Kdy začne pracovat srdíčko plodu?

diankaary
7. dub 2014

Dnes jsem se dozvěděla, že jsem v necelém 3.týdnu těhotenství. Mám přijít za 11 dnů. Prý by už mělo pracovat srdíčko.Při prvním těhotenství, šlo vidět v 7tt. Otěhotněla jsem 4 měsíce po revizi v 17tt, tak doufám, že tentokrát bude vše v pořádku.

Je tu někdo kdo má zkušenost s tím, že se srdíčko neukázalo ?
Děkuji

apacheee
AMBASADORKA
7. dub 2014

A myslíš 3 týdny po oplodnění nebo 3. tt, jak se to počítá od poslední menstruace?

zvule
7. dub 2014

Dnes jsem byla na ultrazvuku.Jsem v 6 tydnu tehotenstvi podle ultrazvuku.Zatim ale u plodu nelze prokazat pulzace.Doktor si me pozval na stredu.Bojim se ze te neni dobre.Pred 17 lety jsem uz jednou potratila..Tohle budou me dva nejdelsi dny v zivote..

diankaary
autor
7. dub 2014

Počítal mi to od oplodnění..asi jsem to špatně napsala..

Tak tomu věřím, u prvního nepovedeného těhotenství jsem také zažila nejdelší dny v životě. Ale vždycky je lepší věřit v to lepší a nepoddávat se té horší myšlence. Věřím, že ve středu bude vše jak má být 🙂

caricia1
7. dub 2014

V 5+4tt ještě srdíčko nebylo a v 7+4 už bilo 🙂

anitram18
7. dub 2014

Dle mé dr. by se mělo srdíčko objevit do 6+2tt....

zuza01
7. dub 2014

Můj dr. objednává na první kontrolu ultrazvukem až na 8tt, prý aby bylo vidět srdíčko, takže máte ještě čas 😉

bajana
7. dub 2014

to zalezi od ovulky...vies presne, kedy si ju mala a teda kedy si otehotnela? podla mna sa neda stanovit presny den, dokedy by sa malo objavit, vela dievcat tu ma skusenosti, ze srdiecko sa objavilo az o dost neskor....ja som zase po potrate mala tendenciu ist k dr. co najneskor, a isla som az v 9tt.....pri prvom tehu uz bilo v 6+4tt

diankaary
autor
8. dub 2014

Ovulace byla 19 - 23.března. No uvidím, podle mě je 18tého ještě brzo na srdíčko.
Mám strach, že mě to akorát jen vystraší, když nepůjde vidět. 😔

zvule
8. dub 2014

Dekuji za nazory.Doufam ja I otec miminka ze to zitra bude v poradku.Napisu zitra jak jsem dopadla...pevne verim ze to bude v poradku.V mem veku 43 let je to asi ma posledni sance na miminko.

bonninka
8. dub 2014

@diankaary správně začíná bít primitivní srdce podle veškeré dostupné odborné literatury 28 dní od oplodnění 🙂

betelgeuzz
8. dub 2014

@diankaary jedna věc je, kdy začne pracovat a druhá, kdy je to vidět na UZV. Hodně také záleží na kvalitě UVZ. BOhužel je dnes tendence běžet k dr hned po pozitivním testu, kdy ještě není srdíčko vidět, spousta těhulí je vystrašená a doktoři tomu moc nepřidávají. Někteří brzo straší zamlklým těhotenstvím a posílají na kyretáže ☹ Znám spoustu příběhů, když se srdíčko objevilo až v 9tt, třeba až v nemocnici před kyretáží. Do takového 9 tt bych si tím vůbec nelámala hlavu, já osobně jsem šla radši na první kontrolu v 8 a 9 tt.

zvule
8. dub 2014

Dobre zitra se to dozvim jestli uz to bude dobre.Menstruace mi naposledy zacala 3 unora.Pocitala jsem to a snad je opravdu zatim jeste cas.Ale popravde se bojim.

diankaary
autor
8. dub 2014

@betelgeuzz je mi jasné, že srdíčko ještě slyšet nebude, měla jsem na mysli viditelnost srdce..
S tím, že většina běží hned po testu k dr máš pravdu, i já tohle udělala a teď se mi budou v hlavě zbytečně honit špatné myšlenky. Ikdyž je pravdou, že jsem tam běžela hlavně kvůli lékům na udržení.
No uvidím, toho 18tého snad dá Bůh..

diankaary
autor
8. dub 2014

@zvule Věř v to dobré 🙂 Přeji hodně štěstí a dej vědět 🙂

betelgeuzz
8. dub 2014

@diankaary však píšu, že v té době je vidět na UZV o slyšení jsem nic nepsala 😉

sarriku
8. dub 2014

mě se ukázalo v 6+1 😉 buď trpělivá a nenech se doktorem viděsit, jestli stoupá hcg, určitě jde o prosperující těhotenství, tak se nech, kdyby zase nebylo, testovat na hcg.

zvule
9. dub 2014

Tak jsem opět dnes po ultrazvuku a opět se nneprokazala pulzace.Doktorka me hned chtěla posílat na potrat a ja to odmítla.Nemam zadne bolesti, nekrvacim ani nespinim.Jsem tehotna podle dnesniho ultrazvuku 6+0.Miminko je velke necele 4 mm.V pondeli si ten ultrazvuk dam jeste jednou a treba uz to bude v poradku.

nikisekfrancova
3. led 2016

Dobrý večer, chci se zeptat jestli můžu cítit, třeba je to nemožné v 3tt.slabe bušení srdíčka??

diana40
31. srp 2016

Ahojky holky jsem v 8tt+2dny dnes jsem byla na sono a doktor my rekl ze srdicko nepracuje moc se bojim uz mam zasebou miscarriage zamkly těhotenství nevin co si mam myslet kdyz jsem byla v 6tt na prvni ultrazvuk tak srdicko bylo uz videt i kdyz srtasne malo znamena to ze jsem zase po druhem zamklym těhotenství mam strach.

asined11
1. zář 2016

@diana40 Ahoj a v tom 6 tydnu tedy už pracovalo? Je to divný a co ti na to doktorka řekla? Někde se uvádí, že sdercni akce může být i dýl..

drakenn
1. zář 2016
diana40
3. zář 2016

Ahoj dnes jsem byla v nemocnici na dalsi kontrole srdicko mu přestalo pracovat takze mam zase zamkly těhotenství pry te je smula a nebo od prirody zadne testy my nedelali ze pry testy se muzou delat kdyz se to stane 3x zasebou takze v utery musim jit odebrat plod je to strasne :(

mumi1986
16. srp 2018

Dobrý den jsem 6+5 těhotná a stále nebije srdíčko je to normalni nebo se mám už bát ?

jenni4
16. srp 2018

@mumi1986 nebát, pokud je to 6+5 počítáno podle poslední menstruace, tak je to normální. Může být i o několik dní mladší (k oplodnění došlo později než 14. den cyklu), embryo se hodně rychle vyvíjí a každý den hraje roli. Taky záleží na kvalitě ultrazvukového přístroje. Za 14 dní by to mělo být jasno. Co k tomu řekl doktor?

sandypeggy
9. kvě 2019

Ahoj, jsem v 6+1tt dle lékařského hlediska jinak 7tt,v pondělí 13.5.jdu poprvé k dr. na potvrzení těhotenství, myslíte že by ultrazvuk ukázal už bijící srdíčko, PM bylo 27.3.a ovulace 10.4.diky za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru