Kdy začíná dítě pociťovat stres a to, že kouřím?

qacula
21. bře 2012

ahoj... prosím v kolikátem týdnu začíná dítě pociťovat stres,a to že kouřím :/ Někde jsem slyšela že až tak v 7 týdnu.Jinak je prý v tom žloutkovém váčku a nc nevnímá..Jakože se to ani nějak na něm neodrazí..co myslíte vy??Já jsem teprve v 5 týdnu ale .ted má problémy co se týče přítele...takže stres je na denním pořádku a cigarety taky musím protože pak jsem trošku klidnější...děkuji za info

pepibubu
21. bře 2012

No, řekněme, že vlastně svoje děcko "dusíš," protože prý v tu chvíli placenta nedodává kyslík.... Takže vlastně od okamžiku napojení na tebe. Zkus to zvládnout, nebo aspoň minimalizovat, budu držet palce.

petkave
21. bře 2012

nesúhlasím s @pepibubu, pretože placenta nevyživuje dieťa od začiatku tehu, túto funkciu preberá až v nejakom 4. mesiaci. Rozhodne to však nič nemení na mojom názore, že cigaretami by som svoje ešte nenarodené dieťa určite neohrozovala.

verusa.j
21. bře 2012

Asi tak, je to každopádně docela dost sobecké, miminko zatěžovat už v břichu, ale je to samozřejmě tvoje volba

mitote
21. bře 2012

kdyz uz ne tvoje zdravi, ale ani zravi tveho ditete te nedonuti prestat kourit? stres je jen vymluva, kdyz clovek prestat chce, tak prestane, muj manzel take prestal ze dne na den, protoze proste chtel...byt tebou neresim ve kterem tydnu to ohrozuje dite, ale jak rychle prestat...

salomee
21. bře 2012

Ve čtvrtém??!!
A i kdyby, to asi těžko znamená, že dítě je v těle matky chráněno naprosto před vším, co ona dělá... i když je vyživováno žlutým tělískem, tak to tělísko nevzniklo ze vzduchoprázdna, ale z těla matky, není to nějaká cizí věc, ale součást toho stejného těla, které je tím stresem a nikotinem "zaplaveno".. spíš mi přijde, že placenta pak slouží jako filtr a hodně škodlivého k mimču nepustí.. ale taky to není neomezeně.
Nikdo asi neřekne, že je to OK, ale nikdo zas nemůže přesvědčovat, aby toho nechala...je to na tobě. Může to mít následky a nemusí.,

denousek
21. bře 2012

prosímte přestan s tím... a nevymlouvej se na stres a problemy prostě už si nezapal nestojí to za to..nebo by jsi chtěla postižené dítě?řekni si že žadná cigareta ani problém s přítelem za to přece nestojí---stejně ti to nepomůže.hlavní teď je aby jsi měla zdravé dít.at už s přítelem nebo bez něj... drobeček za to přeci nemůže..

evena
21. bře 2012

Ahoj, nekuřáci dokáží těžko nějaké věci pochopit, je to závislost a chce to silnou vůli, sama to znám ... držím proto palce ať jí máš a ať se ti život co nejdříve urovná tak, jak si sama přeješ 😉

kasparci
21. bře 2012

Já bych dokázala pochopit stres - to občas prostě jinak nejde! Ale to kouření - já jsem nikdy nekouřila, tak to asi nedokážu pochopit. Ale za mě cigarety fakt ne! A neřešila bych, odkdy nekouřit. Prostě víš, že budete mít miminko, tak bych přestala hned! Jinak když se půjde do detailu, tak asi nic vážnýho by se stát nemuselo. Ale v dnešní době, kdy je fakt zázrak počít, donosit, porodit, ..... zdravý dítě, mi příjde docela zbytečný zvyšovat rizika zbytečně. Je to ale jen můj názor. Kdyby se něco stalo, vyčítala by sis to stejně Ty. Držím palce a přeju pohodové těhu a kladné vyřešení problémů s přítelem

sebestka
21. bře 2012

Každý lékař řekne, že I. trimestr je nejdůležitější a dokonce, pokud si matka není jistá, že je těhotná, tak se má chovat jako těhotná .
Jinak jsem teda nikdy neslyšela, že placenta začíná fungovat až ve 4. měsíci, to se mně zdá trochu pozdě.

kixi
21. bře 2012

koureni skodi vzdy...zkus prestat...jde o zdravi ditete a jeho maminky, ktera se o nej bude cely zivot starat........

jop
21. bře 2012

je nesmysl, že do x tého týdne kouření plodu neškodí, škodí vždy! Čím dřív přestaneš, tím lépe pro vás oba. Nebo si chceš opravdu do konce života vyčítat, že tvoje dítě mohlo mít kvůli tvému zlozvyku např. alergii, atopický ekzém nebo ještě něco horšího? Budeš se na něho každý den dívat a ptát se sama sebe, proč jsi byla tak blbá, promiň. Já sama jsem bývalý kuřák, takže vím, že přestat není lehké, ale v těhotenství je to prostě tvoje povinnost a nechápu, že někdo může používat nějaké výmluvy typu stres apod..

camelinka
21. bře 2012

ja prestala hned jak sem zjistila ze su tehu, proc trestat clovicka za svou blbost????? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

usounek25
21. bře 2012

Já kouřila krabičku denně a přestala jsem ze dne na den, takže vím, že to jde. A taky jsem třeba měla stresové zaměstnání, do toho jsme řešili problémy s přítelovým otcem, ale fakt mě nenapadlo si zapálit. To si radši dej třeba čokoládu 😉

saminomimino
21. bře 2012

já měla stresu milion,nečekané těhu s mužem jsme byli pár měsíců,doma dovezený další kůň a práce nad hlavu a ze dne na den jsem přestala kouřit kvůli synovi,stres je jen výmluva a cigarety únik pro slabochy,kdybych si tím neprošla nesoudím ale vím to a je mi zle z takových matek,když ani život jejich prcka jim není svatý,svůj si kurvy ale to nevinný dítě,proboha ženská víš vůbec co chceš??cigarety škodí vždy a je jedno v jakém týdnu těhu jsi,to prostě nepatří těhotný ženský do ruky,pracky bych vám zlámala,vždyť ohrožuješ život někoho jiného,nezaslouží si to dítě a ani ono tebe,fuj

minina
21. bře 2012

No tak z některých výlevů tady mi zůstává rozum stát. Ona se jen zeptala.... Dítěti škodit nechce žádná matka, ale závislost na nikotinu je pěkný svinstvo. Jistě, že je lepší nekouřit vůbec, ale někdy to prostě nejde, tak to alespoň minimalizovat. Někdo nemá tak silnou vůli vykašlat se na kouření hned, jak zjistí, že je těhotná. Navíc je rozdíl, kolik těch cigaret kouří. Dítě zakladatelce evidentně fuk není, tak proč do ní kopat, že je špatná a dítě si nezaslouží? 😖

neu.sona
21. bře 2012

Holky, víte kolik takových je, co kouří, když jsou těhu? Znám jich hodně a je jim to úplně fuk... Já nikdy nekouřila a doufám, že ani nebudu. A pokud kouříš, tak je to Tvoje věc a Tvoje rozhodnutí vúči miminku a nikoho se neptej, páč Ti to nikdo neposvětí, aby si to dělala dál. Jsi mlaďoučká, tak si to možná neuvědomuješ. Každopádně jsi si @qacula nevybrala dobré místo na zeptání se. Tady na MK jsou samé světice 😀

mmmiska83
21. bře 2012

Já taky kouřila,ale jakmile jsem zjistila, že jsem v tom, tak jsem přestala...pak po porodu po 3 měsíčním kojení, které už dál nešlo, jsem zase začala.....ted již přes 2 roky nekouřím a jsem šťastná, vždy jsem přestala ze dne na den.Jsem na to dokonce háklivá, manžel kouří,cítím to všude.Jinak kouřit by se mělo přestat min. půl roku před otěhotněním,aby se s tím tělo dokázalo srovnat a regenerovat.Takže stejně,když přestane ted, tak tělo nebude úplně "čisté".Jinak znám spoustu maminek co kouřily v těhu...dokonce jim i jejich gyndařka řekla, že pokud mají chuŤ tak neodolatelnou,že si mají raději zakouřit (že ten stres je prý daleko horší pro mimi).Navíc jsou i daleko horší věci než kouření.Tak radím, když to fakt nejde,zkus to alespoň omezit co nejvíce to půjde 😎

llluckaaa
21. bře 2012

Já myslím, že dítě kouřením zatěžuješ už od začátku nebo dokonce před začátkem těhotenství. Nejrizikovější bych viděla v prvním trimestru, kdy se miminku vytvářejí nejdůležitější orgány a tělu nepřirozené chemikálie by to mohly negativně ovlivnit. Ale nejsem gynekolog, svůj dotaz raději adresuj tam, a se svými psychickými starostmi se obrať na psychologa, ať ti pomůže, a nemusíš se spoléhat na nikotin, dehet ap.

hannulka
22. bře 2012

Nedovedu si představit, že bych si těhotná zapálila a tak ohrozila své dítě... Přestala jsem kouřit, když jsme se pro mimi rozhodli a začali se snažit, cca půl roku před otěhotněním... Nesouhlasím, že do 4 měsíce je to jedno, z něčeho se přeci žloutkový váček i placenta musela vytvořit... 😨 Přestaň kouřit hned!

bureska
22. bře 2012

Ahojky, nevim, kdy to miminko pocituje, ale rozhodne to pro nej neni zdravy. Moje svagrova prvni tehotenstvi kourila, mela z toho infarkty na placente (nebyt jejich rodicu lekaru a leku objednanych z USA, tak mala to neprezila), mala mela porodni vahu 2 200 g a ted, ve dvou letech je velka jak rocni dite...takze bacha na to!

ilonne
22. bře 2012

Ahoj, ale tady nikdo nenapsal, že do 4m je to jedno, jen že placenta vyživuje až od 4m. Nicméně zakladatelka určitě nečekala, že se tady do ní takhle všichni pustí. Jeno jí to určitě není a proto se ptá. No asi takhle, já jsem nekuřák, a když jsem to někdy zkoušela, tak mě to prostě nic neříkalo ani nechutnalo. Takže z vlastní zkušenosti nevím, jak těžké je přestat. Manžel je odnaučený kuřák a prý to bylo docela těžké, ale taky toho nechal ze dne na den. Prý je to nejúčinnější. Myslí, že si sama dobře uvědomuješ, že neděláš dobře a tuhle otázku si položila spíš pro potvrzení a povzbuzení. Takže já ti držím palce a věřím, že určitě kouřit přestaneš co nejdřív. Stresům se bohužel nejspíš nevyhneš.

stavba
22. bře 2012

teda ty jsi dobrá,jsi ve stresu,tak si dáš v těhu cigáro? A co až se ti to malé narodí,to bude daleko větší stres,to mi věř,to pak začneš i chlastat nebo co? 😠 Pardon,ale já tohle sobecké chování nechápu,nech si předepsat radši slabá antidepresiva než kouřit, zamysli se nad sebou trochu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru