Kdy začíná růst bříško?

katkolina
15. črc 2011

Ahoj všichni,
chtěla jsem vás poprosit o vaše zkušenosti nebo jak to vlastně bylo u vás. Jsem poprvé těhotná, takže ze všeho vystrestlá a pořád se pozoruju 🙂
Jsem v 15tt+2dny a stále mi nějak ještě nezačlo růst bříško. Všude čtu jak holkám roste pupík už od 12. týdne tak jsem z toho trochu nervozní jestli ten prcek je vůbec ještě v pořádku 😒 Ani když si lehnu tak v podbřišku ani náznak nějaké bouličky či něco takového jak se často popisuje. Mám tam prostě plocho. Jak to bylo u vás? Je to normální že není nic znát?
Jsem prvně těhotná i když se snažím tak se prostě nedokážu zbavit hrůzných myšlenek co se tak může dít 🙄

camelinka
15. črc 2011

ahoj, bud uplne vklidu, kazda to ma jinak 😉 . me zacalo celkem brzy, ale kamaradka do porodu vypadala jako ja v 6.mesici. preju pohodove tehu 🙂

fram
15. črc 2011

u prvního mi začalo růst snad až někdy v 5.měsíci a vyskočilo až ke konci. Pořád jsem se chtěla chlubit s bříškem a nic 🙂 Teď u druhého začalo růst okamžitě. Myslím, že můžeš být úplně v klidu. Přeju pohodové těhulkování.

beruska1989
15. črc 2011

ahoj i já do pátého měsíce neměla ani nejmenší náznak bříška a nahoře jen půl kg🙂, ono to nějakou tu výhodu má vešla jsem se normálně do svého oblečení, měla jsem těhu kalhoty na poslední dva měsíce🙂

hansed
15. črc 2011

Ahoj, v prvním těhu mi bříško vyskočilo až v 20tt, do té doby jsem měla svůj špek 😀 takže jsem těhotně nevypadala.... teď u druhého mi začlo růst hned, i když jsem napřed vypadala jak nafouklej balon 😀 až teď se zakulatilo 😉 neboj, všechno bude OK 🙂

katkolina
autor
15. črc 2011

Díky holky tak snad jen zbytečně zmatkuju 🙂 já jsem na tohle hrozná....
Takže když si v podbřišku nenahmatám žádnou tvrdou bouličku podle toho co píšou tak je to uplně v pohodě? 😎
Mě ještě napadlo jestli to taky nemůže ovlivňovat váha. Já totiž nejsem žádnej hubeňout a na břiše jsem měla špeky odjakživa.
No každopádně moc děkuju za vaše zkušenosti, jak to tak vypadá tak je to opravdu u každého jiné.

cabalkova
15. črc 2011

Neboj nic, urcite je vsechno v poradku, u kazdeho je rust briska individualni, nekomu roste zpocatku jakoby vic "dovnitr" a pak se najednou vyloupne, az se nestacis divit. Pokud mas vsechny utz v poradku, tak miminko urcite prospiva jak ma a nemusis se znepokojovat. Ja mela dost bricho i pred tehu a tak ted vypadam, ze uz bych mela balit do porodnice a pritom mi jeste tolik zbyva.... tak bych s tebou za male brisko hned menila. 🙂

katkolina
autor
15. črc 2011

nojo na posledním ultrazvuku jsem byla ve 12. týdnu což je tři týdny zpět. Vždycky jdu z kontnroly celá natěšená, vydrží mi to tak týden a pak začnu mít obavy co kdyby. na další kontrolu jdu za týden tak snad se tam zase mrnousek bude tak hezky vrtět jako minule. 😀 už se zase na něj těším.
Už aby sem ho cítila, alespon budu vědět že se má v bříšku fajn 😀

luciana43
15. črc 2011

Ahoj, taky mi u první těhu vyskočilo bříško až s 20tt a při druhém už to bylo rychlejší....

kaleilah
15. črc 2011

od 6 tt poznal každej, že jsem těhu 😀 ale je to třetí mimčo a byla jsem hubeňour, takže bylo vidět hned a teď jsem jak v 6tým 😀

cabalkova
15. črc 2011

@katkolina Kato, tak jato mela uplne stejny, nadseni z kontroly mi vydrzelo tak tyden a pak jsem zacala zase panikarit.... asi to takhle mame vsechny... ale ver mi, ze vse je v poradku, tvuj broucek se u tebe ma dobre a jak se zacne mrskat, tak budes razem klidnejsi... jen jeste musis nejaky ten tyden vydrzet, no. 🙂

dana3262
15. črc 2011

@katkolina ahoj! U druheho budes jeste vystreslejsi 🙂 Kazdopadne me u 1. zaclo rust tak v 6.m a 2. o neco driv, ale ne o moc. Tak na prelomu 5.-6.mesice. I ted jde trochu zastrcit kdyz se snazim 😀

apollo11
15. črc 2011

@katkolina Taky mi začalo pořádně růst až po 20tt, a to jsem byla dost štíhlá, na silnější postavě to opravdu nemusí být znát dlouho 🙂 Pocit nafouknutí jsem teda měla od začátku, ale nebylo to klasické bříško. Pak to půjde rychle 😀 Užívej si to.

lenicka07
15. črc 2011

Ahojky, já jsem ve 14.tt a teprve dneska začínám mít pocit,že bříško trochu roste 🙂 ale možná jsem snědla jen moc ovoce 😀 ....moje mamka až do 6. měsíce neměla žádné bříško, když mě čekala ... přeju pohodové těhotenství !

sylvar
15. črc 2011

já v 18tt ještě klidně mohla zapřít těhu 😎 , fotky z 23tt víc nafouklé bříško, pak už znatelné těhu, to jsem měla 56kg 😵 takže žádná vazba

iluss
15. črc 2011

Mě u prvního začlo růst bríško až po 5. měsíci. Teď u druhého mi roste bříško už teď (v 9tt), všechno je to nějaké rychlejší 😉

andelka
15. črc 2011

Mně začalo růst po 18tt, to jsem začala nosit těhu oblečení, do té doby jen rozepnutý knoflík 😀 Mám v albu fotky, tak mrkni 😉 Taky jsem do 22tt nepřibrala ani deko. Takže jsem měla taky obavy, ale nepotvrdily se samozřejmě.

helcenka
15. črc 2011

@katkolina - hlavně klídek, vše bude určo v pořádku.
Mně u prvního těhu začalo růst bříško někdy ke konci 3. měsíce, ale nebylo zas tak moc velké, těhu oblečení jsem začala nosit až koncem 7. měsíce.
U druhého těhu to na mně nebylo vidět hoooodně dlouho. Bříško se začalo zvětšovat až tak koncem 5. měsíce a těhu kalhoty jsem začala nosit až 6 týdnů před termínem, do té doby je nepotřebovala.

Každé těhu je úplně jiné a je to hodně individuální, takže se s nikým určitě nesrovnávej. 😉

laska.nezna.hranic
15. črc 2011

na mně to začalo být vidět u staršího miláčka od šestého, do pátého měsíce jsem dokonce hubla. teď s mladším bobánkem cca o měsíc dřív.

lukza
15. črc 2011

Ahoj neboj každá to má jinak a bouličku ještě ani cítit nemužeš mimi je moc malé a je dost vzadu počkej tak 2-5týdnu na pohyby a pak budeš v klidečku ale uplně tě chápu já u prvního bych nejraději stále ležele na utz🙂)

weri1
15. črc 2011

mě začalo jít pořádně vidět snad až v 6 měsíci

mysiiickaaa
15. črc 2011

já jsem ve 24. týdnu a taky na mě není nic vidět a doktor říkal, že to nevadí takže můžeš být úplně klidná 🙂

katka37
16. črc 2011

já jsem taky 24 týden a nemám skoro žádné bříško a to je Martínek prý velký,takže klid 🙂

ilonne
16. črc 2011

@katkolina Ahoj, jak píšou ostatní holky, mě začalo růst tak od 5 měsíce, resp. jsem v leže nahmatala tvrdou bouličku. Do té doby jsem vypadala jak normální tlusťoch 😀 . Od šestého už bylo vidět, že jsem těhu a od sedmého snad roste každý den. Taky jsem nebyla žádný hubeňour a teď co držím dietu na cukrovku (cca 2 měsíce) jsem i něco zhubla, hlavně nohy a zadek a i břicho tím pádem víc vylezlo. Takže buď v klidu a buď ráda, že netloustneš už teď, aspoň nebudeš jak balon. Teď už mě i pouští sednout, aniž bych si musela říkat a vysvětlovat, že jsem těhotná 😀 .

kaci1
16. črc 2011

@katkolina buď jenom ráda .-) Hodně záleží na postavě a na pevnosti břišních svalů. Mímo je tak malinkaté, že nepotřebuje žádné velké břicho .-)

anieanne
16. črc 2011

Já teprve ve 20+5tt začala vypadat těhotně, do té doby jen najedeně.

zuzimila
16. črc 2011

Taky mám první mimčo a v těhotenství jsem se pozorovala abnormálně / jsem zdravotní sestra, tak jsem si občas skočila na extra usg k nám na internu, kde naštěstí náš dr. - internista - měl pro mě pochopení, známe se dlouho a dobře 😀 ).
Taky jsem se chtěla chlubit bříškem, ale furt nic. Začlo být trochu vidět až kolem 25. týdne. Jsem dost vysoká, mám 177cm, říkal mi můj gynekolog, že se to na mně ztratí. Menší ženské mají prý bříško dříve...ale nemusí to být pravidlem, to je jasné 😉 .

miskadis
16. črc 2011

Tak na mě bříško bylo vidět až koncem 5. měsíce, do té doby jsem ho měla jako obrácenej lavor🙂

katkolina
autor
17. črc 2011

Děkuju holky trochu jsem se uklidnila. Dneska jsem jen tak ze zvědavosti zkoušela zatáhnout bříško a pořád to jde tak doufám že to nic neznamená. já si fakt připadám jako hysterka. 😲 Je fakt že bříško mám dost nafouklé ale nejni to to pravé, tvrdé těhotenské bříško

Zuzi: to jsi se měla, že jsi si mohla takhle často dojít na utz, taky bych to potřebovala. Už bych potřebovala aby o sobě nějak ten prtousek dal vědět abych byla klidná. Příští pondělí jdu zase na kontrolu a na tripple testy tak doufám že toho našeho mrnouska zase uvidím v pořádku.

Abych tak řekla, ta je to takovej náš malej zázrak, manžel byl před několika lety vážněji nemocný, tak nám to dost dlouhou dobu nešlo a najednou bum. Tak o to víc se modlím aby bylo vše v pořádku.

jaja.m
18. črc 2011

Ahoj holky,mám dotaz byla jsem dnes u doktora.Od pátku mám pozitvní testy.Moje doktorka má ,ale dovolenou,tak sem šla k zastupujícímu doktorovi,ten mě tedy vzal na ultrazvuk,ale ještě tam nic neviděl.Že mám jít ke své dr. za týden až 14 dní.Myslíte si,že už bude něco vidět?Jinak je normální,že mě bolí břicho?Ne jako před MS,jinak, občas to píchá.Taky záda mě bolí,po ránu je mi nevolno a sem hroozně unavená

katkolina
autor
18. črc 2011

@jaja.m jojo pobolívání bříška je na začátku těhu normální, taky jsem to tak měla. pořád jsem si myslela že to každou chvíli musím dostat, no a ono ne 🙂

A kdypak jsi měla poslední menstruaci? Na ultrazvuku je většinou něco vidět myslím až tak min. od pátého týdne. já byla na ultrazvuku v šestém a už tlouklo srdíčko. Nebral ti doktor třeba alespon krev na hcg?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru