnout si faldík a píchnout do něj, ale pak? jde to?

frantiska85
26. srp 2014

@silvik77 Faldík si chytneš na bříšku i před porodem, tak vypnutá kůže není, to by se žena ani nepohnula.

brsh
26. srp 2014

@silvik77 Já jsem si teda do bříška píchala dlouho, ale fakt tak od šestýho sedmýho měsíce mi to nešlo. Pak jsem píchala jen do boků. Je úplně jedno, kam pod kůži to šoupneš 🙂 a tam se to dá nachladit na jedničku a krásně chytit. Ale je fakt, že poslední měsíc těhotenství jsem ty injekce už úplně nenáviděla.

silvik77
autor
26. srp 2014

@brsh To se vůbec nedivím, ta představa je hrozná, ale když to musí být, tak se holt nedá nic dělat ☹

daisyjane
26. srp 2014

Holky nějsem si jistá. Ale myslím si, že chladit se heparinové injekce nebo místo po vpichu nesmí. Aspoň co si vzpomínám v příbalové informaci jsem to tak měla. Souviselo to nějak se vstřebáváním látky. Jinak píchala jsem od 3. měsíce až do konce šestinedělí (mám mutaci MTHFR, taky něco říkali s tím heterozygotem a nějakou bílkovinou, ale taky tomu houbelec rozumím, ale prý nemám nic zásadního, spíš píchance mám proto, že už jsem embolku prodělala). Příjemné si injekce dávat teda nebylo, ale nikdy to nebylo nesnestitelné. Pro mimíska a vlastní zdraví cokoliv. Držím palce, ať je pro vás těhu příjemné a nenecháte si to injekcema znepříjemnit. K tomu od kdy jít pro léky - Zajít nebo zavolat si na hematolku. Při jiném problému s krví se to jinak řeší. Někde je důležité píchat hned v začátku, někde později.

silvik77
autor
27. srp 2014

@daisyjane Tak já volala na hematolku a sestra mi řekla, že mám přijít, až to budu mít potvrzené od dr. , že dříve si to píchat nesmím. Hlavně že mi to dávali preventivně na měsíc ( nakonec jsem začala brát Anopyrin) a teď to vadí? Takže zatím beru 1/2 tablety denně Anopyrinu, no jdu ještě volat do CAR, co mi řeknou tam....

brsh
27. srp 2014

@silvik77 zvladnes to urcite 🙂
@daisyjane - ja jsem to konzultovala v trombocentru a vse bylo ok.

elischka
27. srp 2014

holky hlavu vzhůru, píchání injekcí je to nejmenší pro to, abyste mimčo v pořádku donosily. Já jsem píchala jen v 6N, ale pak mi zjistili RS a musím píchat obden (něco jiného) asi už doživotně a dá se na to zvyknout.o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru