Kdy vám začalo růst bříško u druhého těhotenství?

mami29
17. pro 2010

Holky kdy jste zacali pocitovat rust briska u druheho mimi. ja jsem zhruba v 4tt a uz vidim naznak.

misicka85
17. pro 2010

já byla ještě 16+5 plochá jak deska, až kolem 20tt začalo být malinko vidět! cca do 25tt jsem stále nosila své předtěhu kalhoty 🙂 ale pak se to rozjelo a před porodem jsem měla přes bříško něco kolem 98cm. Kolik jsem měla v prvním těhu nevím,to jsem neměřila,ale určitě bylo menší.Ale i tak se mě asi 6 lidí z baráku po porodu ptalo, čí miminko to vozím 😝 už jsem si začala připadat jak nějaký zloděj miminek 😀

medvidek
17. pro 2010

Ahoj, já jsem ve 21. týdnu a už mám pěkné bříško, zatím jsem přibrala cca 1 kg. U prvního mi začalo růst až kolem 6-7 měsíce a přibrala jsem 7 kg.

sisip
17. pro 2010

ahojky, tak mě u druhého těhu, šlo vidět teda hodně brzo, už ta kolem 3 měsíce to šlo vidět

martija
17. pro 2010

u nas tiez velmi skoro, teraz cakam tretie,a som len v 14 tt a brusko trci aj cez hruby kabat!

alcatko.j
17. pro 2010

Ja myslim, ze v 5. tydnu to jeste miminkem nebude 😉 Meri tak 5 mm, deloha mala...

pri druhem tehotenstvi jde u nekoho videt driv a to proto, ze mozna spis jeste po rpvnim porodu "zbylo" brisko- spek, ta vytahla kuze, povolena, tak nic moc nebrani tomu, aby se lehce nafouklo 😉 je to urcite individualni. Ja mela brisko, ktere se uz lehce rozpoznalo jako tehotenske kolem 16. tydne.

kijonkova.k
17. pro 2010

Tak za sebe musím říct,že u druhého mám daleko větší bříško(povolené svaly atd.),i když mám přesně o kilo méně.Začalo být vidět asi od 15. tt 🙂

werunqa
29. lis 2014

U prvního v 6. měsíci a u druhýho dokonce až v 7 😀

kachidlo
1. pro 2014

U mně se první poznalo brzo...Měla jsem těhotenskou zácpu jak hrom a pupek nafouklý 🙂)) Každý třetí den mi břicho splasklo a teprve na 4. měsíci už bylo regulérně poznat těhotesnké břicho. U druhého žádná zácpa, ale břicho se mi vydulo tak v 15. týdnu a teď v pátém měsíci vypadám jak v 7. 🙂))

deathy
6. led 2015

Už si nepamatuju, jak to bylo v prvním těhu, ale to jsem skoro nevěděla, že jsem těhu 🙂 nebylo mi zle atd.
Pupík byl ale taky pěknej potom.
No a teď... těhu po 7 letech. Jsem 11tt a to břicho je znatelný už nějaký ten pátek. Už ani manža si ze mě nestřílí, že vidím něco co oni ne 🙂 je to asi 14 dní co sám uznal, že to prostě roste.
V prosinci už jsem i vytáhla těhu kalhoty, protože mi vadí ty knoflíky a všechno mě to tlačí.
Takže myslím, že je to fakt ve druhým těhu rychlejší.

vlnka09
9. led 2015

U druhého mi vyskocilo dost viditelne v 7tt 😀

janesafari
27. črc 2015

V prvním těhu asi kolem 11-12tt
Ve druhém už od 6 tt bříško i prsa
A ted u třetího sem nafouklá asi od 2 tt-co to na sobě pozoruju a ted po 5 tt sem stále nafouklá a těžko už bříško zatahuju......
Tak u mě to bylo poznat brzo-ikdyž se to první týdny nepovažuje zcela za těhu bříško-ještě to není pevné a je to jistě pozůstatek po předešlých dětech,ale i tak budu mít bříško zase brzo-bříško se mě hned cpe dopředu a ke konci sem jak velryba 😀

basice
14. srp 2015

u prvního těhotenství mě začalo růst cca okolo 15 tt a teď jsem krátce těhotná 5 tt a už to na sobě vidím, spíš jsem hodně nafouklá

ledlovka
25. srp 2015

U prvního jsem do 20tt zapnula všechny kalhoty a pak nabrala neuvěřitelnou rychlostí. Teď jsem v 16tt a už nezapnu nic, ale na váze jsem přibrala zatím 1kg.

mirasaki
7. pro 2016

No já u prvního dítěte do pátého měsíce ani nevěděla, že jsem těhotná. Teď u druhého, jsem v šestém měsíci a bříško narostlo do pomalu stejné velikosti, jako předtím v devátém. Kalhoty jsem nemohla dopnout už v prvním měsíci, ale bylo mi řečeno, že to je u druhého miminka normální. 🙂

nikush150
5. led 2019

Holky, ms nedosla ale testy negativni. Ale co myslíte to brisko

urtica
5. led 2019

U sebe jsem to viděla mnohem dřív, ale pro okolí - u prvního až v 6., u druhého ve 4. Prý je to normální s tím, jak je to dole po prvním těhotenství povolené....čím víc těhotenství, tím údajně větší břicho...
@alcatko.j Myslím, že jde spíš o povolený vnitřek - svaly a dělohu - ne špek, nebo nutně vytahanou kůži - to jsem po prvním těhotenství neměla vůbec. Břicho jsem teď před druhým těhotenstvím měla úplně ploché a hladké, ale stejně začalo růst dřív.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru