Kdy už jdou cítit pohyby i přes bříško? 🙂

nuali
8. čer 2014

Zdravím všechny těhulky a maminky, jsem na konci 19.tt, pohyby už nějaký ten den cítím,ale pouze uvnitř, na ruce bohužel nic. Zajímalo by mě, jak jste to měly Vy ? Kdy to už bylo cítit i přes bříško, aby si tatínek taky mohl sáhnout 🙂 Celkem je mi ho líto, že nemůže prožívat to hezké "vrtění" 🙂 Na to je asi ještě hodně brzo že ? Čekáme první a jsem ze všeho ještě tak krásně nadšená 🙂

lv
8. čer 2014

tz jo, už ani nevím..no minimálně ještě měsíc..jsem zvědavá na další odpovědi..

ninive211
8. čer 2014

U nás na začátku 19.týdne proběhlo nesmělé "kopnutí", kdy to zřetelně ucítil i tatínek. Ale je to dost individuální, podle reakcí ségry a kamarádky jsem ty pohyby jakožto prvorodička takto cítila asi dost brzo (švagr si prý počkal na kopanec "do ruky"snad do 29. týdne, ale to mi zase přijde jako druhý extrém, myslím, že to muselo být cítit určitě dřív, jen u toho nebyl). Záleží i na poloze dělohy a miminka v ní (jestli kope "ven" anebo dovnitř směrem na orgány (naše je asi otočená zádíčkama k trupu, takže mě nekope do žaludku a střev, ale do břišní stěny 🙂

anadie
9. čer 2014

Manzel citil pohyby desaty den od te doby co jsem citila vnitrni pohyby.Jenze ty vnitrni pohyby jsem citila az 21/22tt.

kakamilca
9. čer 2014

No ja jsem dnes na začátku 20tt a první pohyb přes ruku jsem cítila v sobotu takže na konci 19tt. Malej je nějakej dost živej, protože se od doby kdy cítím pohyby, hlásí prakticky každej den a když se najím nebo jedu autem a jemu se nelíbí to drncání tak umí dát o sobě už hodně vědět takže v sobotu po obědě jsem si lehla a když jsem zjistila jak se vrtí dala jsem si ruku na břicho a jednou jsem ho ucítila. 🙂 Bohužel u toho manžel nebyl takže si teď bude muset ještě asi počkat, ale těšíme se na to taky hrozně moc až ho ucítí 😉

eldrag
9. čer 2014

od 19 tt jsem citila pohyby ja, od 22tt uz byly citit na kopance z venku

apacheee
AMBASADORKA
9. čer 2014

Ahoj, já cítila první pohyby už od 16. tt a taky první miminko, takže na mě každý komu jsem to řekla (kromě manžela) koukal jako že si vymýšlím🙂 No a na konci 18. týdne už cítil pohyby jasně i manžel (samozřejmě jen někdy) a nebylo to žádné nesmělé kopnutí, ale opravdu už pořádná rána🙂 Ono hrozně záleží, kde máš uloženou placentu - já ji mám vzadu, takže pohyby nic netlumí a navíc vždy na UTZ doktor říkal, že máme hrozně pohyblivé miminko🙂 Neboj, už brzy se dočkáte a pokud ty pohyby chceš podpořit, pošli prckovi něco sladkého do bříška a pak hlídej pohyby

bambulal1
9. čer 2014

Ahoj bud klidna ja sem zacala pocitovat pohyby v 19tt a muj muz ich cez ruku citil az ve 24tt 🙂 takze klid

frantiska85
9. čer 2014

Pohyby jsem cítila někdy po 21. týdnu a to jen v klidu vleže na zádech. Celkově jsem nic moc necítila po celé těhotentsví protože jsem měla placentu vpředu a ta to tlumila.

partyzanka91
9. čer 2014

@nuali Já jsem cítila pak později krásné kopance až se bříško boulilo na pohled, ale nevím přesně kdy jestli ke 30 tt. Typ rvní jsem začala cítit asi v 18 tt ale ty byly jen slabé, kolem 24 tt začaly být cítit když jsem ležela a přiložila se ruka k bříšku a chvíli se čekalo na a od toho 30 tt bylo vlnění i viditelné. Určitě to taky příjde, je to moc nádherné

petavi
11. led 2017

Já čekám první miminko, jsem v 17. týdnu a pohyby už pár dní cítím. A nezačalo to dle očekávání jako vrnění nebo šimrání, pokud ano, tak jsem to nevnímala. Před 4 dny jsem cítila rovnou první nesmělé pošťuchování a od včerejška mě umí čutnout tak, že se leknu. Ne že by to bolelo, ale nečekám to. Den ode dne je ten pokrok víc vidět. Dneska se mi dokonce zdálo, že to cítím i rukou, ale je to možná spíš jen sugesce tím, že ho cítím uvnitř a přitom mám ruku na břiše. Zdá se mi, že na to, aby to bylo cítit na dotek, je ještě brzy.

bart3wik
6. únor 2018

tak 14.2 jdu na kontrolu. No už teď cítím naskakující a mizející bouličky na břichu bocích, pod žebry. Mizející a znovu objevující se jinde. Myslím patičky nožičky pěstičky. Už aby bylo po té kontrole, ať vím jak na tom jsme.

andrejicek24
25. zář 2019

Tak já jsem 24tt a dneska kope jako blazen ale cítím to jen v podbřišku.. Když přiložím ruku tak schválně přestane to samé i u tatínka 🤣🤣🤣🤣🙏 takže taky se těšíme až nas pěkně kopne 🤣🤣😍

gruyerre
25. zář 2019

@nuali vzdycky tyden až dva po tom, co jsem zaznamenala pohyby, je ucitil manžel rukou 🙂. U prvního je cítil ve 21.tt a u druhého v 19.tt.

sarkal961989
1. zář 2023

@nuali 22.tyden +

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru