Kdy začíná růst bříško?

katkolina
15. črc 2011

Ahoj všichni,
chtěla jsem vás poprosit o vaše zkušenosti nebo jak to vlastně bylo u vás. Jsem poprvé těhotná, takže ze všeho vystrestlá a pořád se pozoruju 🙂
Jsem v 15tt+2dny a stále mi nějak ještě nezačlo růst bříško. Všude čtu jak holkám roste pupík už od 12. týdne tak jsem z toho trochu nervozní jestli ten prcek je vůbec ještě v pořádku 😒 Ani když si lehnu tak v podbřišku ani náznak nějaké bouličky či něco takového jak se často popisuje. Mám tam prostě plocho. Jak to bylo u vás? Je to normální že není nic znát?
Jsem prvně těhotná i když se snažím tak se prostě nedokážu zbavit hrůzných myšlenek co se tak může dít 🙄

jaja.m
18. črc 2011

U mě to podle poslední menstruace moc brát nepujde.Měla sem jí 5.6.Pak sem jí měla dostat 6.7.ALe ptž sem v dubnu vysadila HA,tak sem počítala stim,že nebude pravidelná.Až do 15.7 sem měla testy negativní od 15.7 mám pozitivní.Těch pár dní před tím než sem měla dostat MS sme měli pravidelně styk.Tak si myslím,že jesli opravdu těhotná jsem,tak sem musela otěhotnět těsně před MS.

jaja.m
18. črc 2011

Takže bych mohla být tak 14 možná 3 týdny

jaja.m
18. črc 2011

a krev mi nebral,ptž nejsem jeho pacientka,tak byl semnou rychle hotovej

katkolina
autor
18. črc 2011

a co si zkusit dojít na krev jako samoplátce. myslím že to stojí něco kolem 200 kč a do hodinky víš výsledek. Ale když ti vycházejí pozitivní testíky tak je pravděpodobné že se zadařilo 🙂 moc gratuluju! 🙂
ono taky hodně záleží na tom, kdy jsi měla ovulaci. Pokud máš cykly nepravidelné je možné že byla později. tím pádem je těhotenství mladší.

jaja.m
18. črc 2011

Děkuju moc,snad se zadařilo.Miminko moc chceme.Já pujdu v pondělí k mé doktorce a když na UTZ nic nebude,tak se jí zeptám na tu krev.Ten doktor nejdřív řikal,že tam nic neni,pak mi ukázal,že v pravo v děloze něco možná je a pak řekl,že mi nemuže říct jestli těhotná jsem nebo ne.A do zprávy kterou mám dát doktorce mi ještě napsal vysoké endometrium?ale nevím co to je,tho sem si všimla až doma

jaja.m
18. črc 2011

a na internetu sem o tom taky nic nenašla

katkolina
autor
18. črc 2011

jestli se nepletu tak vysoké endometrium znamená že máš vysokou děložní sliznici což by teoreticky taky znamenalo těhotenství 🙂 Držím palečky, myslím že by příští týden na ultrazvuku mohla být vidět minimálně dutinka. 🙂

jaja.m
18. črc 2011

Aha🙂.Tak moooc děkuju,urči dám vědět.Ten týden bude dlouhýý

staninka77
19. črc 2011

ahojky.
U toho prvního jsem se chtěla taky chlubit bříškem ale měla jsem smulu bříško nerostlo ☹ ale jen na konci těhu to bylo maličko vidět ale né moc nikdo v okolí si toho nevšimnul že jsem vubec těhu.
A u druhého to vyskočilo brzo už v 17.tt to bylo vidět.
A u toho třetího to bylo vidět později 24.tt už věděly že čekáme miminko.
Je to u každé maminky jiné jak vyroste bříško.
Ořeji pohodové těhu. 🙂

karol84
19. črc 2011

@katkolina vůbec si nedělej starosti, že břicho neroste - někdo ho má třeba v 8. týdnu, někomu začne růst třeba ve 20. 🙂 u nás to bylo taky tak - koncem 5. měsíce se začal tvořit špíček, v 6. měsíci z něj byl špek a v 7. začali konečně lidi poznávat, že jsem těhotná (i když všichni teda ne...) větší břicho narostlo od konce 7. a hlavně v 8. měsíci.

amendee
27. črc 2011

Ahoj holky přidám zkušenost jsem v 17 tt a bříško mě taky moc není vidět a to jsem hubenour tak jsem myslela že to vidět bude právě že dost a ono nic moc taky bych se chtěla chlubit bříškem už a moc a našemu chlapečkovi se nějak nechce🙂

akivasha
20. čer 2013

Děloha je do cca 15. týdne "schovaná" v malé pánvi, takže těhu bříško vidět není - pokud je na těhulce něco vidět dříve, jedná se většinou o nafouklé bříško 😉 Já mám bouličku velikosti menší hrušky hned nad stydkou sponou (děloha) a nad tím břicho jak v pátém měsíci (zácpa 😀)

ined77
29. led 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/rust-briska-v-tehoten....
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete, jak to bylo s růstem bříška právě u Vás. Vaše zkušenosti a příběhy ocení jistě i ostatní těhulky a maminky, které jsou třeba s růstem svého bříška na pochybách.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".
Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat 🙂 .
Pěkný den všem
D.
@katkolina @jaja.m @miskadis @zuzimila @anieanne @ilonne @katka37 @mysiiickaaa @weri1 @lukza @laska.nezna.hranic @helcenka @andelka @iluss @sylvar @dana3262 ... a další 🙂 .

katkatom139
30. črc 2016

@katkolina s toho si nic nedělej Já jsem 19+2 a to samy, ten kdo neví že jsem těhotna to nepozná... pohyby cítím a miminko je velke jak má, jen prostě žádný bříško. Vypadám jen jak kdybych trochu pribrala :/

martina754
30. črc 2016

@katkolina me taky zacalo rust az nekdy kolem 18tt 🙂 a i ted kdyz lezim, tak se me propadne a po zadne boulicce ani stopy 🙂

katulinka07
15. bře 2017

Ahoj holky 🙂 rada bych trosku obnovila diskuzi 🙂

Jsem ted v 7.tydnum a vim, ze na brisko ke brzo, ze je to spis nafoukly a proto, ze uz mesic a pul necvicim. I tak nejsem schopna vydrzet v riflich..oblecu je v pohode, ale pak me hrozne tlaci do bricha. Mate nekdo zkusenost, ze by vam rosto brzo? 🙂

leymea
15. bře 2017

@katulinka07 od 9tt nosim tehotensky kalhoty 🙂 jsou strasne pohodlny 🙂 jinak jsem si rozepinala knoflik 😀 byla jsem prave od zacatku hrozne nafoukla 🙂 nektery kalhoty oblecu v pohode, ale ty uplejsi uz radsi nenosim 🙂

rickym
15. bře 2017

@katulinka07 Ahoj, já to měla taky tak. Pracuju v kanclu a už od začátku mi byly rifle nepříjemné, jak jsem 8-9 hodin seděla... Nebylo to rostoucí těhu bříško, to pravé příjde později. Byla jsem spíš strašně nefouknutá a to časem zase přešlo🙂

mku
15. bře 2017

Ja zacinam 20tt, brisko mi trosilinku roste, ale v obleceni na me cizi lidi jeste nic nepoznaji. Tehu kalhoty ale nosim uz od asi 8tt, je mi to pohodlnejsi, ze si to brisko nemackam.

smecka
15. bře 2017

@katkolina : zalezi taky, jake jsi postavy. Ja jsem velka, urostla, siroke boky, mam tyden do porodu a je par lidi, ktery si toho dodnes nevsimli. Kdyby bylo leto, asi to bude jine, ale pod zimni bundou se toho schova...😂
Kazdopadne tehu brisko jsem u sebe zacala pozorovat po 5. mesici. 😉

katulinka07
15. bře 2017

@rickym no přesně tak 🙂 minulý týden jsem si tajně v práci pod stolem rozepínala knoflík 🙂 taky jsem 8 hodin v kanclu u PC, takže chápu 🙂 no co, včera jsem byla v HM a mam je doma, tak je zítra vezmu a snad si nikdo nevšimne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru