Kdy začít prát výbavičku pro miminko?

ivet351
29. srp 2013

Ahojky holky, jak brzo před porodem mám začít prát věcičky pro miminko ???

lindafr
29. srp 2013

U první jsem v tvým týdnu už pomalu začínala, u třetího jsem začala asi týden před termínem 🙂

monasek84
29. srp 2013

Ja dam ted, dokud je jaks taks pocasi, fusak, deky, perinky a takovy veci... obleceny az pozdeji... asi 😀

ivet351
autor
29. srp 2013

No já už bych to nejraději měla všechno nachystané ale mám strach aby se to zase nezašlinilo teda v uvozovkách, myslím tím bakterie v poslední době se o ničem jiném nemluví.

kacenka1979
29. srp 2013

Tak ja prala v 33tt vyzehlila.. Dala do pytlů a teď už je mám vyndane ve skříni ...dle velikosti...včera jsem vyvarila lahve a dudliky.....ráno povleknu postýlku🙂 prikreju a hotovo🙂 jdu do 38 tt ale malej se cpe hrozně ven a dr. straší že do týdne je tady🙂 tak jistota je jistota... Ještě musim odnést pytel do čistírny nechat si udělat vlasy a koupit jednu košili a huraaaa rodit🙂 snad tam do 4.9. Vydrží držte palce...

ange_de_la_morte
29. srp 2013

Prala jsem někdy w říjnu ( termín jsem měla w lednu) - měla jsem dost wěci půjčených tak aby to poschlo ještě na sluníčku, ale pak jsem prala ještě jednou asi 2 -3 měsíce před termínem a wše jsem ješě dala do pytlíků , wybalowala přímo do skříní jsem 3 týdny před termínem ( po dokončení rekonstukce ložnice)

schnek
29. srp 2013

@ivet351 já osobně bych prala až tak za 10t (kolem 35tt) - myslím tím oblečky atp. Co se týká bakterií - je hloupost, že vypráním a vyžehlením je 100% zlikviduješ - tedy ano, zlikviduješ, ale ony se v něm objeví znovu, nejde to udržet sterilní a ani to není vhodné 😉 koneckonců jednorázové plenky taky nejsou sterilní, ba naopak je v nich kdejaký sajrajt a nikdo se nad tím nepozastavuje 😕 S prvním dítětem jsem se nemohla dočkat, s dalšími jsem to odkládala na poslední chvíli, postýlky jsem povlíkala až v poslední chvilince a lahve a dudlíky jsem úplně nechala být, jen jeden dudlík jsem si připravila dopředu. Stejně bys to všechno musela dělat znovu 😉

ivet351
autor
30. srp 2013

moc děkuji za rady asi s tím ještě chvíli počkám ale moc se těším 🙂

baris
30. srp 2013

@ivet351 já jsem začala prát okolo 30tt a to proto,že na diskuzi kde jsem chodila (stejný měsíc porodu), začaly předčasně rodit jedna maminka za druhou.

Plenky (látkové) co jsem si aktivně pořídila, že budu látkovat (ani jeden den mi to nevydrželo - nebyly prostory pro sušení a docela mi smrděla ta moč), taky jsem prala asi tak 4x. Pořád poštěly "choupky". Takže to bylo jak u blbých - vyprat, usušit, vyprat, usušit ...... Měla jsem jich asi 60ks, tak to byla zábava skoro na 14 dní 😝

Oblečení jsem vyprala taky v tom 30-35tt a pak před porodem ještě jednou 😀 😀 😀 😀 Hodně jsem se nudila a přenášela přes 9 dní. A v těch šílených vedrech jsem nemohla jít vůbec ven, tak jsem prala.

U druhé dcery jsem to okolo 36tt vše šoupla babičce 😀 Byla zima, nebyly prostory a já se se starší dcerou rozhodně nenudila. 😀

ivet351
autor
30. srp 2013

@baris Tak to já se taky docela nudím, pracuji z domu a tak mám čas se ve věcičkách pořád prohrabovat. Pořád řeším čeho mám málo a čeho moc, no už se na miminko moc těším 🙂 Přenášet bych teda nechtěla neměla jsi potom veliké miminko, když se narodilo ???
Do látkových plen bych nešla ani náhodou to jseš potom otrok a pořád jen lítáš kolem praní a žehlení a miminka si vůbec neužiješ.

baris
30. srp 2013

@ivet351 naštěstí ne. Starší měla míry 53cm/3150g, takže to byla žížala, ale strašili mě, že má přes 4kg 😖 Mladší jsem také přenášela 9dní a ta byla větší cvalda 50cm/3400g.

Ale nepotěším tě - látkové pleny si budeš muset pořídit - pod hlavičku (na ublinknutí), jestli budeš dávat široké balení na kyčle, tak tam se dává taky ještě na pampersku látková plínka (tředa tady ve Frýdku-Místku to musí mít všechny děti povinně do 3 měsíce, i když mají kyčle 1A). Pak do kočárku - proti sluníčku ... Já pak měla 10ks krásných - s medvídky a pak spoustu obyč - ty jsem dávala doma, když jsem nechala holky pokopkat, tak pod zadek, kdyby se počůrali (pokaždé 😀)

baris
30. srp 2013

@ivet351 jéjej, až teď jsem si všimla, že už mám doma starší princeznu. Takže se omlouvám za popis co a jak 😀 😀 😀 😀

ivet351
autor
30. srp 2013

@baris No to vůbec nevadí, jsem ráda za všechny rady, připadám si jako bych čekala první mimčo. Je spousta nových věcí co u první holčičky nebyly a tak se ráda dozvím od druhých, jak a co kupují nebo dělají 😉
Látkových plenek mám 10 tak snad to bude stačit 🙂
A používala jsi aviváž ??? Mě se ty věcičky zdají takové drsné ma malé miminko a někdo aviváž vůbec nedoporučuje, tak nevím a jak jsem to dělala při prvním už nevím 😒

mafeska
30. srp 2013

prala jsem průběžně jak věcičky chodily (objednávám hodně přes net), nebo se sešlo množství na plnou pračku. Během mateřské před porodem jsem dělala finální přípravy, balila tašku, stěhovala vše do skříní, chystala postýlku, dokupovala kosmetiku...

mafeska
30. srp 2013

@ivet351 já koupila 10 čistě bílých látkovek a 5 obrázkových, do začátku stačií. POzději jsem ještě deset přikupovala, malá hodně blinkala a nebavilo mě stát věčně u žehličky 🙂

baris
1. zář 2013

@ivet351 i když se to nemá, tak aviváž jsem používala. Silan sensitiv (či jak se to píše 😀 ) a prací prášek taky persil sensitiv. Nedávala jsem "plnou dávku" aviváže, ale třeba jen 3/4 odměrky. Ale na druhou stranu ty aviváže jsou dneska koncentráty a já to neředím 😀 Holky se mi neosypaly, tak jsem to neřešila.

Látkových plínek jsem já potřebovala mnohem více (naštěstí jsem jich měla ... 😀 ). Obě holky, hlavně ta starší měla slabý reflux, takže jsem jí za den tak 10x převlíkala a sebe tak 3x. A to jsem na sobě "malé ublinknutí" neřešila. 😝 Ale Katuška házela takové "šavle". Vypila 60ml sunaru a 40ml zpátky vyblila. Takže já v každé velikosti měla tak 15bodýček, 20triček, 5mikin, 12overalů, 5polodupaček ..... Až okolo 4 měsíce se to jakštakš ustálilo, ale to mi povyrostla o 3 velikosti 😝 .

ivet351
autor
1. zář 2013

Já taky asi vyzkouším aviváž a uvidím 🙂
S tím blinkání to muselo být docela drsné, moje malá takové problémi naštěstí neměla. To jsi jenom krmila a prala a žehlila né ??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru